Şimdi Ara

İstanbulda Yaşamak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
2
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

İstanbulda Yaşamak...

(En Son Oy Tarihi: 21.11.2021)
Giriş

• Eğer, evin kendininse kira ödemiyorsan.

Evin, çalıştığın yere yürüme mesafesi veya en fazla 5-6 kmlik uzakliktaysa,

Evliysen, eşin çalışıyor ve ev ekonomisine katkıda bulunuyorsa,

Eve para getirenler, senin paran benim param muhabbeti yapmadan her şeyi ortak yasiyorlarsa.

Bence istanbulda yaşanır.
  • Eğer, evin kendininse kira ödemiyorsan.

Evin, çalıştığın yere yürüme mesafesi veya en fazla 5-6 kmlik uzakliktaysa,

Evliysen, eşin çalışıyor ve ev ekonomisine katkıda bulunuyorsa,

Eve para getirenler, senin paran benim param muhabbeti yapmadan her şeyi ortak yasiyorlarsa.

Bence istanbulda yaşanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zenginsen yaşarsın , fakirsen sürünürsün!

• İstanbul Dünya'nın başkenti. Tarihiyle insanı büyülüyor. İstanbul'da yaşamak başka bir şey.
    Ekonomik durumun iyiyse yaşa, kötü ise kendini toparla gel, burası Türkiye dışında bir şehir gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Zenginsen yaşarsın , fakirsen sürünürsün!
    Çok pahalı herşey profiterol kilosu 70 tl nedir ya şok oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diriliş_88

Çok pahalı herşey profiterol kilosu 70 tl nedir ya şok oldum.

Alıntıları Göster
    İstanbul'da yaşayanların geneli zengin olduğu için onlara koymuyor. Olan asgari ücretle çalışanlara oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Endyk34

İstanbul Dünya'nın başkenti. Tarihiyle insanı büyülüyor. İstanbul'da yaşamak başka bir şey.
    Ekonomik durumun iyiyse yaşa, kötü ise kendini toparla gel, burası Türkiye dışında bir şehir gibi.
    İstanbul beni berbat trafiği , Suriyelisi ve leş gibi arka sokakları ile büyülüyor. Çarpık kentleşme de yanında .

• quote:

Zenginsen yaşarsın , fakirsen sürünürsün!
    gezilecek çok yeri var patan var ise zaten ülkede paran varsa herşey sana akıyor.Haklısın
  • quote:

İstanbul beni berbat trafiği , Suriyelisi ve leş gibi arka sokakları ile büyülüyor. Çarpık kentleşme de yanında .

Alıntıları Göster
    kocaeli gebzeyi biliyorsan orasıda kücük istanbul yani istanbul olma yolunda ilerliyor :) artık kafamı dinleyecek yer artıyorum desem yeridir.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    İStanbul dediğim sultanbeyli pendik ve diğer kenar ilçeler değil.

Eyüp,Fatih ve çevresi, daha çok avrupa yakası.

Oralar bir zamanlar istanbul diye bile geçmiyordu.

Bu arada nerede yaşıyosun bilmiyorum en son ne zaman geldin istanbula bilmiyorum ama trafik sorunu filan yok. Belirli 2 saat dilimi dışında gözün kapalı araba sürersin.

Ankara'dan rahat trafiği var. İstanbulu kötülemek isteyen Anadolu köylüsünün uydurdugu bir yalan o...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diriliş_88

kocaeli gebzeyi biliyorsan orasıda kücük istanbul yani istanbul olma yolunda ilerliyor :) artık kafamı dinleyecek yer artıyorum desem yeridir.

Alıntıları Göster
    Şansın varsa köye git . İstanbul Kocaeli hepsi beton duvarlar tarafından istila edilmiş , havası fabrika dumanlarından solunmaz hale gelmiş bildiğin büyük hapishane.

• Istanbula gelmeyin yeter la gelmek isteyenden devlet en az 1000000 milyon almasi lazim.

İstanbul'da yaşayanların geneli zenginmi ? Anlıyorum hocam, İstanbul Avrupa modernliğine sahip fakat halkı pek zengin değil. Gel gör diğer şehirlere göre para farkı yok
  • quote:

İStanbul dediğim sultanbeyli pendik ve diğer kenar ilçeler değil.

Eyüp,Fatih ve çevresi, daha çok avrupa yakası.

Oralar bir zamanlar istanbul diye bile geçmiyordu.

Bu arada nerede yaşıyosun bilmiyorum en son ne zaman geldin istanbula bilmiyorum ama trafik sorunu filan yok. Belirli 2 saat dilimi dışında gözün kapalı araba sürersin.

Ankara'dan rahat trafiği var. İstanbulu kötülemek isteyen Anadolu köylüsünün uydurdugu bir yalan o...
    troll'sun galiba.İstanbul diye şehrin dışında bir köyde yaşamıyor olmayasın Trafik sorunu yokmuş şaka gibi.

Eyüp,fatih v.b hepsi beş para etmez.Afgan ve Suriyelilerin doluştugu , aşırı kalabalık daracık yol ve eski püskü evler olan çöplükler.Özellikle Avrupa yakasına gezmeye bile gelmem ben

• quote:

Şansın varsa köye git . İstanbul Kocaeli hepsi beton duvarlar tarafından istila edilmiş , havası fabrika dumanlarından solunmaz hale gelmiş bildiğin büyük hapishane.

Alıntıları Göster
    Haklısın aklımda hep var köye yerleşmek inş bir gün olacak nasipse
  • quote:

İstanbul'da yaşayanların geneli zenginmi ? Anlıyorum hocam, İstanbul Avrupa modernliğine sahip fakat halkı pek zengin değil. Gel gör diğer şehirlere göre para farkı yok
    Kardeş sen varoş bölgede oturuyon sanırım.Etiler , Nişantaşı bir ara gel.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Istanbula gelmeyin yeter la gelmek isteyenden devlet en az 1000000 milyon almasi lazim.
    Bu güzeldi devlet ülke kalkınır valla
    Anadolu'da Maltepe -- Avrupa'da Başakşehir dışı Tüm ülke köy zaten
    Maltepe'den doğu'ya doğru başlayıp Japonya'ya kadar tüm şehirler köy. Özellikle Anadolu şehirleri.

Ankara'da da yaşadım Trabzon'da da. Dağdan şehre inmiş gibi hissettim. ?

İstanbul Avrupa yakasına gezmeye gelmediğine göre Anadolu'dasın. gezmeye bile gelmezmiş Türkiye'de İstanbul kadar güzel ve önemli bir şehir var mı ? O gezmeye gelmediğin İstanbul Türk ekonomisinin kalbi. Anadolu köyleri değil.

Zaten Avrupa'lılardan yer kalmadı Türklere hocam. Suriyeli dediğin adamlar sokakta dilenmiyor ilk geldikleri gibi. en son 2016 da görmüş olmalıyım dilendiklerini. Hepsi işlerinde tıpkı Türkler gibi. Afganlara gelecek olursak: Hayatımda tek Afgan görmedim.

İstanbul'u karalayacak kadar nerelerde yaşadın acaba ?

• Kesinlikle ama kesinlikle tek bir kıstasım var, o da işe gidip gelmek için günde ne kadar zaman harcadığın. Eğer ki gidiş gelişin 1 saat ya da daha az ise, yaşanır, yoksa değmez gerçekten. Uyku iş ve yolu çıkarttıktan sonra yaşamak için 3-4 saatin kalacaksa buna hayat mı denir?
    Ben Kasap İlyas'tayım ailem Kurfalı'da
    Kurfalı çok kenar mahalle doğrudur Pendik,Sultanbeyli gibi olmasa da gine temiz ve sakin bir mahalle.

Kasap İlyas varoş mahallesi ise Türkiye de varoş olmayan tek mahalle yoktur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.