Şimdi Ara

işlemci hatası...ekrana görüntü gelmiyor(yardım lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    cumartesi günü asus crosshair V anakart aldım.
    sistemimi kurdum ve sorunsuz çalışıyordu.dün anakartın kendi programlarını deniyordum.
    extrem overclock diye bi programı var onu çalıştırdım ve sisteme otomatik overclock yapmaya başladı.
    ram,işlemci ve ekran kartı hızlarını yavaş yavaş yükseltiyordu.
    işlemci hızı 4200 mhz ye geldiğinde tık makine kapandı.
    tekrar açtım,ama bu sefer ekrana görüntü gelmemeye başladı.
    anakartın üzerinde arızalı olan parçaların gösterildiği led ışıklar mevcut.
    burda işlemci ledi devamlı,ekran kartı ledi ise yanıp sönüyordu.
    ikisinide söküp tekrar taktım.ekran kartı ledi söndü ama işlemci ledi hala yanıyor.
    ramleri teke düşürdüm,yerini değiştirdim,ekran kartını değiştirdim ama nafile,görüntü yok.
    işlemcinin fanını söküp çalıştırdım kasayı. parmağımı işlemcinin üzerinde tuttum yaklasık 4-5 dkk hiç ısınma olmadı.
    gigabaytın vga anakartı ile denedim yine görüntü yok ama ciddi şekilde ısınma oldu.asusta ısınmada olmuyor.
    sizce işlemci yanmış olabilir mi ve bu durumdan dolayı garanti dışı kalır mı?
    yada yapılacak başka bir şey var mı?

sistemim;
    asus crosshair V anakart
    amd phenom II x4 970 işlemci(XIGMATEK HDT işlemci soğutuculu-çift fan(bir fanda ben ekledim:D))
    asus hd6950 direct cuII ekran kartı(sparkle calibre 8800gt ile de denedim)
    8 gb(4x2) 1600 mhz ram
    640 gb hdd
    cooler master gx750w psu.
    ve kasanın her yeri fan dolu(7x12cm)

• İşlmeciyi başka bir anakart ile de denemenize rağmen çalışmamış anladığım kadarıyla. İşlemci gümlemiş olabilir.
  • biosu resetlediniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro58

biosu resetlediniz mi?

başka bir anakartla da denediğim için böyle birşey düşünmedim ama,işe yarayabilir mi?
  • btx kasaya sogutucu takarken elim ram klipslerine carptigi icin ve ramler gevsedigi icin ben bir x2 3600 yakmistim ancak sizin sorun anakart gibi geldi bana.biosu resetlemeyi deneyebilirsiniz.
  • aşırı voltajdan gümlemiş olabılır.garantiye gönder işlemciyi.direk yenisi ile değiştiriler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

aşırı voltajdan gümlemiş olabılır.garantiye gönder işlemciyi.direk yenisi ile değiştiriler.

kullanıcı hatası gibi bir şeyle karşılaşmam umarım
  • am3 islemcilere hava sogutma 1.58v vermistim sanki hatta 1.6v veren arkadasim vardi nasil bir voltaj vermis olabilirsiniz ki islemciyi yakacaksiniz.anakartin pili yok mu yahu cikarin bir sure bekleyin takin bakalim calisiyor mu hemen garanti vs dusunmeyin.
  • söylenenlerin hepsini yaptım ama sorun düzelmedi.bende işlemciyi ayın 3ünde servise gönderdim.
    daha doğrusu aldığım yere verdim.onlar benim adıma inceleyip servise göndereceklerini söylediler.
    bugün ne durumda acaba diye bi telefon açtım.ürünü bize satan firmaya gönderdik dediler,gönderdikleri firmayı aradım,onlarda ürünü bize satan firmaya gönderdik dediler,bunlarında gönderdiği firmayı aradım,onlarda ürünü bize satan firmaya göndereceğiz şuan bekliyor dediler
    umarım bunun bir sonu vardır...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.