Şimdi Ara

İşlemci Isısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sıvı soğutucu aldım forumdan taktım kullanıyorum fakat kasa içi aşırı ısınıyor işlemci üstündeki sıvı blok sıcak normal mi macundan şüpheleniyorum
    aşağıya fotoğrafları attım 2 saat geçmeden tekrar bloğu söktüğümde bu manzarayla karşılaşıyorum termal macun etkisini mi yitirdi yeni almalımıyım?
     İşlemci Isısı
     İşlemci Isısı

• Arkadaş o nasıl bir termal macun sürmedir öyle ?
    O işlemci soğutucusun üstündeki tüm termal macun ve anakartın üstündeki termal macun kulak çubuğu ile güzelce temizlenmeli ve işlemcinin üzerine mercimek tanesi büyüklüğünde termal macun sürülüp işlemci soğutucusu yerine takılmalı.
  • beles kullanıcısına yanıt
    hey maşallah öyle termal macun mu sürülür dikkat ette işlemcinin altına sızmasın temal macun sıkıntı çıkarır çıkar işlemciyi güzelce temizle termal macununu sogutucuyuda temizle sonra işlemciyi yuvasına oturt arkadaşında dedigi gibi mercimek tanesi büyüklügünde termal macun sürüp sogutucuyu oturt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 20 Haziran 2016; 15:53:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Arkadaş o nasıl bir termal macun sürmedir öyle ?
    O işlemci soğutucusun üstündeki tüm termal macun ve anakartın üstündeki termal macun kulak çubuğu ile güzelce temizlenmeli ve işlemcinin üzerine mercimek tanesi büyüklüğünde termal macun sürülüp işlemci soğutucusu yerine takılmalı.

Olmayınca soğutucuya da sürdüm ondan böyle oldu ince tabaka halinde de sürdüm yine kuruyor tekrar deneyip sonucu yazarım buraya dediğiniz gibi temizleyip.
    Kullandıgınız Termal Macunu degiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

Kullandıgınız Termal Macunu degiştirin

şuan ximatek powerful termal macun kullanıyorum ağzı sanırsam biraz açık kaldı ondan şüpheleniyorum hangi macunu önerirsiniz.Prime 95 testi 25 dk lık
     İşlemci Isısı

degerler sorun yaratmaz o kadar yüksek degil Termal Macun olarak Zalman ZM-STG2 kullanıyorum tavsiye ederim kalitelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

degerler sorun yaratmaz o kadar yüksek degil Termal Macun olarak Zalman ZM-STG2 kullanıyorum tavsiye ederim kalitelidir.

değerler sorun yaratmazda kasa içi sıcaklığı etkiliyor kule tipi soğutucu da hiç böyle bir şey yaşamadım belkide izmir sıcağından dolaylıdır şuan 36 derece.zalmanın ürününü kullandım kıvamı çok farklı diğerlerine göre nereye baksam noctua öneriyorlar.Birisini alıcaz mecbur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.