Şimdi Ara

İSPARK tarife

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, foruma da baktım biraz internette de araştırdım, isparkla ilgili birkaç sorum olacak sizlere:

1. ispark ücretlerine ne şekilde itiraz edilebiliyor?
    2. Kadıköy ve civarında bazı ispark noktaları iptal edilmiş, bunların tam listesine ulaşabileceğimiz bir yer var mı?
    3. bir yere park ettiğimizde 3 saatlik ücreti peşin ödemekle, baştan 1 saat ödeyip sonrasında +2 saatlik ödemek arasında fark var mı?

Yani 1 saatlik ödeme yaptıktan sonra, arabanın park halinde bulunduğu +2 saat için 0-2 saat tarifesine göre mi ücret alınıyor, yoksa toplamda 3 saat kaldığımız için 0-3 saat tarifesi uygulanarak başta ödemiş olduğumuz 1 saatlik ücret düşürülerek mi ek bir ödeme talep ediliyor?

diyelim ki tarife şu şekilde 0-1 saat: 5 tl , 1-2 saat: 6 tl, 2-3 saat 7 tl

arabayı bıraktık ve 1 saatlik para ödedik, yani 5 tl.. sonra arabayı almaya 2.5 saat sonra geldik, dananın kuyruğu burda kopuyor.. bazen +1.5 saat için, toplam olarak 2-3 saat tarifesi olan 7 tl yi baz alarak, sizden +2 lira talep ediyorlar, önceden ödediğiniz 5 tlyi toplamdan düşüyorlar. bazen ise ekstra 1.5 saat için, sanki oraya yeni park etmişsiniz gibi 1-2 saat tarifesini baştan uygularak +7 lira talep ediyorlar ki bu da toplamda size 12 tlye mal olmuş oluyor.

bu konuda kesin bir tarife var mı merak ediyorum.

şimdiden teşekkürler

• bu zamana kadar +1.5 saat için +2 lira talep edildi benden. farklı bir uygulamaya denk gelmedim .+7 lira talep eden muhtemelen paranın 5 lirasını cebe atmak istiyor olabilir. fakat yine de emin değilim belki bazı yerlerde böyle olabilir ama hiç sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.