Şimdi Ara

İstanbul'daki kiliseler hakkında yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bırak bu ayakları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazdığın şeyi değiştir mesela bakkal yap. Oku. Bana çok garip geldi inançlı biri olarak. Kilisede bir tapinak sonuçta . Biri cami de yaşlı amcaları gördüm hangi camiiydi vs dese damgalanir. Bunu arkadaşça söylüyorum . Bazen insanlar anlayamıyor kendileri.

Kiliseler doktorin bazında evangelist yani inançlarını yayarlar. Yalnız bu başka doktorin yani seçilmiştik ile çok uyumlu değildir. Bir hristiyan olacaksan zaten bu çağrı sana yapılır gidersin vaftiz olursun. Birine bir şeye ihtiyacın yok.

bu bir oyun değil veya çok cool bir hikaye değil . Bu ülkede hristiyan olmak 100-0 başlamak demek hayata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aether -- 15 Eylül 2022; 22:10:19 >
  • Aether kullanıcısına yanıt

Belki ben yalnış anlatmışımdır ancak dini açıdan değil sohbetlerini, eğlenceli oluşlarını, sürekli orada bulunan insanlarını sevdiğim için tekrar gitmek istediğim belirli bir yer.

• Nolur nolmaz başlığıda düzelttim belki bilen biri denk gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyakxiste -- 15 Eylül 2022; 23:5:46 >
  • Faydası olur mu bilmiyorum ama etkinlikleri sonrası hep kore yemekleri yediklerini söylerlerdi ve o günde öyle olmuştu. bilemiyorum istanbulda kaç kilisede Kore nüfusunun yoğun olduğunu ama orada yoğundu

• Semt, cadde gibi temel lokasyon bilgilerini bulmadan arama çaban fazla anlamlı değil; İstanbul kozmopolit bir mega kent orada çok kilise var. Önce en azından hangi semte gittiğini ve kiliseye hangi semtte rasladığını bulmalısın. Bir de hangi mezhebin kilisesi olduğundan da (Ortodoks, Katolik, Protestan, Ermeni vs) yola çıkabilirsin. Özellikle mezheplerine göre mimarileri epeyce farklı oluyor. Ortodoks Kiliseleri kubbeli ve Yunanca yazılar da içeren tasvirlerle doludur misal, Katolik Kiliseleri daha sade ama Gotiktir, Yunanca yerine Latince sloganlar vardır, Protestan hepsine nazaran oldukça sadedir. Hatta büsbütün sıradandır. Bu stereotipikleştirilmiş amatörce tarifimden kilisenin mezhebini belirleyip daha kolay bulabilirsin.

• Ya protestandı ya da ortadoks ama sanırım protestandı, korelilerin çoğu protestan sanırım çünkü ciddi şekilde çok Koreli vardı eğlence sonrası Kore yemeklerini sürekli yediklerini söylemişlerdi ilk Kore yemeği deneyimimde orda olmuştu, Korelilerin çok olduğu kaç kilise vardır ki İstanbul'da eminde değilim ama Gaziosmanpaşa ya çok uzak değildi çünkü orada kalmıştım ve çok fazla uzaklara gitmemiştim belki çevre semtlerdendir, çevre semtleri geziyordum

• Google haritalardan bakınca da öyle çok kilise çıkmıyor ki karşıma belki fotolarından hatırlarım diyim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.