Şimdi Ara

İşlemci mi Ekran kartı mı yükseltmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese iyi forumlar ya ekran kartımdan ya da işlemcimden birini yükselticm genelde oyun için kullanıyorum bilgisayarı. şimdiki işlemci intel e8400 3ghz şimdiki ekran kartım ise hd5770. Eğer işlemci alırsam intel i7 2600 almak istiyorm 2600k düşün diyen olursa diye söylüyorm ocla aram yok. Ekran kartı alırsamdahttp://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-gv-n560oc-1gi-gtx560-ti-o.c.-gddr5-1gn-256bit-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52816
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3649 bu iki üründen birini düşündüm.

hangisini yükseltirsem daha etkili olur bilgisayarım için gönül isterdi ikisinide yükseltmek ama malum bütçe tavsiyelerinizi bekliyorum.

• ne tür oyunlar oynuyorsun?
    monitor kac ''?
  • Yazdıklarınız üzerine farklı bir öneri getirmeden sadece ekran kartını yükseltmenin daha çok performans sağlayacağını düşünüyorum. GTX560TI yi alırsanız şimdikinden çok daha iyi oyu performansına sahip olursunuz.
  • ıslemcınız cok kotu degıl oncelıkle ekran kartını degıstırmelısınız
    tabı powerınızın yenı karta yeterlı olup olmadıgınada bakın
  • İşlemci alırsan;
    *LGA 1155 anakart
    *Yeni uyumlu RAM
    *Belkide yeni uyumlu HDD almalısın

GPU alırsan;
    *Yeni bir power

Bence bütçen azsa ekran kartı al bide psu eğer fazla bütçen varsa yeni anakart,ram,cpu
  • Bencede önce ekran kartını değiştirin, sonra işlemciye biraz oc çekin fişek gibi kullanın
  • fod hocam 22'' mönitör var valla her tür oyunu oynarım ama özellikle witcher 2 çıkacak onu iyi bi görüntü kalitesiyle oynamak istiyorum. Psu yeterli olur 800 ya da 850 w falandı. Arkadaşlar anakartım asus p5k se eğer işlemci alırsam buna uymaz mı ? ram problem değil zaten 2 gb bi 2 gb daha taktırmayı planlıyodum
  • Şimdilik ekran kartını değiştirin, ilerde işlemciyi de değişrisiniz ama 775 pinlere artık yatırım yapılmaz elinizdeki sizi zaten idare eder bir süre
    daha sonra anakart, işlemci ve ram üçlüsünü değişirsiniz, Sandy Bridge, Buldozer yada Ivy Biridge artık o zaman performans olarak hangisi iyi ise.
  • iLk önce gtx560 aLın sonra 2012de ivy sistem çakarsınız
  • işlemci ve ekran kartı arasından ekran kartı seçildi peki ekran kartı seçimim iyi mi yani daha ucuza daha iyisi ya da çok az miktar daha üstüne katarak çok çok daha iyi performanslı bi ekran kartı alabilir miyim ??
  • Kart seçiminiz iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-79

Kart seçiminiz iyidir.

hocam yardımların için teşekkür ederim bayağı ilgilendin diğer arkadaşlarada teşekkür ederim çoğnluğn fikri önemliydi çok yardımcı oldular
  • Rica ederiz hayırlı olsun.
  • İşlemciniz ile ekran kartınız uyumlu. Herhangibirini değiştirmeniz, diğerine darboğaza neden olur, değiştirdiğiniz parçadan tamperformans alamazsınız.
    Forumda Sempron ile GTX460 kullanmaya çalışan ve hiç performans alamadığını söyleyen birisi bile vardı.
    Kaldı ki 2 çekirdekli E8400 bile 2 çekirdekten dolayı GTX560Ti'yi taşıyamaz. Bu ekran kartı için en az 4 gerçek çekirdekli işlemci gerekli.
    Sisteminize dokunmadan kullanmaya devam edin. Hatta işlemcinize oc bile yapsanız daha iyi olur. Kaldı ki E8400 ile HD4850'nin bile darboğaz yaptırdığı söyleniyor.
    ref : CHIP 10/2010 sy:43
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramptha

İşlemciniz ile ekran kartınız uyumlu. Herhangibirini değiştirmeniz, diğerine darboğaza neden olur, değiştirdiğiniz parçadan tamperformans alamazsınız.
    Forumda Sempron ile GTX460 kullanmaya çalışan ve hiç performans alamadığını söyleyen birisi bile vardı.
    Kaldı ki 2 çekirdekli E8400 bile 2 çekirdekten dolayı GTX560Ti'yi taşıyamaz. Bu ekran kartı için en az 4 gerçek çekirdekli işlemci gerekli.
    Sisteminize dokunmadan kullanmaya devam edin. Hatta işlemcinize oc bile yapsanız daha iyi olur. Kaldı ki E8400 ile HD4850'nin bile darboğaz yaptırdığı söyleniyor.
    ref : CHIP 10/2010 sy:43

sistemi dokunmadan kullanmaya devam ediymde elbet bi gün deişcek ki ben sittin sene işlemci artı ekran kartı aynı anda deiştiremem şimdi birini deiştirsem diğeri için bi sene beklemem gerek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.