Şimdi Ara

▓▓ ISRARLA ASUS M5A97 R2.0'ı TAVSİYE ETMEK! ▓▓ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
2.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi anlamadım, z87 diyoruz am3 +diyoruz, burda amd'den bahsediliyor. Bu ankartla ilgili mevzu nedir acaba?
  • Konu yanlış yere kaymasın arkadaşlar, MSI G45 sıcaklık konusu değil bu. O test resmini Gigabyte'ın anakartlarındaki göstermiş olduğu özeni ve kaliteyi temsilen koydum. Gerekirse bu sıcaklık konusunu başka bir konu altında karşılıklı tartışabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

Yukardaki ısınma için söyledim(ne kadar doğru bilmiyorum) yoksa reddevil benimde hoşuma gidiyor.

intel 1150 pin cpular 22nm tasarım tdpleri düşük oc için k serisini alıp sadece çarpanı artırıyorsun okadar.. yeni serilerde oc yapmak çok kolay artık..
    yaptığın ocde az voltajla ne kadar iyi oc yaparsan cpuya okadar az ısınır ve şuanakadar kullandığım bordlar arasında mosfet çipset diğer bileşenlerde en az ısı var diyebilirim.. eski seri x58ler gibi değil yeni z87çipset çok başarılı..
    burda birde atlanan nokta şu asus tavsiyelerinin büyük kısmı tasarım ve çizgi garantisininde önemi var gigabyte istediği kadar anakartı kral yapsın almam aldırmam açık ve net.
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Çizgi garantisi birşey ifade etmez çizgiyle zamanında bende sorun yaşadım ve sorun yaşayan arkadaşlarda hala mevcut. Şuan mevcut sistemimde çizginin garanti dışı bıraktığı 5 aylık anakartı kullanıyorum, satacağım zaman kafadan 200TL zarardayım onlar yüzünden. Hiçbir firma kusursuz, dört dörtlük değil. Datagate ilede sorun yaşayanlar var. Biz ürünümü satın alıyoruz yoksa garantisinimi? Garanti bize sunulan ekstra bir güvencedir sadece. Bu güvence hususundada firmaların insafiyeti büyük rol oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradayy -- 23 Nisan 2014; 2:49:24 >
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    valla çizgi'nin servis olayı iyi güzel de ben zamanında adamlara 3 kere aynı anakartı yolladım. 3.sünde olay mahallinde gidip kendim teste sokup döndüm. eve gittiğimde arıza mesajını geçmişlerdi bile.

adamlar kafalarına göre garanti dışı bırakılmış deyip daha sonraki tamiratlarda olayı iyi niyet garantisine sokuyor. Böyle bir saçmalıkları da var.

şikayetvar sitesinde çizgi ile alakalı bir sürü memnuniyetsiz kullanıcı var.

yalnız orada elektronik mühendisi çok güzel bir hanımefendi vardı, otobüsle dönerken iyi ki gitmişim dedim içimden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faradayy

Çizgi garantisi birşey ifade etmez çizgiyle zamanında bende sorun yaşadım ve sorun yaşayan arkadaşlarda hala mevcut. Şuan mevcut sistemimde çizginin garanti dışı bıraktığı 5 aylık anakartı kullanıyorum, satacağım zaman kafadan 200TL zarardayım onlar yüzünden. Hiçbir firma kusursuz, dört dörtlük değil. Datagate ilede sorun yaşayanlar var. Biz ürünümü satın alıyoruz yoksa garantisinimi? Garanti bize sunulan ekstra bir güvencedir sadece. Bu güvence hususundada firmaların insafiyeti büyük rol oynuyor.

gigabyte ise özellikle x58lerden bu yana ud5 ud7 extrem olmak üzere çoğu kişiyi mağdur etmiş kesinlikle sıfır değişim değil hep pinler tamir edilmiş başkasının ürünlerini toz kir pislik içinde bordları sonsuz döngü şeklinde sürekli değiştirerek yolluyodu kişilere gigabyte ana merkez ise o bölgedeki yetkili ithalatçı ne derse o geçerlidir diyor kesinlikle yardımcı olmuyordu

yani garanti konusunda bu servisdir ve 36ay önemlidir...çizgi forumda en çok sevilen firma olması raslantı değildir büyük çoğunluk öneriyor garantisi bitmiş ürünlere destek veriyorlar ücetsiz buda vizyonlarını gösterir. bir konuda bunlar yaşanırken diğer taraftaki kullanıcı değişim sıfır ürün ile memnun oluyorsa ben ona bakarım forumdaki büyük çoğunlukta buna bakıyor...
    vgalarda ise değişim olduğundan genelde o kategoriye almıyouz ama o konuda arena çıkışlı ürünlerden uzak durmakta fayda var

• Faradayy kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum.

Umarım biter şu copy/paste yapıp M5A97 2.0 önerenler.

Bu arada hız aşırtma yapmazsa farketmez diyen olursa o zaman FX8320+M5A97 almak saçma olur.

I5 4440+B85 G43 alınır onun yerine.
  • Bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. AMD işlemci tarafında bende Gigabyte anakart alınması taraftarıyım.
  • Gigabyte'ın eski serisinde de 970A-UD3 öneriyordum şimdi de UD3P öneriyorum o fiyat segmenti için Asus'un hiç bir albenisi olmadığını söylemekten dilimizde tüy bitti benim kullandığım anakartın da faz sayısı 8+2 fakat benimle aynı işlemciyi kullanan farklı bir anakart sahibi arkadaş gelip sen nasıl 4.6 GHZ yaptın ben yapamıyorum değerlerin yanlış diyor açıklayınca da bu anakart Asus diyor ama Asus olması bir şeyi değiştirmiyor işte.
  • Gigabyte Z87X-UD4H kullanıyorum ve 4670K işlemcimi 4.5 GHz'de stabil kullanıyorum.

İstesem 4.8 , 5.0 GHz bile yapmaya çalışırım ancak Haswell ısınıyor

Gigabyte Z87X-UD4H ise bana mısın? demiyor ve O.C yapmadan önce 28 derece olan anakart; 4.5 GHz 4670K'da 32-30 derece.

Gigabyte kalitesini kullanan bilir. Diğerleri sadece konuşur.
  • fanboyluga bak hele r2.0 takoz muamelesi yapan arkadaslara soyluyorum gigabyte nin asus den daha az tutuldugu icin yediremiyosunuz.Mesajlara bak.Gigabyte nin ne halt oldugunu biliyoruz daha az omurlu asuse gore ben r2.0 kullaniyorum cok rahat 4.8 lere getiriyorum sonra geri cektim ocyi gayet basarili bir biosa sahip cogu seyide yazmamis ud3p den ustun ozellikleri de mevcut az okuyun ezbere konu acmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumundan ve uslübundan yaşını tahmin edebiliyorum, ancak konuyu nerenle okuduğunu pek tahmin edemiyorum. Ben kullanmış biri olarak söylüyorum m5a97 r2.0 + fx6300 ile 4.2ghz den sonra stabilite bozuluyordu çarpan düşüyordu vs? tribe girmeyin hemen. ezbere konuştuğumuz yok bizzat kendim kullandığım anakart hakkında yorum yapıyorum. Sendeki bu gigabyte düşmanlığı nerden geliyor peki? Bizde düşmanlık yok, biz sadece burda kullanıcıya daha uyguna daha iyi performans verecek donanımı tavsiye ediyoruz. Öyle seninki gibi asusa veya herhangi bir markaya düşmanlık besleseydim şuanki sistemimde kullandığım Asus Maximus VI GENE anakartı, Asus gtx780 Ekran kartını almazdım heralde.

M5a97 r2.0 alınabilecek kılınacak ud3p'den üstün olan bir özelliğini söyleyin bana? 4.8'e çekiyormuş... çek 4.8'e koy şuraya 2 saatlik prime95 testi sslerini, cpu-z de tüm donanımlar açık bir halde. Al ss gel hadi. Elinin altında nasıl olsa. Dediğin gibi ÇOK RAHAT'ta çekebiliyormuşsun 4.8'e. Testin 20. dakikalarında cpu-z den çarpanları gösteren 1.5-2 dakkalık bir video çek gel hadi. Çürüt söylediğim herşeyi bende eyvallah çekeyim konuyu sildireyim. İşkembeden sallamakla olmuyor bu işler yaparsın testini aslanlar gibi bu konudaki herkesi susturursun, altınada imzanı atarsın. Ama yapamıycaksın çünkü öyle bir dünya yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradayy -- 23 Nisan 2014; 11:46:35 >

• Ohhh be sonunda biri isyan etmiş. yaklaşık 2 haftadır sistem tavsiyelerinde asus anakartı gigaya çevirmek için parmaklarım eskidi asus olanı kullanıyorum giga olanı da inceleme fırsatım oldu. 2 kart arasında dağlar kadar fark var ısı konusunda. kullanılan malzeme gerçekten çok iyi. faz konusu zaten ortada. ud3p rolls

keşke msi gaming serisi amd için de olsa da kullansak...
  • Faradayy kullanıcısına yanıt
    suan mobildeyim stok sogutucum oldugu icin primeye sokamam.Sanirsam sen sanssiz bir kesimdensin bu anakart konusunda hepsinin sonuclarini koyucam 3-4 gune sabret delikanli gibi de sana konuyu sildirtcem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

suan mobildeyim stok sogutucum oldugu icin primeye sokamam.Sanirsam sen sanssiz bir kesimdensin bu anakart konusunda hepsinin sonuclarini koyucam 3-4 gune sabret delikanli gibi de sana konuyu sildirtcem

OK. ok. Bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

msi g45 gamingcilere gelsin o zaman hocam

msi g45 gaming z87 bunların hepsini patates eder üstündeki ethernet kartı *ses kartı diğer amd anakartın yarı fiyatı değerinde

▓▓ ISRARLA ASUS M5A97 R2.0'ı TAVSİYE ETMEK! ▓▓

▓▓ ISRARLA ASUS M5A97 R2.0'ı TAVSİYE ETMEK! ▓▓

yav bende sistemi toplarken g45 gaming alacaktım stoklarda yoktu z87 A aldım.

• Kocaman resmi alıntı yaparak bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için, şahsım adına size çok teşekkür ediyorum. Çünkü ne aldığınızı çok merak ediyordum. Gebercektim meraktan. Sonunda öğrendim. Teşekkürler tekrardan.
  • Aynı durum ASUS r9 270x directcu II 'de de bulunmakta. Şikayetler var özellikle ramlerden ama Asus ya millet tutturmuş gidiyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxone -- 23 Nisan 2014; 12:26:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faradayy

Teşekkürler hocam, bitiricem inşallah "kopyala, yapıştır" tavsiyeleri.

İnş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

fanboyluga bak hele r2.0 takoz muamelesi yapan arkadaslara soyluyorum gigabyte nin asus den daha az tutuldugu icin yediremiyosunuz.Mesajlara bak.Gigabyte nin ne halt oldugunu biliyoruz daha az omurlu asuse gore ben r2.0 kullaniyorum cok rahat 4.8 lere getiriyorum sonra geri cektim ocyi gayet basarili bir biosa sahip cogu seyide yazmamis ud3p den ustun ozellikleri de mevcut az okuyun ezbere konu acmayin

Elektronikte ne kullanırsan kullan işin büyük kısmı şansa bağlıdır, bu yüzden X markası uzun ömürlü Y markası kısa ömürlü diyemeyiz.

125w tdp'li bir işlemcili bir sistemi, yarım gün aralıksız kullanırsan hele de 4.8ghz gibi bir değer de sabit yük altına girerse, anakartın faz yapısının önemi artar.

Asus'un anakartı kesinlikle kötü değil ama ben 95w tdp'li işlemciler için bu ürünün alınmasını öneriyorum.

Etrafımda 5-6 seneden fazla kendi ellerimle topladığım sistemleri hala Gigabyte anakart ile kullananlar var, beraberinde bende bir kaç anakartını kullanmıştım, nedense lga1155 sokete geçdiğimde ise iki tane üst seviye Asus anakartı da iade etmiştim, bu Asus kötüdür demek değildir, şuan Msi var ancak her markanın her çipsette aynı başarıyı sağladığı söylenemez.

Bu yüzden körü körüne kimse kullandığı ürünü savunmasın her zaman daha iyileri vardır, tipik bir davranıştır bu ve kimse kullandığı ürünün eksi yönlerinin söylenmesini istemez.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.