Şimdi Ara

İşlemci, Ekran kartı, Ram yükseltmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar pc ye pubg kuracagim yalniz pc milattan kalma ayrica 32 bit isletim sistemi destekliyor.

Ana kart
    Asus p5gcmx1333

Ekran karti
    Amd 512 mb

Ram ler
    Kingston 2+2 = 4 gb

Pubg sistem gereksininleri
    Minimum Sistem Gereksinimleri
    İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi.
    İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci.
    Bellek: 6 GB RAM.
    Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB.
    DirectX: Sürüm 11.
    Depolama: 30 GB ve üzeri.

İslemciyi yenilemek için ana karti komple mi degistirmeliyim. Ram ler eski tip yanina bir tane daha 2 gb ram alsam 6 ya tamamlasam isimi gorurler mi. Ekran karti zaten degisecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi triyaki43 -- 23 Nisan 2018; 16:37:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sistemden tabiri caiz ise bi cacık olmaz hocam.

Anakartiniz quad islemcileri bile desteklemiyor.

Ayrica ram desteği max 4 gb. Bastan sistem yapmanız lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • musta35 kullanıcısına yanıt
    Peki i3 islemcili ana kart alsam bende ki ram leri kullanabilir miyim

• Pubg stabil olmayan bir oyun ,UE ile yapilan neredeyse her oyun bu sorunu yasiyor, bu sebeple minimum sistem gereksinimlerinde yazan degerlere sadece gulup gecmek gerekiyor.

Pubg icin bir pc dizmek istiyorsaniz elinizi cebinize atmaniz sart , cebinizin biraz da derin olmasi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 23 Nisan 2018; 17:4:8 >
  • triyaki43 T kullanıcısına yanıt
    muhtemelen o sistemdeki hiç bir şeyi yeni sistemde kullanamayacaksınız. Başta işlemci-anakart-ram-ekran kartı geliyor. Kasa, HDD ve belki(düşük ihtimalle) psu'yu yeni sistemde kullanabilirsiniz. Eldekini satıp tamamen sıfır bir sistem dizmek gerekiyor. Dediğim gibi en fazla kasa ve HDD'yi yeni sistemde kullanabilirsiniz, geri kalanların hepsinin değişmesi gerekiyor.En İYİ ihtimalle 2000TL maliyet çıkar. Ama siz 2500-3000 civarına hazırlıklı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 23 Nisan 2018; 16:57:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxa

Pubg stabil olmayan bir oyun ,UE ile yapilan neredeyse her oyun bu sorunu yasiyor, bu sebeple minimum sistem gereksinimlerinde yazan degerlere sadece gulup gecmek gerekiyor.

Pubg icin bir pc dizmek istiyorsaniz elinizi cebinize atmaniz sart , cebinizin biraz da derin olmasi gerekiyor.
    Ne oyunmus arkadas. Pubg benzeri benim pc nin kaldirabilecegi oyunlar var mi tavsiye edebileceginiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E2A3DE6D

muhtemelen o sistemdeki hiç bir şeyi yeni sistemde kullanamayacaksınız. Başta işlemci-anakart-ram-ekran kartı geliyor. Kasa, HDD ve belki(düşük ihtimalle) psu'yu yeni sistemde kullanabilirsiniz. Eldekini satıp tamamen sıfır bir sistem dizmek gerekiyor. Dediğim gibi en fazla kasa ve HDD'yi yeni sistemde kullanabilirsiniz, geri kalanların hepsinin değişmesi gerekiyor.En İYİ ihtimalle 2000TL maliyet çıkar. Ama siz 2500-3000 civarına hazırlıklı olun.
    Eyvllh. Sadece bir oyun icin o kadar para dokmek istemem hevesim gecerse yazik olur pc actigim yok zaten.

• O sistemdeki hicbir parcayi kullanamazsınız. Psu ve hddyi de kullanmanizi tavsiye etmiyorum.

Forumdan yada malum sitelerden 1500 civari orta halli isinizi gorecek 3.4. Nesil i5 islemcili veya fx 8xxx serisi bir sistemi ikinci el alabilirsiniz. Ortalama hd7850 veya gtx 750ti benzeri bir ekran kartida sistemde olmasina oz3n gosterin.

Ancak size tavsiyem buldugunuz pc yi yine buradan fiyat performans bilgisi almadan satin almayin. Ve ozellikle bilgisayarcilardan uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: musta35

O sistemdeki hicbir parcayi kullanamazsınız. Psu ve hddyi de kullanmanizi tavsiye etmiyorum.

Forumdan yada malum sitelerden 1500 civari orta halli isinizi gorecek 3.4. Nesil i5 islemcili veya fx 8xxx serisi bir sistemi ikinci el alabilirsiniz. Ortalama hd7850 veya gtx 750ti benzeri bir ekran kartida sistemde olmasina oz3n gosterin.

Ancak size tavsiyem buldugunuz pc yi yine buradan fiyat performans bilgisi almadan satin almayin. Ve ozellikle bilgisayarcilardan uzak durun.
    Pc isinden vaz gectim pahaliya gelecek Xbox one s dusunuyorum ne dersiniz

• Konsol isinden anlamam hocam onun icin ayri bir baslik acin. Isin ehli arkadaslar ysrdimci olacaktir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.