Şimdi Ara

İstanbul-Ankara Bir Kere de Otobandan Değil D100 den Gidin (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
3
Favori
34.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konya dönüşümde ilk defa otoban kullandım. Ankara Akıncı gişelerinden girdim. İstanbul Çamlıca gişelerinden çıktım. İki gişe arası 400 km. Hiç durmadım. Çok fazla hız da yapmadım. 3 buçuk saat sürdü. Otobanı kullanmamın sebebi: Kurbanı memlekette kestik. Bagajda etler vardı. Salmasın, erimesin diyerek biraz daha hızlı gitmeyi düşünerek otobandan geldim. Seyir zevki olmayan, ruhsuz, kalitesi düşük bir seyahat oldu. Acil durumlar için otoban bir imdat görevi görebiliyor.

Giderken hiç otoban kullanmadım. Tümüyle D100 karayolundan yaptığım seyahatte 80-95 km arası hızlarda gittim. Bu daha güzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Geniş tem şeridi varken
    Daracıl d100 şeridinde kafayı yiyelim
    Daracık mı? En son 1980'lerde kullandınız galiba. D100 karayolu tümüyle duble bölünmüş yol. 2 gidiş, 2 geliş. Veee bomboş. İnşallah hep böyle bomboş kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Konya dönüşümde ilk defa otoban kullandım. Ankara Akıncı gişelerinden girdim. İstanbul Çamlıca gişelerinden çıktım. İki gişe arası 400 km. Hiç durmadım. Çok fazla hız da yapmadım. 3 buçuk saat sürdü. Otobanı kullanmamın sebebi: Kurbanı memlekette kestik. Bagajda etler vardı. Salmasın, erimesin diyerek biraz daha hızlı gitmeyi düşünerek otobandan geldim. Seyir zevki olmayan, ruhsuz, kalitesi düşük bir seyahat oldu. Acil durumlar için otoban bir imdat görevi görebiliyor.

Giderken hiç otoban kullanmadım. Tümüyle D100 karayolundan yaptığım seyahatte 80-95 km arası hızlarda gittim. Bu daha güzeldi.

Kardes selamun alekum kopuden itibaren Ankara ya kadar yolu tarif edebilirmisin. Otobanda bile 90la giden birisiyim otoyolda canimdan bezdim birde otoyola iki tane yesil istanbul tabelasi koymuslar ne yone gidecegimi sasirdim. O yuzden bama eski yolu bir tarif etsende onemli kavsaklari ile iyi olur yolda haritaya bakmadan gidebileyim hem deprem oncesi gunleri hatirlamis olurum bi yarif etsen kardes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Öncelikle devlet öyle bir sistem ayarlamış ki d100 sakın kullanma yoksa acımam geçiririm diyor. Eskiden hadi kırmızı ışıklar çok vardı lkaşn şimdi her yere öyle sürat limitleri koymuş ki evlere şenlik. Adeta ceza almamak için yollarda fren testi yapıyorsun. 1 kere d100 den gideyim dedim hendek bölgesinde sinirlenen ben o bölgeye dua eder oldum. Bir daha d100 den gitmek mi? Aslaaaaa

Kardes su eski yolu. Bi tarif etsen sirf merakimdan bir kere gidecem yolda haritaya bakmayayim birde nerelerde radar var onlarida bilitsem biraz rahat olur

• quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

Kardes selamun alekum kopuden itibaren Ankara ya kadar yolu tarif edebilirmisin. Otobanda bile 90la giden birisiyim otoyolda canimdan bezdim birde otoyola iki tane yesil istanbul tabelasi koymuslar ne yone gidecegimi sasirdim. O yuzden bama eski yolu bir tarif etsende onemli kavsaklari ile iyi olur yolda haritaya bakmadan gidebileyim hem deprem oncesi gunleri hatirlamis olurum bi yarif etsen kardes

Alıntıları Göster

Aleykümselam

Ben Bağcılar'dan yola çıkıyorum. Avrasya tünelini kullanarak E-5 yoluna geçiş yapıyorum. Zaten Avrasya tüneli E-5 yoluna çıkıyor. Başka yola çıkma şansınız yok. E-5 yolunda sürekli sol şeritten giderseniz zaten E-5'ten çıkma şansınız olmaz. Hep eski yolda gitmiş olursunuz. Gebze'yi çıkarken sağdan otobana giriliyor. Siz soldan devam edeceksiniz. Bu sizi eski yoldan götürmeye devam eder. Yani sürekli sol tarafı kollarsanız taaa Ankara'ya kadar gidersiniz.

Bazı arkadaşlar E-5 yolunda çok trafik ışığı var diyorlar. İnanmayın. Eskisi gibi değil. Işığın çok olduğu bir iki yer var. Bunlardan biri Düzce şehir geçişi. Evet. Düzce içinde bol ışık var. Diğeri de Bolu şehir geçişi. Diğer ilçelerde öyle aman aman fazla bir ışık yok.

Bolu dağını tırmanmanın zevkini, ve o dağda bir tesiste durup birşeyler yemenin zevkini tüm otobana değişmem. E-5 bir başka güzel.

Meskün mahalllere yaklaşırken hız limiti 50 km ama şöyle bir şey söyleyeyim. Yıllardır (en az 10 senedir) sürekli E-5 yolunu kullanırım. Meskün mahallerde 80-90 km ile gittiğim çok oldu. 10 senedir bir kere bile ceza gelmedi.

Otobanda bile 95 km hızla giden biriyseniz, radarlardan korkmayın derim.

• Abi @topaz42 abi yolu duneyn kontrol ettim. Ilk basima gelen kopruden gecerkene sadece Yesil Angara tabelasi vardi velhasilkelam biran sasirdim otobana mecburi yon neyse uskudara gitmeye karar verdim adamlar mavi anlara yazisi koymamislar yolu bilmeyen birisinin yoli sasiracagi asikar sonra ilerleyince kocaeli tabelasi gitdum gene Mavi Ankara tabelasi yokudu sonra istanbul cikisina dogru ankara tabelalari gelmeye basliyor bizde yolu bilmiyoruzya onun soruyorum sonra bu forum turkiyenin encok okunan adresi burayi kac bin milyon def a okuyorlar gurbetciler bile buradan tuyolar aliyorlar bir yerlere giderken umarim yol notlarimiz faydali olur sonra yol boyu 2serit ama Yanyol var yol surekli akiyor arac sayisi fazla olsada durmadan ilerliyorsun sonra En Onemlisi dedigin gibi yolda bir tane bile isik yok bildigin ana arter ve yol kamak gibi hafif bozukluklar olsada otobanda bile okadar var ayni sonra eds 80 + %10 =88 8de sen koy 8de benden yol boyunca arabalarin hepsi 90 uzeri gidiyordu bi bildikleri vardir heralde ondan sonra yolda hic kamyon yoktu baska yaris arabalari yoktu baska iste boyle gidiyordu 90la seyahat eden biri icin yol gayet iyi simdi sen bana istanbuldan sinrasini anlat istanbuldan boluya kadar nelere dikkat edecem meakun mahale yaklastigimi nasil anlayacam onemli kavsaklari yolda aklina gelen herseyi soyle yolda sasirip duraksamak zorunda kalmayayim

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.