Şimdi Ara

İstanbul'un Trafik Işıkları Yenileniyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.haberturk.com/yasam/haber/811884-trafik-isiklari-artik-boyle-olacak

Trafik ışıkları artık böyle olacakmış. Ben beğendim şahsen. Artık ışığı görmedim diyen sürücüler olmayacaktır bu durumda.

• Mantıklı. Yıl olmus 2013. Kac senenin ısıkları. Zaten vatan caddesinde kullanilmaya baslandı. Orada görmûstüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel gözüküyor.Bu led olayı sokak aydınlatmalarında da kullanılacakmış.Hem güzel görüntü hemde tasarruf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Mantıklı. Yıl olmus 2013. Kac senenin ısıkları. Zaten vatan caddesinde kullanilmaya baslandı. Orada görmûstüm.

Vatan caddesinde bu ışıklar var.

• Seneler öncesinde ''her trafik lambasında saniye sayacı olacak'' deniyordu, yıllar geçti hala çoğu lambada sayaç yok. Yeni trafik ışıklarının eskilerinin yerini alması çok uzun yıllar sürer, hatta birçoğu değişmez bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kürsad

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Mantıklı. Yıl olmus 2013. Kac senenin ısıkları. Zaten vatan caddesinde kullanilmaya baslandı. Orada görmûstüm.

Vatan caddesinde bu ışıklar var.

Bende onu yazdım zaten ;)

• Acaba bu tip uygulamanın olduğu başka ülkeler var mıdır? Bana pek gerekli değil gibi geldi.
  • once bogaz koprusu simdi bu, memleketi pavyona cevirme calismalari devam ediyor.

• sayaç olsun gerisi önemli değil
  • Ankarada ki trafik ışıklarını görünce kaç yılına geri döndük acaba diye şaşırmıştım umarım ordaki trafik lambalarını da değiştirirler.
  • Vatan caddesinde var ama nedense cok gozumu aliyor bu sizede oluyormu tek bnami oluyo

Gecenlerde film izlerken gordum hangi ulkeyse bilmiyorum trafik isiklari kirmiziya donmeden yesil 4defa yanip yanip sonerek
    Sari ve kirmiziya donustu bizim ulkede pes pese yaniyor isiklar bazen duramiyorsun bile
  • Gereksiz, arkadaşın da yazdığı gibi memleketi pavyona çeviriyorlar.
  • Saçma sapan bir tasarım.Pavyona benzemiş gerçekten

Bu tarz overhead dedikleri şekilde de yapılabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkip

Vatan caddesinde var ama nedense cok gozumu aliyor bu sizede oluyormu tek bnami oluyo

Gecenlerde film izlerken gordum hangi ulkeyse bilmiyorum trafik isiklari kirmiziya donmeden yesil 4defa yanip yanip sonerek
    Sari ve kirmiziya donustu bizim ulkede pes pese yaniyor isiklar bazen duramiyorsun bile

aynen, geçen havalimanı yolundaydım bi baktım kırmızı yandı, sonra dip frenle EDS çizgisinin hemen önünde buldum kendimi,
    çok az daha hızlı gitsem ceza yiycektim
  • bizdede yanıp yanıp sönme uygulaması vardı. ki en mantıklısı budur. ama eds'den ne kaparsam kârdır dediklerinden bu uygulama artık mevcut değil
    Ayrıca uygulama güzel ama yetersiz. Kimi boş caddeler var sarıyı görünce hemen frene asılıyorlar sürücüler. arkada ağır vasıta var ise o ne yapacak?
  • Yeşilin yanıp sönme uygulaması Bursa'da var. Yalnız bu teknolojide neden ışıklar hala sayaçsız ona canım sıkılıyor.
  • 1. İnsanın gözünü alıyor. Özellikle gece kırmızı ışık çok kötü vuruyor göze

2. Elektrik tasarrufu deniyor ama ben ortada bir tasarruf göremiyorum aynı yanan ışıklar yanıyor + olarak birde ledler eklenmiş. daha çok tüketim demek nerede tasarruf göremiyorum.

3. Herkesin dediği gibi de ne o öyle her yere led pavyona çeviriyorlar her yeri hadi boğaz köprüsünü anlıyorumda güzelde duruyor ama her şeyin fazlası zarar.

Zaten eğer bir şeyin b*kunu çıkarmak istiyorsan bizim millete göster. Bir led farklar ünlü oldu o kadar saçma yerlerde kullanmaya başladılar ki tamponu full ledle çeviren mi ayarsın arabanın amblemine led takan mı arasın
  • yahu 5 metre ledle pavyon olduysa istanbul,bu şehirler ne durumda acaba

• Hiç ihtiyaç yokken ve mevcut lambalar görevini yapıyorken....

1. Sarhoşun biri geldi vurdu direğe,tamiratı mümkün mü? O şekildeki bir lambanın tamiri kaç saatte yapılır, trafik kaç saat kilitlenir?
    2. Bana yandaşlardan biri zengin edilecek operasyonu gibi geldi bu. Bu lambaları kim yerleştirecekmiş? Hangi firma yapmış örnekleri?
    3. Herşeyimiz LED olmaya başladı. Bu LED ışıklandırmayı, bu kadar seven kim ki yukarılardan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Hiç ihtiyaç yokken ve mevcut lambalar görevini yapıyorken....

1. Sarhoşun biri geldi vurdu direğe,tamiratı mümkün mü? O şekildeki bir lambanın tamiri kaç saatte yapılır, trafik kaç saat kilitlenir?
    2. Bana yandaşlardan biri zengin edilecek operasyonu gibi geldi bu. Bu lambaları kim yerleştirecekmiş? Hangi firma yapmış örnekleri?
    3. Herşeyimiz LED olmaya başladı. Bu LED ışıklandırmayı, bu kadar seven kim ki yukarılardan?

Sonunda geldi beklenen yorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.