Şimdi Ara

İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
1
Favori
30.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akp liler gibi akp ne yapsa haklıdır deyip desteklemeyeceğim tabi ki.

İmamoğluna oy vermiş biri olarak bu zammı sonuna kadar eleştiririm.

Bu zam bu vatandaşa yapılmamalıydı. Bir darde de ibb vurmamalıydı.

Umarım bu yanlıştan bir an önce dönerler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chalap -- 7 Şubat 2020; 19:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Agepe zam yapınca en azından çok acımıyordu. %10 falan yapıyordu. Başkanımız her şey çok güzel olacak derken kendisinden bahsediyormuş demek. Gözümüze soka soka tatil yapmalar falan.

Hükümet zaten öpe öpe doyamadı birde belediye öpmeye devam etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flylo -- 7 Şubat 2020; 19:30:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

sanki İBB yönetimi bu dönemde ilk kez zam yapıyormuş gibi yorum yazan iki yüzlü arkadaşlara,

sahi siz istanbul lumusunuz?

eğer öyle ise şu yazacaklarımı iyi okuyun da biraz bilgi sahibi olun,

mesela istanbul'da seçimden sonra gelen zamları saymakla başlayalım, minibüslere zam geldi, okul ve personel servislerine zam geldi, taksilere zam geldi, taksi dolmuşlara zam geldi, arabalı vapurlara zam geldi, isbike zam geldi, isparka zam geldi, halk ekmeğe zam geldi, hamidiye suya zam geldi, musluktan akan suya zam geldi, ölünce gireceğiniz mezar çukuruna zam geldi, şaka değil arkadaşlar hepsi ekrem imamoğlu ve yönetimi tarafından yapıldı bu zamların.

taksiciler derneği başkanı geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaptı, bulun okuyun, ama ben yinede özetleyeyim, aynen şöyle dedi "biz ekrem başkanımızdan her sene temmuz ayında zam sözü aldık, bundan önceki yönetim (akp) 2 yıldır zam yapmıyordu. hatta bu zam bize yeterli olmadı ilave zam isteyeceğiz" dedi. ben 30tl verdiğim bir yere seçimden sonra 40tl veriyorum, taksiye oturup kalkmanız 5tl. 10 metre gidin taksiden inin 13TL.

muhalif olun veya olayın, bence önce insan olun ve insana önem verin. zamları kimin yaptığı önemli değil, ses çıkarıyorsanız hepsine ses çıkarın. öğrenci akbili 40tl olunca salyaları akanlar şimdi bu zamma sövüp siliyor, ne zannettiniz, herşeyin güzel olacağını mı? herşeye bir bahane bulurlar merak etmeyin?

durmak yok finansal düzenlemelere devam.
    İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındı
    Uzun uzun yazan arkadaş bak bakalım seninki ne demiş istanbul seçimlerinden sonra..
    Allahtan 6 lira olacakken 5 lira, 3.25 olacakken 3.10 lira olmuş. Hani sen taksileri çok seversin ya indi bindi yaparsın ya ekrem başkanı artık seversin diye düşünüyorum. İstanbul'da akp kazansa daha kötüsü olacağını burdan anlayabiliyoruz. Hiç şaşmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan457 -- 7 Şubat 2020; 19:30:58 >

• Bunun üzerine 2-3 hafta tatil yakışır başkana Nasılsa seçmeni eleştirmiyor, kafası rahat adamın.

• Çok zam yapmış savunacak değilim.

Ancak 2.60 bayağı ucuzmuş. 3,5 lira normal denge fiyatına gelmiş. İzmirdeki belediye başkanı tam biletleri 3,5 yapmıştı. İstanbul gibi bir şehirde 3,5 lira olması normal geliyor. 60 durak olan otobüse binmiştim o paraya o kadar yolu gitmek ucuz gelir. İkiside çok pahalı bir otobüs 3,5 lira bana fazla geliyor. Ya ben fakirleştim ya da paranın değeri kalmadı.
    Yaptığı hata ise 2,6'tan birden 3,5 liraya çıkarmak. Hiç pazarlama falan bilmezmisiniz? Önce 3 yap sonra yükselt.
  • Tabi ki zam kötü. Ama sen yıllardır gelen zamlara ses cıkarmıyorda işine gelınce ses ediyorsan senın kişiliğin bellidir amacın bellidir zaten.

Bu zam özelinde bır sey yazmıyorum cunku zaten Akp gitse bile her sey güllük gülistanlık olmayacak bunun bilincindeyim. Ama daha kötüsü olmayacak, bunun için uğraşıyoruz

• Akpartili meclis üyeleri iptal etsin,çoğunluk onlarda

• Ekrem başgana zam da güzel yakışıyor

#HerşeyÇokGüzelZamlıOlacak

• Şimdi hükümet asgari ücrete %35 zam yapar ,fark kapanır

• Zammı imamoğlu yapmış ya bir şey olmaz canım başkanım :))) başkanım başkanım biraz daha lütfen bu az olmuş biraz da siz geçirin gerçi sizin geçirmenize bir şey demem de. bir de şey başkanım iki üç gün sonra zammı azaltırsınız başkaları gibi biz de sizi kahraman ilan ederiz. ayrıca normal bu zam bence yani. imamoğlu evet. ohhhh
  • Tabi ki zam kötü. Ama sen yıllardır gelen zamlara ses cıkarmıyor, işine gelınce ses ediyorsan senın kişiliğin bellidir amacın bellidir zaten.

Bu zam özelinde bır sey yazmıyorum cunku zaten Akp gitse bile her sey güllük gülistanlık olmayacak bunun bilincindeyim. Ama daha kötüsü olmayacak, bunun için uğraşıyoruz

• solun yobazları cidden daha beter oluyor, hiç çekilmiyorlar.
  • chalap kullanıcısına yanıt
    Bu yanlıştan döner kahraman ilan edilir. Kendin çal kendin oyna misali :)
  • %35 çok yüksek bir oran.Zam yapılacaksa da bu kadar yüksek oranla yapılmamalıydı.Vatandaşın zar zor geçindiği bu günler için bu oran çok yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Tabi ki zam kötü. Ama sen yıllardır gelen zamlara ses cıkarmıyor, işine gelınce ses ediyorsan senın kişiliğin bellidir amacın bellidir zaten.

Ben de bundan bahsediyorum. Elbet zam yapması kötü, yapmasa daha iyi olur ama bunlara ses edenler yıllardır ve hala akpyi ölümüne savunan kesim olunca amaçları belli.

Yalnız şu var İstanbul ve Ankara'yı kaybettirmek akplilere yıllardır unuttukları şeyleri hatırlatmaya başladı. Mesela bakarsın yakında akp zam yapınca ona da tepki verirler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.