Şimdi Ara

islemci degisiminden sonra ram problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yardimlarinizi bekliyorum.. evde kullandigim eski sistemin uzerinde i3 2100 cpu ve 2 x 4 gb toplamda 8 gb vardi.ramlarin mhzleri farkliydi fakat 1 yildir sorunsuz kullaniyordum biri 1066 oburu 1333 mhz fakat sistem ikisini de 1066 da calistiriyordu.

herneyse bugun hersey sorunsuzken sistemdeki cpu yu sokup yerine i5 2400 taktim

bu islemi yaptiktan sonra cpu ya yakin olan ram slotuna ram takinca sistem acilmiyor fanlar donuyor siyah ekran aliyorum ve cpu fan 1 dakika da bir durup yeniden basliyor

ondeki ram slotuna ise 1066 yada 1333 den birini takinca sistem 4 gb ramle boot ediyor ve hersey normal

cmos pilini soktum 15 dk bekledim cozulmedi
    ramlarin slotlarini degistirdim cozulmedi
    sistemi kasadan aldim uzay montaj yaptim cozulmedi
    ramleri bezle sildim cozulmedi
    ram slotlara hava ufledim cozulmedi
    tek ram acip bios a reset cektim cozulmedi
    bios dan her iki ramin de mhzsini manual olarak 1066 ya cektim cozulmedi

herseyi denedim sorunu cozemedim sizce ne yapmam gerekir

hic sorun olmadan calisan sistem cpu degistirdikten sonra neden tek ram slotu iptal olmus olabilir

not cpu ya yakin slotta tek olarak iki ram de calismiyor
    cift ram her iki slota da takinca calismiyor

sadece cpu ya uzak slotta iki ram de tek takarsam calisiyor ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 3 Nisan 2020; 19:48:18 >

• Merhaba. Bir çözüm bulabildiniz mi? i3-3220t den i5- 2400 e geçtim sizdeki sorunun tıpatıp aynısını yaşıyorum.
  • enessn E kullanıcısına yanıt

anakartın işlemciye tam uyumlu olması lazım yoksa bazı ram slotları iptal olabiliyor anakartın listesinden uyumlu işlemcilere bakın eğer listede varsa bios güncellemesi ile tekrar deneyin yoksa farklı ram slotlarını deneyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.