Şimdi Ara

Göğüs kafesi çıtlaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
172.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 aydır çıtlama geçmeyince başka bir hastaneye gittim. Şikayetimi belirttim. Doktor göğsüme bastırdı, ağrısı yoktu.
    Eklemler arası baloncuklar patlıyordur dedi. Röntgen çektirelim bi içim rahatlasın dedim.

Göğüs kafesi çıtlaması

Doktor fazla yorum yapamadı. Kırık olsa ağrır dedi. Az önce o kadar bastırdım bişe olmadı dedi. Fazla sporla uğraşma dedi.
    İlerde sorun yaratırmı dedim, yok dedi.
    Başka 1-2 doktora daha götüreceğim filmi.
    İnşallah ilerde soruna neden olmaz.

Yakınınızda çevrenizde böyle bi olay yaşamış olan varmı?

Moralim kötü oldu baya, iyi kötüde olsa yorum yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

Büyük ihtimalle spordan olmadı bu ( go kartta sert bi kaza yapmıştım. ondan olmuş olabilir)

quote:

Yaklaşık 2 yıldır evde kendimce sporla uğraşıyorum.
    Son 4-5 aydır şınavda zorladım kendimi. Max 40 oluyor yinede. 40arlı 30arlı setlerden boş oldukça günde 3-4 kez yapıyordum.
    Dambıl falanda var evde onlarla netten baktığım hareketleri yapıyordum.

2 haftadır sağa sola dönerken göğüs kafesimin ortasında çıtlama sesi geliyor. Bazen bişeler batıyor gibi oluyor, çıtlatınca rahatlıyorum.
    Şimdilik herhangi bir ağrısı olmuyor.

Bugün doktora gittim. 1-2 bastırdı göğsüme dinledi sorunumu. Eklem ağrısı dedi. Ezdirdin heralde falan dedi. Yaptıklarımı anlattım.

Kas gevşetici krem , ağrı olursa diye hap verdi.

Eve gelince şöyle bi yazı okudum

http://www.revir.com/v01/pages/p15/1183/282498.shtml

quote:

ve şunuda belirteyimki uzun süreden beri spor hayatm var genelde spor yapanlarda rastladım bu çtlama sesiyle birlikte agrıya.

Verilen cevabı okuyunca korktum açıkçası

Doktor spor yapabilirsin ama hafiften al demişti, ama ne dambıllarla ne de şınavla uğraşmak istemiyorum.

Daha önceden böyle bi durum yaşamış olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 10 Ocak 2011; 1:49:16 >

• bende bu gerinirken oluyo uyandıgımda
    X harfi şeklinde gerinirken hem sesini duyuyorum
    hemde hıssediyorum hareket eden birbirine sürten iki kemiği
    amam arada sırada oldugu ve
    en fazla bir saniyelik birsey oldugu için önemsemedim

eger birşeylerin habercisi vs ise bende öğrenmek isterim

normal birsey olmalı

birbirine yakın, yada ustuste bınen bircok kemigin hareket halınde ses cıkarması...
    Menisküs hastalarının diz mafsalının gıcırdaması gıbı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

bende bu gerinirken oluyo uyandıgımda
    X harfi şeklinde gerinirken hem sesini duyuyorum
    hemde hıssediyorum hareket eden birbirine sürten iki kemiği
    amam arada sırada oldugu ve
    en fazla bir saniyelik birsey oldugu için önemsemedim

eger birşeylerin habercisi vs ise bende öğrenmek isterim

normal birsey olmalı

birbirine yakın, yada ustuste bınen bircok kemigin hareket halınde ses cıkarması...
    Menisküs hastalarının diz mafsalının gıcırdaması gıbı...
    bilmiyorum hocam önceden yoktu böyle birşey son 2 haftadır var.

2-3 saatte bir çıtlatmam gerekiyordu hatta.

şöyle bi yazı daha buldum

http://www.doktorumonline.net/mid/danismahatti/c/15/id/52977/g%C3%B6g%C3%BCste_agri_ve_%C3%A7itlama.htm

quote:

15-25 yaş grubunda kostakondrit denilen kaburga ile göğüs kemiğiniz arasındaki eklemlerinin inflamasyonu sık görülen bir rahatsızlıktır.Buna bağlı sesler duyabilirsiniz,ancak eklemlerde şişlik,kızarıklık yada ağrı görmeniz durumunda bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririm. Diğer şikayetleriniz için de tetkik edilmeniz gerekiyor.

doktordan geldiğimde kalp krizinden bahsettiklerini görünce moralmen çöktüm.

daha çok yazı okuyunca rahatlıyorum şimdi. Fazla büyütülecek bir sorun değil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

bilmiyorum hocam önceden yoktu böyle birşey son 2 haftadır var.

2-3 saatte bir çıtlatmam gerekiyordu hatta.

şöyle bi yazı daha buldum

http://www.doktorumonline.net/mid/danismahatti/c/15/id/52977/g%C3%B6g%C3%BCste_agri_ve_%C3%A7itlama.htm

quote:

15-25 yaş grubunda kostakondrit denilen kaburga ile göğüs kemiğiniz arasındaki eklemlerinin inflamasyonu sık görülen bir rahatsızlıktır.Buna bağlı sesler duyabilirsiniz,ancak eklemlerde şişlik,kızarıklık yada ağrı görmeniz durumunda bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririm. Diğer şikayetleriniz için de tetkik edilmeniz gerekiyor.

doktordan geldiğimde kalp krizinden bahsettiklerini görünce moralmen çöktüm.

daha çok yazı okuyunca rahatlıyorum şimdi. Fazla büyütülecek bir sorun değil gibi.

Alıntıları Göster
    Bende sporla uğraşıyorum yaklaşık 2 yıldır.Bende önceden gerindiğimde ouyordu ancak zamanla geçiyor sanırım.Bende artık hiç olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur*

Bende sporla uğraşıyorum yaklaşık 2 yıldır.Bende önceden gerindiğimde ouyordu ancak zamanla geçiyor sanırım.Bende artık hiç olmuyor.

Alıntıları Göster
    eklemli bölgelerde küçük su baloncukları vardır ki bunlar aynı bir mafsallı mekanizmanın yağlanması işlemeni gördüğü gibi iş görür. spor yapan birinde bu baloncuk sayısı daha rahat hareket edilmesi için artar. patlaması esnasında da ses çıkartır yani doğal bir şey. rahasızlık ve hastalık gibi durumlar mutlaka fiziksel bozukluk , acı , yanma vb gibi durumlar ortaya çıkartır.

• quote:

Orijinalden alıntı: PÜSKÜLLÜ MORUK

eklemli bölgelerde küçük su baloncukları vardır ki bunlar aynı bir mafsallı mekanizmanın yağlanması işlemeni gördüğü gibi iş görür. spor yapan birinde bu baloncuk sayısı daha rahat hareket edilmesi için artar. patlaması esnasında da ses çıkartır yani doğal bir şey. rahasızlık ve hastalık gibi durumlar mutlaka fiziksel bozukluk , acı , yanma vb gibi durumlar ortaya çıkartır.

Alıntıları Göster
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Bugün çıtlama sesi azalmaya başladı, ama ağrı oluştu, önceden yoktu. eğilirken sağa sola dönerken hafiften ağrı yapmaya başladı bu seferde.

@VIKING, @onur*
    neler tavsiye edersiniz önümüzdeki 1-2 hafta için?

aslında çoğu kişi şınavın işe yaramadığını söylüyor. spor salonunada devamlılık istediği için gitmiyorum.

eski çalışmalarıma devam etmeli miyim sizce?( çekebildiğim kadar şınav(son zamanlarda sınırları zorladım galiba ondan oldu bu sorun), dambıl, karın kası egzersizleri)

• arkadaşlar aynı rahatsızlık yaklaşık 1 yıldır bende'de var ama bu rahatsızlığın organlarla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum pc başıında çok zaman geçiriyorsanız bence bu pc hastalığı...saygılar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmaavvii -- 25 Temmuz 2010; 18:23:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmaavvii

arkadaşlar aynı rahatsızlık yaklaşık 1 yıldır bende'de var ama bu rahatsızlığın organlarla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum pc başıında çok zaman geçiriyorsanız bence bu pc hastalığı...saygılar ...

güncel
  • quote:

güncel

Alıntıları Göster
    kalbi duran bir adama kalp masajı yapıldığında göğüs kafesleri kırılır . biraz uzun bir yatmadan sonra düzelir ve pek sorun teşkil etmez. bence sen spora felan biraz ara ver kemiğin kaynasın iyice sonra tekrar film çektir . ondna sonra sporuna devam et . biraz ağır çalışırsan o çatlak biraz daha büyüyebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: camokasahin

kalbi duran bir adama kalp masajı yapıldığında göğüs kafesleri kırılır . biraz uzun bir yatmadan sonra düzelir ve pek sorun teşkil etmez. bence sen spora felan biraz ara ver kemiğin kaynasın iyice sonra tekrar film çektir . ondna sonra sporuna devam et . biraz ağır çalışırsan o çatlak biraz daha büyüyebilir

Teşekkürler hocam,doktor hernekadar iyileşmez öyle kalabilir demesine rağmen, iyileşir demeniz yüzümü güldürdü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: camokasahin

Teşekkürler hocam,doktor hernekadar iyileşmez öyle kalabilir demesine rağmen, iyileşir demeniz yüzümü güldürdü

Alıntıları Göster
    İyileşir ya ne korkuyosun ancak şu dambılla yapılan hareketlere ara ver ve mekik falanda çekme korkma insan vücudu çok mükemmeldir kondisyonunu kaybetmemen için diz şınavı çekmeni öneririm sporu sakın bırakma teyzeminde omurgası ağırıyordu oda damdan düşmüş kemikleri çatlamış falan doktor teyzeme demişki sakın kilo verme o kilo senin kemiklerini sarıyor ve tutuyor eğer şınav falan çekmessen kemiğininin etrafındaki kas dokusu azalır ve kemiğini desteklemez bol bol süt ve süt ürünlerini tüket geçer bir örnek daha vereyim abime benim kuzen şu an 20 yaşında anne karnındayken annesi yere düşmüş ve yandaki bir kaburga kemiği kırılmış ama artık kaynamış seninde kaynar korkma ve şimdi 40 tane falan şınav çekiyo hiç bir sorunu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: pantr

İyileşir ya ne korkuyosun ancak şu dambılla yapılan hareketlere ara ver ve mekik falanda çekme korkma insan vücudu çok mükemmeldir kondisyonunu kaybetmemen için diz şınavı çekmeni öneririm sporu sakın bırakma teyzeminde omurgası ağırıyordu oda damdan düşmüş kemikleri çatlamış falan doktor teyzeme demişki sakın kilo verme o kilo senin kemiklerini sarıyor ve tutuyor eğer şınav falan çekmessen kemiğininin etrafındaki kas dokusu azalır ve kemiğini desteklemez bol bol süt ve süt ürünlerini tüket geçer bir örnek daha vereyim abime benim kuzen şu an 20 yaşında anne karnındayken annesi yere düşmüş ve yandaki bir kaburga kemiği kırılmış ama artık kaynamış seninde kaynar korkma ve şimdi 40 tane falan şınav çekiyo hiç bir sorunu yok

Alıntıları Göster
    @batlemaster2

Teşekkürler hocam, ilk zamanlarda sporu bırakmıştım resmen. Yeni yeni başladım yavaştan. Günlük 2 bardak süt içerken sütüde bıraktım. İçesim gelmiyo artık

Yine çıtlamadlar oluyor ama takmıyorum artık kafaya, doktorda kendiğilinden iyileşir yapabileceğimiz birşey yok demişti.

• quote:

@batlemaster2

Teşekkürler hocam, ilk zamanlarda sporu bırakmıştım resmen. Yeni yeni başladım yavaştan. Günlük 2 bardak süt içerken sütüde bıraktım. İçesim gelmiyo artık

Yine çıtlamadlar oluyor ama takmıyorum artık kafaya, doktorda kendiğilinden iyileşir yapabileceğimiz birşey yok demişti.

Alıntıları Göster
    gerçi sen çok şanslısın eklem yerin değil sorunlu bölge, zaten az hareket eden bir yer

• quote:

Orijinalden alıntı: pantr

gerçi sen çok şanslısın eklem yerin değil sorunlu bölge, zaten az hareket eden bir yer

Alıntıları Göster
    hocam sonradan başka doktora göstermiştim orası eklem yeri dedi yani kırık yok demek istedi. o da rahatlattı baya.

ama çıtlama az da olsa devam ediyor.
  • quote:

hocam sonradan başka doktora göstermiştim orası eklem yeri dedi yani kırık yok demek istedi. o da rahatlattı baya.

ama çıtlama az da olsa devam ediyor.

Alıntıları Göster
    aynı problem bende de yaklaşık 2 aydır var. bahsettiğin şeylerin aynısı. ben de doktora gittim kaslarla ilgilidir dedi ağrı kesici verdi yolladı. ben akciğerlerle ilgili olabilir mi diye akciğer filmi çektirdim sağlam çıktı ama kemiklerle ilgili olması daha muhtemel görünüyor. olmadı ben de bir kemik filmi çektireyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dbakici

aynı problem bende de yaklaşık 2 aydır var. bahsettiğin şeylerin aynısı. ben de doktora gittim kaslarla ilgilidir dedi ağrı kesici verdi yolladı. ben akciğerlerle ilgili olabilir mi diye akciğer filmi çektirdim sağlam çıktı ama kemiklerle ilgili olması daha muhtemel görünüyor. olmadı ben de bir kemik filmi çektireyim.

3 Hafta önce tekrardan başka bir doktora gittim. Bastırdı, kontrol etti. Kırık değildir. Kaslarla ilgili bir durum dedi.
    Toplamda 5-6 tane doktora gittim. Kırık olabilir diyende oldu, olmayabilir diyende. Ne yazıkki tam teşhis konulmadı.

6 aylık süre zarfında çıtlamalar azaldı, fakat ağrım oluyor sağa sola döndükçe. Alıştım artık.
  • quote:

quote:

3 Hafta önce tekrardan başka bir doktora gittim. Bastırdı, kontrol etti. Kırık değildir. Kaslarla ilgili bir durum dedi.
    Toplamda 5-6 tane doktora gittim. Kırık olabilir diyende oldu, olmayabilir diyende. Ne yazıkki tam teşhis konulmadı.

6 aylık süre zarfında çıtlamalar azaldı, fakat ağrım oluyor sağa sola döndükçe. Alıştım artık.

Çok mu zor bunun teşhisini koymak.Elinde film var.O bölgenin ne olduğunu bilmiyor mu bunlar?Bu doktorlara da hiç güvenim kalmadı ya..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

quote:

quote:

Çok mu zor bunun teşhisini koymak.Elinde film var.O bölgenin ne olduğunu bilmiyor mu bunlar?Bu doktorlara da hiç güvenim kalmadı ya..

Eliyle bastırıp ağrıyormu diye soruyor. Hayır diyorum. Birşeyin yok diyor. Filmi görünce
    Sınavlardan sonra 1-2 doktora daha gidebilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mk4Ever.

quote:

quote:

Eliyle bastırıp ağrıyormu diye soruyor. Hayır diyorum. Birşeyin yok diyor. Filmi görünce
    Sınavlardan sonra 1-2 doktora daha gidebilirim.

Alıntıları Göster
    2 sene önce body yaparken sabahları esnediğinde bende de çıtlama oluyordu fakat bıraktıktan 1-2 ay sonra düzeldi artık ne kadar gerilirsem gerilim ses gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

2 sene önce body yaparken sabahları esnediğinde bende de çıtlama oluyordu fakat bıraktıktan 1-2 ay sonra düzeldi artık ne kadar gerilirsem gerilim ses gelmiyor

Alıntıları Göster
    Bende de 2.5 ay once yatakda saga sola donerken bıgun cok kotu bı agrı gırdı o gun uyuyamadım tekrar cok ıyı hatırlıyorum sonra bu sızın anlattıgınız agrı bende kalıcı oldu doktora gıttım göğüs cerrahısıne bolumunde akciger filmi cektirdim doktor baktı kaslarını üsüttmüsssün dedi ilac bile vermedi gecer dedi tabi benim de aklımda ufakdan bi se kaldı dedim kalp kalp damar cerrahisine gittim orda doktor baktı dedi senin kalp le bi isin yok neden geldin dedi kafam iyice karıstı ya bakmayın dedim dier doktor da bisey solemedı nolcak dedim bu agrı var neden cozum bulamıyorsunuz dedim sonra dikkatle inceledi doktor dedi göğüs kasınızda mikropsuz iltihaplanma var dedi bi ilac verdi sagolsun sonunda (endiksiyonlarında agrı kesıcı oldugu ve enfeksiyon engelleyici yazıodu) kullandım ıctıgım gunden ıttıbaren 2 hafta ıctım agrsız gectı ondan sonra 2 3 hafta daha normal yasantıma devam ettim ama sımdı yıne bsaladı bu sefer goguste kıtlama var ama rahatsız edici bisey deil en ustte arkadasın anlattıgı gibi yine gidicem kıtlamaa sadece PC basından kalktıgım zmnlar oluyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.