Şimdi Ara

işlemcim 1066 mhz hızda aldığım ram 1333mhz.....?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. işlemcim core 2 quad 6600 1066mhz fsb --- -1333 mhz hızında bir ram aldım. herhangii bir uyum sorunu yaşarmıyım.? bir yerden ramler ,işlemci hızına göre çalışır diye duydum. bir alakası varmı? şimdi benim aldığım ram 1066 mhz hızında mı çalışıcak yani? bilgisi olan varsa sevinirim. bu arada anakartım 1333 mhz ram i destekliyor. şimdiden teşekkürler bilgileriniz için.

• anakart marka modelini yazarsan daha iyi yardımcı olabilir bilen arkadaşlar.

Senin soruya gelirsek o açığı O.C ile kapatabiliyorsun sanırım benim bildiğim böyle yanlışsa düzeltir bilenler zaten.
  • Her şekilde eğer ram çalışıyorsa, çalışır. Yalnız, elbette ki çalıştıkları hızları sistem saat hızıyla oranlayarak çalışırlar. Sistem saat hızı 1066 iken, ramlerini biosta 1333 çalışmaya ayarlarsan 6:5 ayarında çalışırlar. Eğer 1066 da çalıştırırsan 1:1 oranında...
  • öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. anakartım asus p35----p5kc ddr2-ddr3 combo. buarada biostan ayarlamayı bilmiyorum ram hızlarını. ayarlayamazsam 1066 mhz de çalışcak o zaman. yazık oldu 1333 aldık:(
  • yazik olan bise yok islemcini 300mhz oc yap
  • şayet intel E8500 veya Q8200 kullanıyor olsaydın bu işlemciler 1333mhz saat hızında çalışır. dolaysıyla ddr3 slotunda 1333mhz lik ramleri işlemci ile 1:1 kullanabilirdin. mevcut işlemci ile 1066mhz de düşük cas değerlerinde de 1066mhz de çalıştırabilirsin ama sonuçta gereksiz bir fazlalık olmuş. Ayrıca ben de gigabyte Combo anakart kullanıyorum ve testlere göre bu anakartta ddr3 kullanmak çok gereksiz bir ayrıntıymış...
  • arkadaşlar ram i taktım. everest diye bir program indirdim. ram hızını 1066 mhz gösteriyo. benİm anlamadığım olay yeni çıkan işlemcilerin çoğu 1333 mhz. millet 1800-2000 mhz lik ramler alıyolar bunu anlamıyorum. bazı sitelerde test sistemlerine de adam işlemci koymuş 1333mhz lik. ram takmış 1600 mhz lik. bu siteler uzman siteler özelllikle. bu nasıl bir ikilem anlamadım .? bu arada işlemciye nasıl oc yapılır herhangi bir fikrim yok. gösteren siteler varmı acaba.?
  • www.x t r e m e s y s t e m s com mu org mu öyle bişey var. Çok meraklı oluyorlar genelde. Ram hızını yüksek tutmanın pek bir manası yok. 1600ram alınıp 1333mhz de düşük bellek zamanlamalı çalıştırmak aynı performansı verebilir neredeyse. Ama dediğin gibi şu aşamada 1333mhz sonrası hız aşırtma yapmayacaksan pek gerekli değil gibi.
  • dün bioasa girdim.işlemciye hızaşırtma yaptım. normalde quad 6600 standart ayarlarda 2.4ghz de çalışıyo. ben fsb yi oynayarak 2.7 ghz e kadar çıkardım ve ram 1333 mhz hızına kavuştu. ama bilgisayar kapandı cpu çok ısındı :) şimdi cpu soğutucu alıcam iyi bişey ondan sona çok az bi performans artışıyla sistemi uyumlu hale getirecem arkadaşlar. bilgileriniz için saolun. ama bakalım bu hız aşırtma başıma iş açacakmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.