Şimdi Ara

İŞLEMCİ FAN HIZINI ARTTIRMA (YARDIM!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
35.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar işlemci fan hızını nasıl artırırım anakartım asrock.. işlemci p4 3.0 prescott

• pc başlarken del veya anakartına göre her ne ise kullanarak bios'a gir. orayı biraz karıştır bulacaksın.
  • valla girdim biosa ama ayarları degiştiremiorum... kapalı..
  • Fan hızının arttılması mümkün mü???

Ben hiç rastlamadım.
    Acaba gözümden kaçan bişeymi şimdi merak ettim?

Varsa eğer Hardware Monitoring yada CPU kısmında olması lazım ama ben hiç görmedim...
  • Eğer 4 pinli bir fan ise Speedfan programıyla hız arttırabilirsiniz..
    Biosta ise Q-Fan Control seçeneğini disabled yaparsanız fan maximum hızda döner..
  • bi denim bakim..
  • işlemci fanım sanırım %100 calısıo.. ve hiçbişey yapmıoken 56-57 derece... ve suan işlemcim p4 3.0 ama ben 2.6 calıstırıoum.. 3.0 calısırken reset atıo oyun acınca.. bide cok kısık ince bi ses gelio kasadan bu ses geldigi zaman pc yavaslıo kesildigi zaman hızlanıo neden acaba?
  • bu arada işlemci fanı 2596 rpm...
  • Makinada virüs olmasın... Fanda tozlanmış olabilir... Kasayı açıp bir kontrol et. O sesin kaynağını bulursan sanırım sorunun kaynağınıda bulursun. Ses nereden geliyor.

Kasanın içinden mi Speakerlardan mı?
  • kasanın kapagı hep acık zaten... ses işlemciden tahmın ediorum... prescott işlemciler cok ısınınca kendini frenliyomus onlamı alakalı acaba.. bide eger fan değiştirmem gerekirse 478pin işlemci fanı tavsiyeniz varmı bide işlemcide kolay sogusun diye macunu varmıs galiba nerden bulurum?
  • kardeş kapağı kapa

fan hızını artırma diye bişeyde yoktur. Düşürebilirsin ama artıramazsın
    termal macun arıyosan fireball a bak derim
    kolay gelsin
  • oyun acınca sıcaklık hemen 70 oluo bide oyunu kapattıktan sorada sıcaklık 70 ten asagıya dusmuo işlemci kullanımıda %100 den asagı dusmuo...
  • İşlemci kullanımı sürekli %100 ise ya virüstür yada Fan ile işlemci arasında bir temassızlık olabilir. Yada yukarıda dediğim gibi Fan tozlandığı için soğutucu blok yeterince soğuyamadığı için işlemciyide soğutamıyor.

Bence fanı söküp güzelce bir temizle ondan sonrasına bakarız...

Kolay gelsin...
  • termal macunu değiştirmelisin bence
  • arkadaslar ses işlemciden gelio sadece %100 kullanımda oldugu zaman donmalar baslıo pc de... fan ı temizleyip kapagı kapatırım yarın inşallah cozulur.. en azından sorun belli oldu işlemciyi sogutmam lazım.. sagolun arkadaslar...
  • Bencede macunu değiştir. Bide fan eskiyse değiştir sil yağla filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drazy -- 7 Ekim 2007; 4:24:34 >
  • vay be daha ben doğmamışım bıle be

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.