Şimdi Ara

İşlemci veya anakart sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartım Asus m4a89gtd pro/usb3 , işlemcim Amd phenom II 1055t . Sorunuma gelecek olursak uzun bir süre mavi ekran kilitlenme ve reset sorunlarıyla uğraştım . Bu sorunları çözmek için bellekleri ve güç kaynağını değiştirdim fakat değişen birşey olmadı . Bilgisayarı açmak için düğmeye bastığıma açılmıyordu ve sürekli ram ışığı yanıyordu . Bunun üzerine belleklerden birini çıkartıp tek modül bellekle çalıştırmayı denedim . Bir kaç hafta böyle sorunsuz çalıştı . Daha sonra tekrar aynı sorunlar çıkmaya başladı . Sorunun anakarttan olabileceğini düşünüp çizgi elektroniğe yolladım . Çizgi elektronik anakartın sorunsuz olduğunu söyleyip bios güncelleyerek yolladı . Dün bilgisayarı tekrar montajladım ama ilk açılışta yine bios boot sesi gelmedi . Bir modül belleği çıkartıp tekrar denedim ve sistem açıldı . 2-3 saat sorunsuz çalıştıktan sonra bir anda sistem kilitlendi . Reset tuşuna bastım ama bu sefer anakarttaki bellek kontrol ışığı yanmadı ve boot etmedi . Fanlar sürekli normal hızında çalışıyor yani hızlanma veya yavaşlama yapmıyor.

Belleği çıkartıp farklı slota taktım ama yine açılmadı . Sonra biosu sıfırladım yine boot etmedi . Ardından takılı belleği çıkarıp çalıştırmayı denedim fakat normalde vermesi gereken ram hata sesi gelmedi . Hata sesi gelmediğinde genelde ya anakart ya da işlemci bozulmuş veya yanmış oluyor . Anakarttan herhangi bir yanık kokusu falan gelmedi . İşlemci veya anakarttan hangisi yanmış olabilir ?

• Merhaba,

İlk akla gelen tabiikide anakart oluyor, ama ihtimaller de var. Bu sorunu tam olarak bulabilmen için farklı donanımlarla denemen gerekiyor.
  • bu kartın kronik sorunları var sanırsam.

http://forum.donanimhaber.com/m_55159779/tm.htm

daha taze bunu konuşuyorduk.:(
  • harbiden a ne oluyor bu m4a89 gtd lere aynı sorun üst üste

ve konuya gelince kesin anakartın sorunlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 1 Aralık 2011; 17:11:55 >
  • İşin tersliği benimkinde herhangi bir bip bile gelmiyor. Anakarttaki kırmızı ram kontrol ışığıda yanmıyor. Ram takmadığım halde bile uyarı sesi gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ated90

İşin tersliği benimkinde herhangi bir bip bile gelmiyor. Anakarttaki kırmızı ram kontrol ışığıda yanmıyor. Ram takmadığım halde bile uyarı sesi gelmiyor.

Hocam olayı çözebildin mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

quote:

İşin tersliği benimkinde herhangi bir bip bile gelmiyor. Anakarttaki kırmızı ram kontrol ışığıda yanmıyor. Ram takmadığım halde bile uyarı sesi gelmiyor.

Hocam olayı çözebildin mi ?

Anakartı çizgiye yolladım . Depolarında aynı anakarttan olmadığı için bayiden para iadesi alıp gigabyte 990xa ud3 aldım.
  • Umarım o kartla sorun yaşamasın dostum, forumda birkaç arkadaş bios sorunu yaşıyordu da...
  • yinede sorun anakart ta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

Umarım o kartla sorun yaşamasın dostum, forumda birkaç arkadaş bios sorunu yaşıyordu da...

Şu an sorunsuz kullanıyorum . M4a89gtd kadar sorun çıkaracağını zannetmem . 4 defa çizgiye yolladım ve sonunda paramı iade ettiler.
  • quote:

power supply da sorun olablir
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkpower1-2

quote:

power supply da sorun olablir

Sorun anakarttaydı ve değişince sorun kalmadı ...
  • pekala h.o
  • Ürünü vatandan mı almıştın hocam ?
  • Yok, denge bilgisayar bayisinden aldım. 990xa ud3 ü vatandan aldım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.