Şimdi Ara

İşlemci soğutucusunun bozuk çıkma ihtimali var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Soğutucu: Cooler master hyper 212x
    Monte ettikten sonra görüntü vs. yok fanlar falan dönüyor. Stok soğutucuyu geri taktığımda tekrar düzeliyor. Sonra tekrar hyper 212x'i taktım gene aynı 6-7 kere denedim daha sert sıktım yönü farklı taktım değişik şeyler denedim fakat görüntü yok. Şuan stok soğutucu takılı PC açılıyor. Acaba soğutucu bozuk olma ihtimali nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• qqEagless kullanıcısına yanıt
    Soğutucunun fanında arıza olabilir. Kısa devre yaptırıp PC yi kilitleyrbilir. Başka bir şeyden sorun çıkacağını sanmıyorum. Soğutucu tam oturmasa bile kısa süre çalışır.

Deneme için işlemci fanını anakarttaki soketten çıkar. CPU fan hatası vermemesi için cpu fan girişine(anakartı kandırmak için) stok soğutucunun kablosunu tak.. Aç açılması lazım. Açılıyorsa sorun soğutucudadır. Bunu Doğruladıktan sonra sistemi hemen kapat ve soğutucuyu değiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 7 Ağustos 2017; 11:16:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani metal bloğu monte edip cpu_fan yuvasına stok olanın kablosunu takıyım açılırsa hemen kapatıyım?
    Edit: Hyper 212x'in fanı dönüyor. Ama görüntü gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqEagless -- 8 Ağustos 2017; 9:4:9 >
  • Dediğinizi bugün sabah yaptım haftaiçi fırsat olmadı hyper 212x'in metal bloğunu fansız şekilde takıp monte ettim stok soğutucunun ise kablosunu cpu_fan'a taktım açtığımda ise aynı sorun oluştu. Konu güncel yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqEagless -- 13 Ağustos 2017; 7:31:16 >
  • qqEagless kullanıcısına yanıt
    Taktığınız soğutucu anakartta bir yerlere değiyor mu? Ayrıca soğutucunun montaj parçasını anakarta takarken plastik pullardan kullandınız mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartın arkasına taktığım metal plakayı vidalarken plastik pul kullanmadım kutudan çıkmadı fakat kasayı aldığımda yanında gelen kutuda plastik şeylerden var. (Pul) Anakarta değip değmediğini dikkat etmedim ama değmiyordu büyük ihtimalle.
    Edit: Anakartın arkasına taktığım vida somunlu şekilde yani önden uzun vida geçirip arkadan somun ile sıkıştırıyorum pul'u koyacak bir yer yok yani. Soğutucuya plakayı takıp o vidalara monteliyom o vidalar ise plakada takılı şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqEagless -- 14 Ağustos 2017; 18:8:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.