Şimdi Ara

İŞLEMCİM ISINIYOR - YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşlemcim ısınıyordu. ASC uygulamasında 85 derece gösteriyordu.Mouse yavaş hareket ediyodu vs. Fanı söktüm baya tozlanmıştı, temizledim ancak termal macun da gitmiş, takıp çalıştırsam işlemciye zararı olur mu? İkinci sorum da fanı değiştirmek midir sağlıklı olan ?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fan düzgün calisiyorsa degistirmeye gerek yok, yanliz macun gidik ise yeniden cok ince tabaka seklinde sürmeniz gerekir. fan yalpalamiyor yada sesli calismiyorsa degistirmeye gerek yok diye dusunuyorum.

• Düzgün çalışıyor, herhangi bir ses çıkmıyor. Isınmanın sebebi macunun kurumasıdır değil mi bu durumda ?

• hitmann9 H kullanıcısına yanıt
    üzerindeki toz birikmesidir büyük ihtimalle ama evet macununda etkisi vardir. temizleyip macunu yenileyin tamamdir. Macun artigi kalmasin sogutucuda ve islemcide, hava boslugu kabarcigida olmasin yeni surulen macunda.. cok ince bi tabaka olsun mumkun mertebe

• Biraz profesyonellik gerektiriyor sanırım. Güzel temizleyemem diye korktum biraz. Tavsiye edebileceğiniz teknik servis var mıdır?

profesyonellik gerektirmiyor kredi karti gibi pvc kartlarla yedire yedire boyar gibi yada bir fircayla surebilirsiniz.. ben en basinda soyluyorum ki sonrasinda problem yasamayin. forumda ekmege cokokrem surer gibi macun suren arkadaslar ve konulari var.

• Tamamdır :) Çok teşekkür ederim ilginize.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Hocam selam tekrardan, tozu temizleyip taktım yine ısınma devam ediyo fotodaki gibi.. Sadece macun yüzünden 90 derece ısınma olur mu yoksa fan mı işlevini yitirdi ? Teşekkürler

İŞLEMCİM ISINIYOR - YARDIM

macunsuz mu yoksa eski macun ile mi bu sicaklik? macunsuz bu sekil olur, macun bozuk yine olur. macun, islemci ile sogutucu arasindaki isi transferinde rol oynuyor. Bu ikisi arasindaki hava bosluklarini doldurur. Sistem bostayken mi 90 derece? anakart islemci nedir? sogutucu stok sogutucu mu? cpu sogutucu dogru monte edildi mi?

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Eski macunla ile doğru şekilde taktım sistem boştayken 90 derece gösteriyor. Soğutucu stok değil eski tarz. Anakart Asus, İşlemci i7 3.40, 8 gb ddr3 ram var vs. Makine iyi dandik değil ama anlamadım. Şimdi macun alsam 90 dereceden 30-40 seviyelerine düşer mi ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.