Şimdi Ara

İstanbul'daki Üniversitelerin Depreme Karşı Durumları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
12
Favori
16.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bogazici güney kampüsü sarıyer de değil mi? En düşük riskli grup orası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar özet geçiyorum Avrupa yakasında haliç den başlayıp Fatih Eminönü Bayrampaşa gop şeklinde devam eden şeritteyseniz geçmiş olsun . Küçük çekmece Beykoz civarı handikaplı binaya göre değişir oran 1/3 Asya yakası legal tuzla tersane civarından başlayıp Gebze’ye kasar kısım depremle karışıklı gol olur berabere biter.
    Genel olarak tsunami beklenmiyor . İyi günler bol güneşler .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • okeanospetrichor O kullanıcısına yanıt
    Hocam açıklama kısmına yazdım genel olarak ikinci dereceden bölge adı altında ama hepsi bir değil diye ben fayın haritasını baz alarak sınıflandırdım jeolojik olarak diyorsan onu bilemem mesela anadolu yakası çok riskli ama bölge bölge sağlam yerler de var özellikle araştırmak istiyorsan jeoloji haritasından toprak yapısına bakıp deprem derecesinden de kıyaslama yapabilirsin ama zemin ne olursa olsun hani 7.5 depremi 7 hissedersin 2 dakika sürdükten sonra ha 7 ha 8 ortalık tuz buz olacak zaten

• Doğru efem

• İzmirliyim istanbula'a gitmekten it gibi korkuyorum

Bari bogazici sıralaması gelmesinde rahat rahat Ankara yazayim. Ölene kadar kafayı yerim yoksa, hele bir de deprem falan olmazsa

• Hocam japonlar riskli bina yapmaz merak etmeyin.

Şaka bir yana istediğim okullar 2. Bölgede. Gelmesem mi acep

• theiceman07 kullanıcısına yanıt
    Bazı okullar zeminden yana şanslı bazıları ikinci bölgede yer alıyor ama üçüncü bölgeye çok yakın yani istediğin okulun durumuna bakman daha iyi olur

• Faydalı up

• 742617000027 7 kullanıcısına yanıt
    Hocam beni bu deprem çok etkilemeyecek ama işte bu yıl böyle büyük deprem olcak buralar yıkılacak buralarda kıyamet kopacak diye çok olay oldu medyada. Hayırlısı artık istanbulda büyük deprem olursa tüm türkiye felç olur her türlü maalesef

• theiceman07 kullanıcısına yanıt
    Depremin ne zaman olacağı bilinemez ama 2030 a kadar bu deprem %70 olarak görülüyodu son 5.8 de fayı iyice yükledi süresini öne çekti benim tahminimi soruyosan 2025 e kadar görürüz diye korkarak tahmin ediyorum

Aslında incelenmesi ve çözüm üretilmesi en kolay yapılardan biri çünkü bu işi en iyi bilenler bu binanın içinde çalışıyor :) Ama yanlış bilmiyorsam böyle bir çalışma yok.

• İstanbul'da yaşıyorum ama tercihimi şehir dışına yaparsam nasıl geçinebilirim bilmiyorum.
  • gece uyumadan bu sefer neye endiselensem dedirtmedin bro tesekkurler
    bu arada onlem tavsiyeleri olan var mi ya?

• çök - kapan - tutun

• Bu deprem de bu sene bitmeden olursa vay halimize. 2020 nasıl bir lanet yıl olacak.
    O öldürüyormuş hocam, çare hayat üçgeni diyorlar.
  • Ankara azda olsa fay hattının üstünden geçiyor. En güvenli yer Antalya'nın doğusu, Konya'nın güneyi diye biliyorum. O zaman Konya ve Antalya tercih edilmeli. Böyle bir mantığa göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CE6EA6FE -- 8 Temmuz 2020; 0:6:20 >
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Etrafında sağlamlığından emin olduğun bi cisim varsa hayat üçgeni işine yarayabilir ama aniden yakalandın mı çök kapan tutundan başka şansın yok

hocam yks 2021 adayiyim bir de. su surecte deprem haberleri icimi etkiliyor yahu. hem seneye icin tercihlerde ankaraya yonlendiriyor hem de odaklanamiyom bu konulari gordukce

• Doğru da işte konyada okumak var ankarada okumak var

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.