Şimdi Ara

İSTANBUL'DA OTURULACAK EN GÜZEL YERLER (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
73.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saçmalamayın ya beşiktaşta 3+1 daire 900 e ymiş
  • İstanbulda güzel yerlerdeki evlere oturmuyosun ki, kazığa oturuyosun zengin olcan anca öyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: wayadiway

quote:

Orjinalden alıntı: exerion

avrupa yakasında yazdıgınız etiler,ulus,besiktas gibi yerler turkiyedeki, emlak fiyatlarının en yuksek oldugu yerlerdir ona gore secimini yap arkadasım ayrıca ben anadolu yakasında uskudarda oturuyorum ozellikle altunizade,cevresi veya cengelkoy,camlıca civarı gayet uygun

üsküdarda seceneklerimiz arasında ama üsküdar iskeleye yakın bi ev bulmak mümkünmüdür aceba bahsettiğim şartlarda? yani 900e kadar 3+1?

boğaza 500 mt bizim ev vardı ama kiraya yeni verdik 850 e bilsem sizinlede görüşürdüm
  • öyle etilermiş leventmiş hikaye bu semtler... isteyen istediği kadar lüks villa kondursun, kapıdan adımını atıp sokağa çıktı mı mok götürüyor etraf, şantiye yeri her yer. param olsa ev almayacağım yerler bu semtler. öyle görmemişlik sembolü 2-3 alışveriş merkezi kondurarak semt adam edilmez.

baya sert çıktım ama içimde kalmış şu avrupa yakasındaki genel anlayış napayım mazur görün. bi anadolu yakası böyle mi ama değil, çıkıp gezebileceğin ağaçlıklı caddeler, sahil yolu. benim düşüncem tabi bu, nişantaşında falan gezmeyi buna tercih edenler de olabilir ama benim tercihim kesinlikle moda veya caddebostan olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: -MaStamindZ-

florya tabikide

+1
  • beykoz da nefes alabilirsin anca
  • quote:

Orjinalden alıntı: cll417

saçmalamayın ya beşiktaşta 3+1 daire 900 e ymiş

beşiktaşın içiyse öyle ev bulunmaz ama beşiktaş dediğin beşiktaşla alakasız yerler olabiliyor sanayi mahallesine bile beşiktaş diyorlar ben 4. leventteyim beşiktaşa daha yakınım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Starlight^

Ataköy,bakırköy,yeşilköy,florya,pendik

istanbulda bakırköy ilçesi gibi(florya,yeşilköy,ataköy) biyer olmasaydı türkiyede yaşamazdım.
    amerikaya ya da avustralyaya falan taşınırdım.

işe gitmek için bakırköyden ayrıldığımda inanın ruhum kararıyor.e5e ya ataköyden ya da veliefendinin ordan çıkıyorum.ataköyden çıkışta bi anda binaların çehresi değişiyor,yollar daralıyor,yeşillik bi anda son buluyor.herkes daracık gecekonduddan bozma altyapısı olmayan tapusu seçim zamanı dağıtılmış üstünde gelecek seçim bi kat daha çıkarız diye filiz bırakılmış dipdibe binalarda oturuyor.ikitelli,altınşehir(ne altın ama),mahmutbey,gop,sultançiftliği gibi yerlere inanaın dünyada bi hindistanda bi de türkiyede rastlarsınız.bugüne kadar dünyanın çoğu yerini gezdim ve bizdeki kadar çarpık kentleşme ne ırakta var ne de başka arrabi,farsi ülkelerde.

günün bütün yorgunluğuyla işten eve dönerken bakırköy sınırlarına girdiğimde içime sanki su serpiliyor.havası,suyu,taşı toprağı başka biyer.megaköyden çıkıp gelince bi anda sanki hollywooda gelmiş gibi oluyorum

nerde oturayım diye soran arkadaşa gelip kendisini görmesini tavsiye ederim.birgün yeşilyurt-yeşilköy sahilini gezsin.gece bakırköyde capacity,carousel arasında alışverişe çıksın.galleria otoparkının en üst katına çıkıp ayışığında sax jazz eşliğinde crown-plazayı izlesin.ataköy marinaya gitsin,sabah florya flyinn e gidip havaalanını izlesin.öğlen yeşilköye gelip parsellenmiş sokaklarda tarihi köşkleri görsün.bütün emniyet müdürleri ,valiler,kaymakamlar bu ilçede oturur.boşa oturmuyorlar.

istanbulda bakırköy gibi başka bi ilçe yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

işe gitmek için bakırköyden ayrıldığımda inanın ruhum kararıyor.e5e ya ataköyden ya da veliefendinin ordan çıkıyorum.ataköyden çıkışta bi anda binaların çehresi değişiyor,yollar daralıyor,yeşillik bi anda son buluyor.herkes daracık gecekonduddan bozma altyapısı olmayan tapusu seçim zamanı dağıtılmış üstünde gelecek seçim bi kat daha çıkarız diye filiz bırakılmış dipdibe binalarda oturuyor.ikitelli,altınşehir(ne altın ama),mahmutbey,gop,sultançiftliği gibi yerlere inanaın dünyada bi hindistanda bi de türkiyede rastlarsınız.bugüne kadar dünyanın çoğu yerini gezdim ve bizdeki kadar çarpık kentleşme ne ırakta var ne de başka arrabi,farsi ülkelerde.

günün bütün yorgunluğuyla işten eve dönerken bakırköy sınırlarına girdiğimde içime sanki su serpiliyor.havası,suyu,taşı toprağı başka biyer.megaköyden çıkıp gelince bi anda sanki hollywooda gelmiş gibi oluyorum

nerde oturayım diye soran arkadaşa gelip kendisini görmesini tavsiye ederim.birgün yeşilyurt-yeşilköy sahilini gezsin.gece bakırköyde capacity,carousel arasında alışverişe çıksın.galleria otoparkının en üst katına çıkıp ayışığında sax jazz eşliğinde crown-plazayı izlesin.ataköy marinaya gitsin,sabah florya flyinn e gidip havaalanını izlesin.öğlen yeşilköye gelip parsellenmiş sokaklarda tarihi köşkleri görsün.bütün emniyet müdürleri ,valiler,kaymakamlar bu ilçede oturur.boşa oturmuyorlar.

istanbulda bakırköy gibi başka bi ilçe yok.

Bakırköy tr şartlarında iyi sayılabilecek bir semt. Ama levent, etiler, bebek, karşıda bağdat caddesi falan kadar da değil. Kaymakamlara ek olarak, hakim ve savcıların lojmanları da burda. İrili ufaklı bi çok memur da var, lojman dolayısı ile. Bakırköy homojen bir semt değil. Yeşilköy ve Florya kesimi daha zengin. Ataköy takip ediyor bunları. Bakırköy merkez ise en alt sırada. Çok bozuldu, eski havası kalmadı. Meydanda, sahile inen yolda falan hep apaçi ve kro kaynıyor. Bakırköy'de hoşuma giden bi capacity var. Bi de incirli caddesindenki gece açık olan restoran ve cafeler.

Bakırköy semtinde irili ufaklı zenginler de var. Orta direk de var. Çok lüks araçlar da görebilirsiniz park halinde, orta karar araçlar da. Ama zengin olsam buralarda oturmazdım ben şahsen. Tabi tercih meselesi.

İstanbul'daki gecekondular hakkında yazdıklarına katılıyorum. Gerçekten iğrenç görünüyorlar. Orada yaşayanlara sabır diliyorum. Sorun o kadar yaygın ki, çözümü yok artık. Kentsel dönüşümle falan olacak gibi değil. Zaten rantsal dönüşüm aslında bu olay. İstanbul'un yüzde 80'i gecekondu, bütün şehri yıkıp yeniden yapamayacağımıza göre, en az bir 50 sene daha devam edecek varoş sorunu istanbul'da.

• İstanbul'da yaşamıyorum ama Tarabya,Sarıyer,Maslak,Kadıköy...Buraları çok seviyorum.
    Sarıyer mükemmel bir yer.
  • Aradan bende zıplayayım banada kiralık ev lazım,
    Anadolu yakası sokaklarında ağaçların olduğu, insanların insan olduğu, otopark sorunu olmayan tercihen site içi, 90-120 m2 arası temiz ve nezih bir semt varmı.
    Bu arada bunu soruyorum çünkü ben anadolu yakasında sadece Kadıköy iskeleyi ve çamlıca tepesini biliyorum.
    Fiyat olarak bu şartları sağlayabilecek en ucuz yer tabiki ama 800 lira üzerine çıkamam zaten. onun yerine bazı özellikleri iptal ederiz olmazmı?
    Olmuşken her gün Adapazarına gidip geleceğim kendi aracım ile. Ona da uygun olsun :)

Ben site içi 500-800 lira kira diye aratıyorum Ataşehir, Çekmeköy, Pendik, Ümraniye çıkıyor site içi olarak genel de. Ama Beykoz, Maltepe, Üsküdar, Kadıköy, Kartal falan da çıkıyor ama oralarda hem evler çok eski hemde içi çok bakımsız görünüyor fotoğraflarda. Temiz olanlarıda pahalıdır tabi... :)

• Nişantaşı'ndan Etiler'e, Etiler'den Bakırköy'e taşındım ama nerede oturmak istersin desen zerre düşünmeden boğazda Arnavutköy'de derim.
  • göktürk ve yeşilköy bence
  • kanarya akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.u.i

Rahmanlar

Heryere ulaşım çok kolay. 50 metre yürüyorsun minibüs var istediğin yere gidebiliyorsun yine 10 metre yürüyorsun otobüs geçiyor karşıya geçebiliyorsun tek seferde.Yine istersen sahile gidip otobüse atlayıp yine bostancı kadıköye gibi yerlere gidebiliyorsun hemen yanımızda yine tren var tek vasıta ile yine istediğin yerlere gidebiliyorsun oturduğum semti seviyorum .

semtdaşız
  • Acıbadem
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotinberq

Acıbadem

+Koşuyolu
    +Küçük çamlıca
    +Moda
  • Çengelköy
    Kalamış
    Bağdat Caddesi
    Kandilli
    Bebek
    Etiler
    Sarıyer
    Beykoz
  • quote:

Orijinalden alıntı: wayadiway

Ya beşiktaştan eve çıkalım diyoruz ama şöyle 900 liraya güzel bi yer bulabilirmiyiz beşiktaşta 3+1.

olum o zaman niye konu açıyon hiç
  • Beykoz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.