Şimdi Ara

İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilme önergesi akp'liler tarafından reddedildi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
21.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
606 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TITAN

son dediklerine ithafen çok saçma konuşmussun kardeşim. neden biliyor musun? çünkü bunların hepsi siyasettir. siyaset bir yalan söyleme sanatıdır. siyaset farklıdır. siyasette dürüst yoktur, güçlü vardır. sende farkındasın aslında siyasetin nasıl bir şey olduğuna ama hükümetten fazla haz etmediğin için tükürdüğünü yalamayacaksın falan deyip yüreğine su serpiyorsun alttan alttan. dünyada bütün siyaset ve oyunlar kirlidir ama türkiye mümkün olduğu mazlumun yanında olmaya çalışan bir ülkedir. arakan'da katliam yaparlar dünya susar, avrupa izler türkiye yardıma koşar. afrika'da türk kızılayı biter. türk halkı vefalıdır. her zaman mazlumun yanındadır. gazze olaylarında da mazluma olan oluyor.
    Bak, siyasetteki yalancılık ayrı bir şey, üreticine boş yere zarar ettirmek başka bir şey.

Siyasette yalanın bini bir para. Kimseden onur, haysiyet beklemiyorum zaten.

Ancak yalancının da tribünlere oynamak için ülkenin üreticisini, sanayicisini riske atmaya hakkı yok. Sadece bundan bahsediyorum.

Madem yalancısın, usturuplu yalancı ol, usturuplu bir biçimde artizlen. Karşı taraf fazlaca alınıp artizlenmene cevap olarak yaptırım uygulamaya kalkmasın.

Kısaca, ölçülü ol diyorum ben. Yoksa, hele ki bu hükümetten, onur, haysiyet, şeref, namus, dürüstlük, haya, ahlak beklemiyorum ki ben. Beklentilerim çok düşük gerçekten. Onu bile karşılayamıyor. İşi gücü hır gür artizlik. Bu işlerin sakin sakin çözüldüğü yıllar var geçmişte. Çok da örneği var.

Neyse, ne desek boş. Sonuçta benim de bu ülke yönetimine güvenim sıfır olduğu için, ben önlemimi aldım. Kazık yemekten, üç kuruşluk boş artizlikler için milyon dolarlık işi kaçırmaktan bunaldım. O yüzden yaklaşımımı değiştirdim. İş yaptığım gavur beni Türk olarak görmüyor. Gavur olarak görüyor. O yüzden, ne halleri varsa görsünler. Çok bunalırsam tesisi de Slovenya veya Romanya'ya falan taşırım, ne yapayım? Üretmek ceza gibi oldu bu ülkede. Zorunda mıyım lan? Kaparım kapıyı, 35 kişiyi işten çıkarırım. Yatarım arsaların üstüne. Üretmeden, yattığım yerden kazanırım. Ama salağız ya, memleketi seviyoruz. Bir şey üretmek istiyoruz falan...

Sonuçta, ben yaklaşımımı değiştirdim. Hükümetimiz aynı artistlik seviyesinde, atarlı ergen gibi, yaşanan her olumsuzlukta uç tepkiler vermeye devam ederse, üretimi de başka ülkeye kaydırırım. Mahkumum sanki Türkiye'ye...

--------------

Mazlumun yanında olma meselesine gelince... Türkiye geçmişte sanki çok suskundu. Diplomatik üslubu bilmeyenler Türkiye'nin suskun ve ezik ülke olduğunu, asrın lideri uzun gelince bunun değiştiğini sanabilir; ama öyle bir şey yok. Kısa Cumhuriyet tarihi çeşitli ülkelere verilmiş tarihi ayarlarla doludur. Hiçbirinde bağırış falan yaşanmamıştır şimdiki gibi... Atatürk ve Mussolini arasındaki çekişme kitap olur. Atatürk dönemi ayrı bir dünya... Onları yazmıyorum bile. Sonrasında da çok vardır.

En basitinden:

ABD'de ayrımcılık hala devam etmekte iken, ABD elçiliğimiz Cumhuriyet resepsiyonu verir. Siyahi komunite liderlerinden de önemli isimler çağırılır. ABD hükümeti "segregation" yasaları hükmü gereği siyahilere yapılan daveti geri çekmemizi ister. Yapılmaz. "Türk Devleti gözünde herkes eşittir" denir. ABD hükümeti hiç olmazsa siyahilerin arka kapıdan alınmasını ister. Türk yetkilileri bunu da kabul etmez. Sonuçta ABD protestosu altında Cumhuriyet resepsiyonu Amerika elçiliğimizde yapılır. Ertesi gün, Büyükelçi'nin oğlu "segregation yasasını ihlal"den tutuklanır. Karşılığında Türkiye'deki Amerikan büyükelçisi çağrılır. Dışişlerinde bakan yoğunluğu sebebi ile 13 saat bekletilir. 14'üncü saat, büyükelçinin oğlu serbest bırakılır, bakanımız ABD büyükelçisini kabul eder.

Ama sadece bağırmaktan, böğürmekten, hakaretten, azardan anlayan, bu şekilde yetiştirilmiş insanlar anlayamaz tabi. Ses yükselince hak aranıyor sanırlar... Hak öyle aranmaz. Hayvanın karşısında insan olarak aranır.

Fransa'nın Ermeni soykırım tasarısı taslağını reddetmesi için dönemin fransa iktidarı nasıl ikna edilmiştir mesela? Sabancı aranmıştır. Neden Sabancı? Dünya'nın en büyük dördüncü çimento üreticisi Türkiye'dir. Lafarge'ın dünyadaki en büyük ortaklığı Sabancı iledir. Lafarge Fransız'dır. Sabancı tek bir telefonla işi çözmüştür. "Bu gerginliklere ne gerek var, ticaretimize zarar veriyor. Bu iş böyle giderse devletim beni zorlayacak gibi gözüküyor. Ortaklaşa yürüyemez hale geliriz. Ben zarar ederim, ama yıkılmam. Ama bu işin sonu sizi zora sokar." demiştir. Sen o sırada fransız mallarını boykot ediyordun sanırım. Herkeste bir küfür kıyamet. Gereksiz bir galeyan... İşi kim çözdü?

Tek kötü söz söylemeden, germeden, gerilmeden Sakıp ağa çözdü. Kim daha güçlü? Çok bağıran mı? Doğru ilişkileri kullanan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 17 Mayıs 2018; 15:53:12 >

• İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilme önergesi akp'liler tarafından reddedildi

İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilme önergesi akp'liler tarafından reddedildi

İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilme önergesi akp'liler tarafından reddedildi

İsrail Ticaret Ödülleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 17 Mayıs 2018; 15:33:29 >

• Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
  • Her sene yaklaşık 2 milyar dolar avantajlıyız iptal eden de edin diyen de NET SALAKTIR.

2017'de Türkiye'nin İsrail'e ihracatı 3,41 milyar dolar, İsrail'den ithalatı ise 1,51 milyar dolar şeklinde meydana geldi.

Yine 2017 verilerine göre Türkiye'nin İsrail'e gerçekleştirdiği en büyük ihracat kalemi 3,3 milyar dolar ile imalat sanayi.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44138489
  • https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2043431272590175&id=1959255061007797&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Flvntgltkn%2Fvideos%2F2043431272590175%2F&_rdr

Daha önce paylaşıldımı bilmiyorum paylaşıldıysa özür belki izlemeyen vardır diye tekrar paylaşmış olayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eryıl34

Bugun Facebook da Abdurrahman DİLİBAK'ın paylaşımını yakaladım
    Biri Abdurrahman Dilipak diğeri Abdurrahman Dilibak

Safmısın?
  • bunlar böyle işte
  • İsrail'le Türkiye arasında hangi antlaşmaların yapıldığını bilmiyorum. Bunlar açık veya kapalı antlaşmalar olabilir ve antlaşmadan caymanın yaptırımları ağır olabilir. CHP bunu bilerek bence önerge verdi. Fakat önergesi haklıydı. AKP'nin neden bu önergeyi reddettiğini açıklaması lazım.
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Maliye bakanı+ Ekonomi Mehmet şimşek+ milli eğitim bakanı

Bunlar benim işini yapıyor diyeceğim kişiler değil, işini yapsa idi daha iyi durumlarda olurduk.

Şeriat, tek adam falan olmaz, temel sağlam.

Yabancı yatırımdan daha önce kalkınma ve üretime öncelik vermeliyiz, yabancı sermaye gelecektir.
  • Lafa gelince İsrail bir terör devletidir. O zaman bu bizi teröristlerle ticaret yapan bir devlet haline getirmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

Her sene yaklaşık 2 milyar dolar avantajlıyız iptal eden de edin diyen de NET SALAKTIR.

2017'de Türkiye'nin İsrail'e ihracatı 3,41 milyar dolar, İsrail'den ithalatı ise 1,51 milyar dolar şeklinde meydana geldi.

Yine 2017 verilerine göre Türkiye'nin İsrail'e gerçekleştirdiği en büyük ihracat kalemi 3,3 milyar dolar ile imalat sanayi.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44138489
    Sanırsın 2 milyar dolar bu gibilerin cebine giriyor, bu 1

Biri bunun evini işgal etse komşusu da işgal edenle ticaret yapsa imkanı olsa ilk önce gider komşusuna laf söyler. Bu da 2

Bunun gibi insanlar menfatten başka bir şey düşünmezler.

• Eryıl34 kullanıcısına yanıt

Muhali olacağım diye ne yazacağını, kimden mesaj ileteceğini şaşırdılar.

Bu İran ve Suriye aşığıdır. (tamamen duygusal)
  • Black_34 kullanıcısına yanıt
    Sen veya, siz, veya muhterem hocanız, ne ki Cennet veya Cehennem e bilet dağıtıyor.

Bir şey yazarken ne yazdığınıza bir bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 17 Mayıs 2018; 22:3:21 >
  • Etmeyin, eylemeyin…!
    Bugünlerde muhalefetin ve Fetö’nün maşaları tarafından sıkça paylaşılan;
    ‘’İsrail’e yaptırım önergesi Ak parti ve Mhp tarafından reddedildi’’
    Şeklinde CHP tarafından verilen önergeyi gerçekten’’Israil’e yaptırım’’ olarak mı düşünüyorsunuz?

Bakın sevgili arkadaşım,
    Bir Libya diye bir ülke vardı.
    İnşa ettiği projelerle müteaahhitlerimizin 800 milyarlık iş yaptığı..
    On binlerce işçimize, yüzlerce mühendisimize istihdam sağlayan..
    -Yerle bir edildi!

Bir Mısır vardı, Afrika kıtasına uzanmak için Kahire limanını ‘’ihracat üssü’’ olarak kullandığımız..
    -Darbe ile derdest edildi!

Bir Suriye vardı, Ak parti hükümeti öncesi (resmi yoldan) bir şişe su bile satamadığımız..
    İhracatımız 4.5 milyara çıkmıştı..
    -Taş üstünde taş bırakılmadı. Şimdi milyonlarca Suriye halkına biz bakıyoruz.

Bir K.Irak vardı on milyar dolar ihracat yaptığımı tek komşumuzdu.
    -Kaosa sürüklendi!

Geçelim kuzey komşularımıza..
    Bir Rusya vardı, özellikle turizm gelirlerimizin başa çektiği ülke..
    Ekonomik baskılardan başını hala kaldırabilmiş değil..

Bir Ukrayna vardı neredeyse Karadeniz’in karşı kıyısındaki eyaletimiz denilebilecek..
    Başına gelmeyen kalmadı!.
    Belini doğrutması uzun yıllar alacak..

SEVGİLİ KARDEŞİM,
    Önce şu gerçeği yerleştir hafızanın bir köşesine;
    -Türkiye Cumhuriyeti devleti Israil’den tek kuruşluk mal satın almıyor, satmıyor!
    Yani bu ülkeyle ne Ordu’nun ne kamunun bir ticareti YOK!
    Peki ne var?
    Bu ülkenin imalat sektörünün % 75 i ihracata yönelik çalışır!
    Ayrıca bu ülkede İsrail veya Yahudi menşeeli binlerce şirket, yüzlerce marka var.

Her biri gelip ülkemizde yatırım yapmış, istihdam sağlamış..
    Sattığından gelir&kurumlar vergisi ödeyen, ihracatı ile ülkemize döviz kazandıran..
    Kardeşim, bir memur partisi olan CHP senin ülke ekonomisini düşünür mü?
    -Türkiye’nin iyiliğini düşünür mü?
    Sadece 2017 yılında müteşebbislerimiz (yani ÖZEL SEKTÖR) Israil’e 3.5 milyon dolarlık ihracat yapmıştır!
    Başta hammadde ve tıbbi ürünler olmak üzere 1.5 milyon dolarlıkta ithalat!..
    Kabul edilseydi şayet;
    SİZCE BU AMBARGODAN KİM NE KAZANACAKTI?
    ‘’Üç ay satın almayın, çok güvendikleri ekonomileri çöksün’’ diye twit atan CHP’lilerden başka?
    Böyle aptalca paylaşımlarla ‘’ters köşe’’ olmayın.

Allah aşkına;
    -Aklınızı başınıza devşirin…!
    Hükümet ''özel sektör''e hangi ülke olursa olsun;
    -Almayın, Satmayın diyebilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Helal olsun sana Gardaşım hepsinin ağzının payını vermişsin... Vekillerinin eline devletin bi telefonu ile ne yaptığı ortada... bunların eline mazallah ülke verilse ne olur gerisini düşünemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

Sanırsın 2 milyar dolar bu gibilerin cebine giriyor, bu 1

Biri bunun evini işgal etse komşusu da işgal edenle ticaret yapsa imkanı olsa ilk önce gider komşusuna laf söyler. Bu da 2

Bunun gibi insanlar menfatten başka bir şey düşünmezler.

Alıntıları Göster
    ABD YPG ye silah veriyor ilişkiyi keselim.
    İngiltere,Almanya,Fransa PKK ya destek veriyor ilişkiyi keselim.
    İsrail Müslümanlara eziyet ediyor ilişkiyi keselim.
    Rusya Ermenistana destek verip Karabağı işgal ettirdi ilişkiyi keselim.
    İran Şii politikası güdüp arkamızdan iş çeviriyor ilişkiyi keselim.

Kim kaldı geriye?
    Akıl dağıtılırken ekmek almaya gitmiştin galiba

• portofino kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler çok güzel link :) özür diliyorum derhal sizden :)))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Forum cahilliğin dökmüş bakıyorum. Geleceğimizi bu insanlar oluşturmaz umarım ne diyeyim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.