Şimdi Ara

İşlemci yanmış mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gitti gidiyor üzerinden AMD FX 9590 işlemci satmıştım. Alıcı onayda verdi, anakartında denediğini anakartının desteklemediğini, psu'nun da işlemciyi besleyecek gücü olmadığını bu yüzden işlemciyi iade etmek istediğini söyledi. Bunları söyledikten sonra içime kuşku düştü. Sizce işlemci zrar görmüş müdür?

• Bu sorun seni bağlamaz. Alıcı alırken dikkat ederek alsaydı, madem sistem gereksinimleri karşılamıyormuş ne diye ürünü alıyor? Üstelik elinde aynı model bozuk işlemci olup onu göndererek seni kandırmayacağını nereden bileceksin? O kadar iade etmek istiyorsa atlasın otobüse-trene, işlemciyi elden teslim etsin sana. Sen de test et sorun yoksa geri al.

• 1 değil 2 sebep uydurmuş geri almayın.

• sreylare kullanıcısına yanıt

Elimde işlemciyi test edebileceğim bir anakart bulunmuyor.

• Anakartı desteklemiyorsa niye uymayacak işlemciyi alıyor ??? psusu da yeterli güce sahip deilmiş . O kişi spor olsun diye alışveriş yapmış birde yukarda belirtildiği gibi sana başka bir bozuk işlemci göndermeyeceğinin garantisi yok. Bunları özellikle 2. el satış yapan sitelerde alıcı kılığına giripde yapan çok kişi var parça değiştirmek için.

Ama tabi bu kişi illa öyle olacak diye bir şey yok ama anakartı bile uymuyorsa ben şüphelendim yaptığı alışverişten. İşlemci zarar görmüşmüdür ? işlemciyi teslim alıp elde anakart yoksa bir bilgisayarcıda denencek en kötü. Anakarta uymadı demiş acaba işlemci pinlerini yamulttumu ? Bunları teslim alırken incelemek lazım.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler 👍
  • İşte sırf bu yüzden ne satarım nede alırım 2. el. İhtiyacı olana veririm daha iyi 

• İkinci el satislarda, garanti ve geri iade zorunlulugu yoktur. Böyle bir durumda yerinde olsam iade kabul etmezdim. Bahane arayinca, birden cok bulmus. Cpu fanin yetersiz olusunu nasil atlamis hayret ettim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.