Şimdi Ara

İstanbul Etabı [Bol SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kardeşimle Caddebostan'a giderek yarışı yerinde takip ettik. Öncelikle ortamı anlatırsak, genci yaşlısı bisiklet seven sevmeyen herkes oradaydı. Bisikletçilerin geçişi sırasında da baya destek verdiler. Yine çok sayıda kişi kendi bisikletleriyle gelerek yarışı takip etti. Bu tür yarışlar ülkemizde bisiklet kültürünün gelişmesi ve halkın bilinçlenmesi adına çok güzel hareketler. Bisikletle çok ilgili olmayan kardeşim de bu yarışın ardından bisiklet almaya karar verdi :)

Bu Cofidis'deki Fransız abiyle muhabbetimiz oldu biraz. Kendisi bisikletçilere su ve gerekirse gıda takviyesi yapan kişi.

Sondan 2. yada 3. tur geçişleri. 3 kişilik bi kaçış grubu vardı 1-2 dk. farkla gidiyorlardı. Ana grup ise kendi aralarında muhabbet eden bisiletçilerle doluydu :) Son turda ise hızları iyicene arttı. Bu sefer yolun öteki tarafında minibüslerin yanında, bisikletlerden sadece bikaç cm uzak olunca o hızları baya bi hissettik. Gereğinden biraz fazla yakınında durduk galiba, o hızla yanımızdan geçtiklerinde tırsmadım değil :)

Bunlar da yarış bitiminde sıcağı sıcağına çektiğim 'canavarlar'. Hakikatten muhteşem bisikletler. Hele ki yanında durunca, her yerini inceleme fırsatı bulunca daha da beğeniyor insan. İlk 2'si Sojasun takımının bisikletleri. Mekanikerleriyle sohbet etme şansım oldu ve adam baya bi anlattı bisikleti. 6.8 kilo ve değeri yaklaşık 15.000 euro. İlgiyle ve büyük bi hevesle herşeyini göstermeye çalıştı bisikletin sağolsun. İstesek biraz kullanmaya bile izin verecek durumdaydı nerdeyse :) Alttakiler ise Lotto Belisol.

Bunlar ise bizim Konya Torku'nun Salcano'ları.

Bunlar ise günün ganimeti :) Suluk toplamaya çalıştım ve 7 kulüpten aldım. İstediklerimden Saxo Bank ve GreenEdge'den alabildim sadece. Astana kimseye bişey vermedi, çantayı da şansa minibüsün içinden aldım. Katusha dağıttı suluk ama yetişemedim, çantayla yetindim. Lampre'yi özellikle istiyordum ama denk gelemedim. Lotto Belisol ve Omega Pharma da isteyip denk getiremediklerimden. Yine bikaç takımdan forma istedim ama vermediler.

• Bende Gittim Tam Bitişteydik Bişey Alamadım ben sen haline şukret katusha dağıtıyodu tam gittim bitti :( Argos Shımano vardı onlarınkide bitti :(
    Boş döndüm ama olsun çok güzeldi bol bol video resim var :)
    Seneye full toplayacam suluk filan
  • O kadar suluğu napacan yaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de gittim u dönüşüne konuşlandım 2 saatte anca gelebildiğim için oraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tt7n4 -- 29 Nisan 2013; 0:56:10 >
  • orada olmak isterdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dooc

O kadar suluğu napacan yaa

Avrupa'da bisiklet sporunda suluk toplama olayı var. İnsanlar bu sulukları toplayıp koleksiyon yapıyorlar. Bisiklet dünyasında ritüel gibi bişey :)
  • Emeğe saygı bro. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Emeğe saygı bro. :)

Eyvallah bro :)

O imza ne la öyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdbrg

quote:

Ekşi'deki yorumlara baktın mı bu arada, şampiyon herifi doping şüphelisi yapmışlar. Bana da öyle geliyor, geçen seneden de vukuatı varmış takımın zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny B. Goode -- 28 Nisan 2013; 23:38:01 >
  • suluklardan 1 tane ver bizede gittik alamadık yela
  • vay. suluklar guzelmis. bisikletler zaten harika.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zdbrg

quote:

Ekşi'deki yorumlara baktın mı bu arada, şampiyon herifi doping şüphelisi yapmışlar. Bana da öyle geliyor, geçen seneden de vukuatı varmış takımın zaten.

1- Herif değil adı Mustafa.
    2-Sana öyle gelmesi için Türk olması yeter kannımca.
    3- Yazdıklarından anladığım kadar sadece bence diyip karşındakine iftira atıyorsun.
    4-Takımın vukuatı olmaz.Genelde 1 kişi yapar takım buna izin vermemeye çalışır çünkü doping çıktığı zaman bundan en çok takım etkilenir.
    5-Bu kadar sallıyorsunuz sadece Türk olduğu için. Peloton da ki takımların senin deyiminle VUKUATLARINI duydun mu hiç acaba?
    6- Boş konuşma fazla

• Ameliyat oldugum icin bu haftayi raporlu gecirdim. Tam zamaninda olmusum diyorum. Mukemmel yarislar oldu. Antalya, mugla, izmir etaplari cok iyiydi. Bundan iyi reklam olamazdi. Yarislara gelecek olursak, bireysel gorunsede mukemmel yardimlasmalarin oldugu bir takim yarisiydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ameliyat oldugum icin bu haftayi raporlu gecirdim. Tam zamaninda olmusum diyorum. Mukemmel yarislar oldu. Antalya, mugla, izmir etaplari cok iyiydi. Bundan iyi reklam olamazdi. Yarislara gelecek olursak, bireysel gorunsede mukemmel yardimlasmalarin oldugu bir takim yarisiydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fotolar için tşk. Emeğe saygı. Bir tane suluğu Van'a bana göndersene
  • Hepsi güzel bisikletler fakat hidrolik değil v-frenler.
    Full karbon kaplama. "Look" marka bisiklet var mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Hepsi güzel bisikletler fakat hidrolik değil v-frenler.
    Full karbon kaplama. "Look" marka bisiklet var mıydı?

Look bisikletleri Cofidis takımı kulanıyordu.
  • Bisikletforum sayfasına epey fotoğraf ekledim. Look dediniz madem onu da buraya ekleyeyim. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.