Şimdi Ara

işlemcim quad 6600- 1066mhz fsb--ramler 1333mhz çalıştırabilmek için iyi bir anlatım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar. işlemcim quad 6600 maalesef 1066 mhz fsb hızında. aldığım ramlar anakartla uyumlu 1333mhz fsb hızında. ama işlemci kendi hızında çalışştırıyo bu ramlari.ben 1333 te çalışmasını istiyorum. Biostan bir ayar yapılabiliyormuş ama ben bu konuda bilgili değilim klay ,net ve güzel bir açıklama bilen varmı. sadece ramleri 1333mhz de çalıştırmak istiyorum. işletim sistemi olarak vista ultimate 32 bit i kullanıyorum. şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

• hocam biosa girip ram hızını arttıracan ve gerekirse biraz voltaj verecen...
  • dostum merhaba. ben biosa girdim işlemci hızıyla ram hızını arttırdım. ama ramler çok hızlı çalışmaya başladı buseferde. asus p5kc anakart var bende biosu güncelleedim. işlemci hızını 2.4 ghz den ---3.00 ghz yaptım. ramleri biostan 1333mhz olarak ayarladım. ama 1:2 oranında çalıştığı için. ramler bu sefer 637 mhz de çalışmaya başladı buda oldukça hızlı. ama biosta 1333 mhz olarak olmasına rağmen everest programını açtığı ayrıntıları oldukça fazlaymış.mda 1066 mhz gözüküyo ramler anlamadım gitti. bu olayın ayrıntıları oldukça fazlaymış. peki senin işlemci hızın 1333 fsb sen ramleri 1600 mhz de nasıl çalıştırıyosun. dostum burda fikir alışverişi yaparsak sevinirim. saolasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.