Şimdi Ara

Islemcilerin oyunlara etkisi ? P8700 mu T9600 mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar birkac haftadir laptop bakiyorum. Oncelikli amaclarim oyun oynamak, hdmi ile tv'ye baglayip film izlemek vs.

Begendigim modellerin cogunda asagidaki farkli islemcileri goruyorum. Tabii ki T9600 daha iyi. Fakat oyun performansinda, film izlemek vs gibi multimedya programlarinda bunun etkisi cok belli olur mu? Grafiker vs. degilim, dedigim gibi amacim sadece rahat, takilmadan, guzel oyun oynamak ve rahatlikla hd filmleri tv'den izleyebilmek.

P8700 2.53 Ghz 1066 Mhz 3 mb cache

T9600 2.80 Ghz 1066 Mhz 6 mb cache

Sizce T9600 islemcili bir konfigurasyon almaya deger mi ? Teknik olarak bilgili olanlar biraz aydinlatabilirse cok sevinirim, tesekkurler.

• Oyun oynayacaksan CPU kadar Ekran Karti da onemlidir. Yukarida yazdigin CPU lar ise kucumsenmeyecek CPU lar ve her ikiside seni hicbir oyunda yariyolda birakmayacak tiplerden. Guc bakimindan T9600 daha guclu olsada benim sana tavsiyem P8700 olur. Cunku hem isi hemde guc kullanimi bakimindan T9600 den daha iyi. Ama tabi salt guc icin T9600 u tavsiye ederim.
    Ekran Karti icinde artik ATI HD4650 yada 130M GTS den asagi kart almamalisin. yani sececegin konfigurasyon buna gore olmali.
  • İşlemcinin oyunlarda etkisi çok azdır. Yani orta seviye bir işlemci her türlü oyuna yeter. Ekran kartınız önemli. Eğer oyun meraklısıysanız ekran kartınız sağlam olmalı Bu nedenle ben de az güç tükettiğinden dolayı P8700 diyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.