Şimdi Ara

İşlemci pin yamulma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler , işlemcimin pini yamuldu tamir edebilecek yer var mı ? İzmir'de olsa harika olur.

• Yamukduysa anakart çöpe moruk duzelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    am4 platformu hocam anakartta değil işlemcide ; anakartta olsa keşke :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

am4 platformu hocam anakartta değil işlemcide ; anakartta olsa keşke :(

kopmadıysa cımbız gibi birşeyle yavaşça düzeltmeyi denedin mi (bunu yapınca kopabilir de tabi)
  • @xtreme4495'ün dediği gibi yapın. Çok narindir koparsada sakın takmayın 2 el olarak bulursunuz alıp takın dua edinki anakartta değildi işçiliği daha fazla tutardı.
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Denedimde astimat yüzünden göemiyorum o yüzden işi bilen bilgisayarcı arıyorum bir tanesini aradım resmen yüzüme kapadı uğraşamam dedi.
  • carso kullanıcısına yanıt
    Anakart olsa fazla takmam 400 liraya alırım ama işlemcini fiyatı 1000 liraya çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr light

Denedimde astimat yüzünden göemiyorum o yüzden işi bilen bilgisayarcı arıyorum bir tanesini aradım resmen yüzüme kapadı uğraşamam dedi.

Büyüteç kullan hocam çok dikkatli ol yavaş yavaş düzelt cımbızla bilgisayarcı da yapsa kopabilir hatta bilgisayarcı o riski almamak için yapmaz pin iceri filan doğru ezilerek girmediyse yani pinin boyu yukardan bakınca kısalmış görünmuyorsa sadece yanlamasına yamulduysa şansın daha fazla yine de uğraşırken kopabilir o yüzden milimetrik hareketlerle fazla yüklenmeden yavaş dokunuşlar yaparak cımbız ucuyla düzeltmeye çalışacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 5 Kasım 2017; 8:39:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun içim acıdı valla
  • cımbız gibi iletken bir eşya kullanma kaş yapayım derken göz çıkartırsın jetatin gibi ince plastik mazemeleri kullanarak yapabilirsin.
  • İşlemcinin garantisi varmı? kırılma yok ise, değiştirme yada düzeltme işlemini yetkili servis yapmaktadır
  • işlemci pinleri için 0.5 uçlu kalem kullanmalısın. Pini kalemin ucuna sokarak yavaşça düzeltebilirsin
  • sayims S kullanıcısına yanıt
    Güzel bir yol gösterme şekli hiç aklıma gelmemişti bu tür bir yol :)
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    İşlemci nedir ? Yeni bir işlemci mi serisini yazın bakalım
  • DemonLeecher kullanıcısına yanıt
    malesef çok geç işlemciyi yakmışım
    ryzen 1600 hocam
  • Mr light kullanıcısına yanıt
    Evet fiyat olarak merak etmiştim 800 den uygun yok ikinci el olarak geçmiş olsun almaktan başla seçenek yok hocam :)
    ryzen 1200 alcam artık seneye yeni seriden alırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.