Şimdi Ara

İşlemci fan önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i5 6500 işlemci, 1151 msi 150m pro vdh anakart kullanıyorum

işlemci sıcaklığı genel olarak oyunlarda 60-65-70 derece arasında gidip geliyor. macun falan yeniledim ama ısı düşmedi 100-150 tl arasında bütçem var daha düşük bütçeli önerilerde olabilir

• Intel'in stok fanı çöp. Aynı işlemciyle aynı problemleri yaşadım mini itx Corsair 250D'li sistemde. Amazon.com'dan Cooler Master T2 aldım. Mini itx sistem olduğundan ölçüler kısıtlıydı o yüzden onu tercih etmiştim. Çok memnun kaldım. Hiç fan sesi duyulmadan tam yükte bile 50 dereceyi geçmiyordu işlemci. Alternatif ürünler de işini görecektir.
  • bende gecen hafta topladim i5 7500 sistem.zaten aralarinda pek fark yok bildigim senin i5 6500 ile..
    pc de tek begenmedigim kisim stock intel fani..
    Idle da bile 40 derece makine..
    full loadda 70 derece..

1 haftadir arastiriyorum ve en ideali olarak ya cooler master t4 ya da noctua nin s12 ( veya oyle birsey ) buldum sonuc olarak..
    Tabi CM evo 212 de alinabilir fakat kasa boyutlari onemli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

bende gecen hafta topladim i5 7500 sistem.zaten aralarinda pek fark yok bildigim senin i5 6500 ile..
    pc de tek begenmedigim kisim stock intel fani..
    Idle da bile 40 derece makine..
    full loadda 70 derece..

1 haftadir arastiriyorum ve en ideali olarak ya cooler master t4 ya da noctua nin s12 ( veya oyle birsey ) buldum sonuc olarak..
    Tabi CM evo 212 de alinabilir fakat kasa boyutlari onemli..

Ben de anlamış değilim. Acaba bu problem sadece bizde mi var? yeni teknoloji daha az güç tüketimi derken intel acaba amd gibi ekstra fan almaya falan mı mecbur kılıyor

Macunu yeniledim, kabloları düzenledim hatta yeni psu dahi aldım belki psu eskisi kadar besleyemiyordur pcyi diye ama nafile.
  • sicaklik vs sorun degil zaten.stock fan amacini duzgunce gerceklestiriyor.
    bu islemciler icin 70-80 dereceler cok normal.
    fakat adamlar ozellikle fan noise - yani fan sesi konusunda umurlarinda olmadigindan herkes sonradan fan almak zorunda kaliyor.
    disaridan takacaginiz 50 liralik bir fan bile stoktan daha iyi o kadarini soyliyim.

eger derdiniz sadece sicaklik ise degerleriniz cok normal.Ben once ki mesajimda belirtmemisim fakat benim sorunum fan sesi..Cunku yuksek sicaklikta fan da devrini yukseltiyor ve ses cogaliyor.Ve hatta bu sicakligi kasa icine yaydigindan gpu sicakligi bile artiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 22 Mayıs 2017; 22:11:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.