Şimdi Ara

İşletme Bölümünün İş Olanakları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
17
Favori
349.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webmaster33

Dokuz Eylül Maliye İ.Ö mi yoksa Anadolu Maliye İ.Ö mi? Bir türlü karar veremiyorum Dokuz Eylül'ün iibf yeri kötü, sosyal değil falan diyorlar ikisi arasında kaldım.

ikiside aynı gibi ama ben olsam dokuz eylülü öne yazardım tabi nerede oturduğunada bağlı istda isen izmirde zorluk çekersin ilk sene uzak çünkü eskişehirdeki ortamda izmirdeki ortamda çok güzel süper 4 ytıl geçireceksin sevindm snn adına =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: isletmekonomist

quote:

Orijinalden alıntı: Mikael Âkerfeldt

Aslında işletme,iktisat,kamu yönetimi büyük ihtimalle tutuyor.Hepsi iö.Benim için harç farketmez yeter ki gelsin.Acaba hangisini tercih edeyim.İleride yurtdışında çalışma imkanı yaratacak bölüm hangisidir?

kamu da güzel işletmede iktisatı tavsiye etmem yurt dışında geçerlilği daha çok olan bölüm işletme arkadaşım

neden iktisatı tavsiye etmiyorsunuz? bende çukurova iktisat yazmayı düşünüyordum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahar27

quote:

quote:

Aslında işletme,iktisat,kamu yönetimi büyük ihtimalle tutuyor.Hepsi iö.Benim için harç farketmez yeter ki gelsin.Acaba hangisini tercih edeyim.İleride yurtdışında çalışma imkanı yaratacak bölüm hangisidir?

kamu da güzel işletmede iktisatı tavsiye etmem yurt dışında geçerlilği daha çok olan bölüm işletme arkadaşım

neden iktisatı tavsiye etmiyorsunuz? bende çukurova iktisat yazmayı düşünüyordum da.

iktisatta gösterilen dersler gereksiz şekilde kasıntı ve hiç bir işe yaramıyor kpss de yetersiz geliyor o yüzden iktisat düşünmeyin derim uli işletme maliye güzel

• Tm-1'de 39.500. oldum. Aklımda şunlar var.
    Dokuz eylül denizcilik yönetimi(ing) ikinci öğretimi bu sene açılmış bölüm ama gelir gibi.
    İstanbul üni. işletme 39.400'üncüyü almış. (iktisat fakültesindeki)
    Anadolu üni. iktisat(ing) 41.200
    Marmara işletme 48.500'le almış

Tm-2'dende kocaeli kamu yönetimi ve siyasi bilmi(bu geliyor rahat) yazabilirim? Ne yapmalım sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 23 Temmuz 2011; 14:12:25 >
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Tm-1'de 39.500. oldum. Aklımda şunlar var.
    Dokuz eylül denizcilik işletme(ing) ikinci öğretimi bu sene açılmış bölüm ama gelir gibi.

Tm-2'dende kocaeli kamu yönetimi ve siyasi bilmi(bu geliyor rahat) yazabilirim? Ne yapmalım sence?

arkadaşım tercihlerin on numara yukarıdaki sıralamada yap bence marmara işletmeden sonra yine istnbul yada marmarada maliye falan yaz sonra kocaeli düşün o dediğin bölümden arkadaşım mezun oldu pek bir artısı yok açıkcası sonuçta siyasal bilimler fakültesinde değil iibf de neden puanı yüksek açıkcası onuda bilmyrm normal bir kamudan pek bir farkı yok ama kocaeli eğitmi güzel yaz yinede ama dediğim gibi marmarada istanbulda i.ö maliye işletme bile okumak kocaelinde okumaktan daha iyi

• Çok üst düzey bir üniversite hariç işletme mezunu olursan bankacı olursun muhtemelen
  • quote:

saçmala bilecik nevşehirde işletme oluyorsa 4 yıllık 2 yıllık falan hiç düşünme kpss düşünüyorsan ztn üniversitenin önemi yok. olmadı 1 yıl kasar 3 ortalama yaparsın yatay geçişle başka yere geçersin bilecik eskşhre yakn tavsiye ederim

Yani bu şehirlerde bile olsa işletmeye git diyorsun. Aslında aklımda dediğim gibi Mersin Toros üniversitesi tam burslu ingilizce iktisatta var ama iktisat işletmeye göre sayısal olması hemde eğitim dilinin ingilizce olması biraz düşündürüyor. Yatay geçişi düşünebilirim ama hiç bilgim yok. Kolayca geçiş yapmamız için ortalamamız mı yüksek olması gerekiyor ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Res+

quote:

ekonometri bölümü gerçekten zor iktisat ın sayısalı ile işletmenin sayısalını birleştirmişler ekonometriyi yaratmışlar adeta =)) ama bölümün saygılığıda çok iyi ben rahat bir bölüm okumak istiyorum hemde ii bir bölüm olsun diyorsan uli onnumara işletmede kolay sayılır ancak muhasebe ve finans dersleri biraz kasıyor

ama uli sadece adnanmenderes ve balıkesir olcak gibi diğerlerinde sorun yok

adnan menderesi pek tavsiye etmem balıkesir güzel birde balıkesir yada aydın da uli okumaktansa eskişehirde işletme maliye okumak çok daha iyi onuda belirtmek isterim sonuçta iibf bölümleri birbirlerine yakın bölümler şehir ve üniversite hayatıda önemli. eskişehiri gözünüz kapalı ilk sıraya koyun derim =)

Kardeşim bende balıkesi uluslar arası düşünüyorum :) balıkesir kesin ama önden sakarya,bolu ist ye yakın yerleride yazıcam :)

Sana bir soru sorcaktım Yalova u.a (ingilizce) çok istiyordum puanım düşük geldi:)

Sence yalova ingilizce işletme mi ? Balıkesir/bandırma uluslar arasımı?

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

quote:

saçmala bilecik nevşehirde işletme oluyorsa 4 yıllık 2 yıllık falan hiç düşünme kpss düşünüyorsan ztn üniversitenin önemi yok. olmadı 1 yıl kasar 3 ortalama yaparsın yatay geçişle başka yere geçersin bilecik eskşhre yakn tavsiye ederim

Yani bu şehirlerde bile olsa işletmeye git diyorsun. Aslında aklımda dediğim gibi Mersin Toros üniversitesi tam burslu ingilizce iktisatta var ama iktisat işletmeye göre sayısal olması hemde eğitim dilinin ingilizce olması biraz düşündürüyor. Yatay geçişi düşünebilirim ama hiç bilgim yok. Kolayca geçiş yapmamız için ortalamamız mı yüksek olması gerekiyor ?

önümüzdek isene yine işletme iktiasat yazarım diyosan hiç bidaha hazırlanma git arkadaşım toros ünv bilmyrm pek dersten kalınca burs kesiliyormu onu bir araştır kesiliyorsa uzak dur ama dediğim gibi kitahya afyon bilecik gibi üniversitedelrde işletme okumakta kötü değil yatay geçiş için ort önemli 4 üzerinden 3 ve üstü bişey yaparsan sakaryaya kocaeline bursaya geçebilirsin ilk sene kolay oluyor ben 3.05 yapmıştım ama geçiş yapmadm sakarya ünv memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: OzanEvliyaoglu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Res+

quote:

ekonometri bölümü gerçekten zor iktisat ın sayısalı ile işletmenin sayısalını birleştirmişler ekonometriyi yaratmışlar adeta =)) ama bölümün saygılığıda çok iyi ben rahat bir bölüm okumak istiyorum hemde ii bir bölüm olsun diyorsan uli onnumara işletmede kolay sayılır ancak muhasebe ve finans dersleri biraz kasıyor

ama uli sadece adnanmenderes ve balıkesir olcak gibi diğerlerinde sorun yok

adnan menderesi pek tavsiye etmem balıkesir güzel birde balıkesir yada aydın da uli okumaktansa eskişehirde işletme maliye okumak çok daha iyi onuda belirtmek isterim sonuçta iibf bölümleri birbirlerine yakın bölümler şehir ve üniversite hayatıda önemli. eskişehiri gözünüz kapalı ilk sıraya koyun derim =)

Kardeşim bende balıkesi uluslar arası düşünüyorum :) balıkesir kesin ama önden sakarya,bolu ist ye yakın yerleride yazıcam :)

Sana bir soru sorcaktım Yalova u.a (ingilizce) çok istiyordum puanım düşük geldi:)

Sence yalova ingilizce işletme mi ? Balıkesir/bandırma uluslar arasımı?

yalova uludağdan ayrıldı eğitimini az çok biliyrm bandırma şehre çok uzak yalova ing işletmeyi tercih etmeni öneririm dediğin gibi sakarya kocaeli bolu bursa eskişehir ve yalova ing işletme öncelikli tercihlerin olsun sonra bandırmayı yaz bence

• Selam. İşletme gerçektende son zamanların en revaçta bölümü oldu. Kpss atama kontenjanlarına bakıyorum ; birçok bölümün 5-6 sayfa ilanı varken işletme 20-30 sayfayı geçiyordu..

Benim merak ettiğim aöfden bitirenlerle normal bitirenler arasında ayrım yapılıyor mu? Devlette yapılmıyor bildiğim kadarıyla ama özelde cok mu fark edıyor?
  • quote:

quote:

Sağol dostum teşekkür ederim.Geçen sene 187 binle kapatan bölüme 173 binle girebilir miyim acaba Kamu Yönetimi Muğla Üniversitesi?
  • quote:

quote:

Dokuz eylül denizcilik işletme(ing) ikinci öğretimi bu sene açılmış bölüm ama gelir gibi.

arkadaşım tercihlerin on numara yukarıdaki sıralamada yap bence marmara işletmeden sonra yine istnbul yada marmarada maliye falan yaz sonra kocaeli düşün o dediğin bölümden arkadaşım mezun oldu pek bir artısı yok açıkcası sonuçta siyasal bilimler fakültesinde değil iibf de neden puanı yüksek açıkcası onuda bilmyrm normal bir kamudan pek bir farkı yok ama kocaeli eğitmi güzel yaz yinede ama dediğim gibi marmarada istanbulda i.ö maliye işletme bile okumak kocaelinde okumaktan daha iyi

Teşekkürler cevap için.. Birde şunu soracaktım. Uluslar arası ilişkilerin, Ege'de filan ikinci öğretimleri yazabiliyorum. Onun yerine istanbul'da işletme okumak daha mı mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 23 Temmuz 2011; 14:37:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Selam. İşletme gerçektende son zamanların en revaçta bölümü oldu. Kpss atama kontenjanlarına bakıyorum ; birçok bölümün 5-6 sayfa ilanı varken işletme 20-30 sayfayı geçiyordu..

Benim merak ettiğim aöfden bitirenlerle normal bitirenler arasında ayrım yapılıyor mu? Devlette yapılmıyor bildiğim kadarıyla ama özelde cok mu fark edıyor?

öncelikle arkadaşım kpssb kadro dedğimiz mülakat olmayan bölümlerde ayrım yok ancak kpss a kadroda ayrım yapılıyor tabiki özel sektördede yapılıyor ama yinede aöf dede olsa okunabilir biraz dezavantajlı olacağın kesin örgün okumak çok daha iyi
  • quote:

quote:

quote:

Sağol dostum teşekkür ederim.Geçen sene 187 binle kapatan bölüme 173 binle girebilir miyim acaba Kamu Yönetimi Muğla Üniversitesi?

bu yıl kontjanlarda artma var girebilirsin gibi geliyor arkadaşım ancak istanbulda oturysan muğla sana biraz ters gelebilr çok uzak ve kışı çok soğuk biyer muğla alışmak zor yinede hayırlısı olsun tabi

• Eşit ağırlıkçıyım. Hukukmuş , pdrymiş gibi yerleri kazanamam kendimi biliyorum çünkü. Temelim yok. Hürriyetin robotuna göre aşağıdaki yerler geliyor (bazılarını yazdım)

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas - İşletme İö
    Nevşehir Üniversitesi - İktisat - İö
    Atatürk Üniversitesi - İşletme İö
    Bilecik Üniversitesi - İşletme İö
    Kırklareli - İktisat İö
    Sütçü İmam Üniversitesi - Kahramanmaraş - İşletme İö
    Ahi Evran Üniversitesi - Kırşehir - İktisat İö
    Harran Üniversitesi - Tarım Ekonomisi
    Kafkaf Üniversitesi - Kars - İşletme
    Yüzüncü Yıl Üniversitesi - Van - İşletme
    Niğde Üniversitesi - İşletme İö
    Giresun Üniversitesi - İktisat İö
    Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi - İşletme/İktisat İö
    Aksaray Üniversitesi - İşletme İö
    Çankırı Karatekin Üniversitesi - İktisat İö
    Ordu Üniversitesi - Çeko

Özel Üniversiteler

Doğuş Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Uluslararası Ticaret %50
    Aydın Üniversitesi - İşletme İngilizce %50
    Haliç Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri %50
    Zirve Üniversitesi - İktisat %50
    Okan Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler %50

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler cevap için.. Birde şunu soracaktım. Uluslar arası ilişkilerin, Ege'de filan ikinci öğretimleri yazabiliyorum. Onun yerine istanbul'da işletme okumak daha mı mantıklı olur?

zor bir soru gerçekten ben olsam istanbul işletmeyi tercih ederdim ama ikiside güzel tabi zor bir şey ikisi arasında tercih yapmak...

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu yıl kontjanlarda artma var girebilirsin gibi geliyor arkadaşım ancak istanbulda oturysan muğla sana biraz ters gelebilr çok uzak ve kışı çok soğuk biyer muğla alışmak zor yinede hayırlısı olsun tabi

Yok hocam istanbulda değilim :)
    Yök başkanının söylediği yüzünden bölümü kazanıp kazanmama konusunda endişelerim yok değil.Kamu yönetimi istediğim bir bölümdü zaten.Matematikte sorun yaşayınca haliyle ucu ucuna bana yakın olan(denizlideyim) bölümü kazanmak istiyorum.Puanım 337 geçen sene bu bölüm 345 ile almış.Ama dediğim gibi sıralamam 173 bin.187 bin ise geçen sene aldığı son öğrencinin sıralaması.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Eşit ağırlıkçıyım. Hukukmuş , pdrymiş gibi yerleri kazanamam kendimi biliyorum çünkü. Temelim yok. Hürriyetin robotuna göre aşağıdaki yerler geliyor (bazılarını yazdım)

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas - İşletme İö
    Nevşehir Üniversitesi - İktisat - İö
    Atatürk Üniversitesi - İşletme İö
    Bilecik Üniversitesi - İşletme İö
    Kırklareli - İktisat İö
    Sütçü İmam Üniversitesi - Kahramanmaraş - İşletme İö
    Ahi Evran Üniversitesi - Kırşehir - İktisat İö
    Harran Üniversitesi - Tarım Ekonomisi
    Kafkaf Üniversitesi - Kars - İşletme
    Yüzüncü Yıl Üniversitesi - Van - İşletme
    Niğde Üniversitesi - İşletme İö
    Giresun Üniversitesi - İktisat İö
    Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi - İşletme/İktisat İö
    Aksaray Üniversitesi - İşletme İö
    Çankırı Karatekin Üniversitesi - İktisat İö
    Ordu Üniversitesi - Çeko

Özel Üniversiteler

Doğuş Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Uluslararası Ticaret %50
    Aydın Üniversitesi - İşletme İngilizce %50
    Haliç Üniversitesi - İşletme %50
    Beykent Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri %50
    Zirve Üniversitesi - İktisat %50
    Okan Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler %50

bilecik nevşehir kırklareli niğde kırşehir karaman tercih edilebilir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.