Şimdi Ara

İşlemci aşırı dengesiz çalışıyor CPU %100 !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
4.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim laptobumda artık işlem yapamaz hale geldim. Yani ne oldu durduk yere ben anlam veremiyorum işlemci %100 çalışıyor... Bilgisayar ilk açıldığında 15 dk kadar hep %100 çalışıyor hiç dokunmuyorum bilgisayar boştayken yine %100 ama bir süre sonra %2'lere düşüyor.. Fareyi oynattığım anda %100lere yükseliyor tekrardan... Avast kurdum tarattım, nod32 kurdum tarattım, ad aware kurdum tarattım, F-Secure kurdum tarattım yok en fazla 1-2 tane buluyorlar oda alakası alakasız şeyler... İş için kullanılıyor genelde ve iş ile ilgil programlar var autocad netcad gibi... Format atamam verilerimim kaybolmaması lazıma ma şu sorundan kurtulmam lazım... Görünürde bir virüstür falan yok ama durduk yere donanımsal arıza çıkacağını da sanmıyorum...

Yardım edin artık çıldırmak üzereyim ne yaptımsa olmadı... jeefo dediler çıkmadı csrss dediler oda çıkmadı bu neden böyle ya. Cpu kullanan birşeyler var ama ne ?

• Görev Yöneticisi açıp orada işlemler bölümünden hangi programın ne kadar işlemciyi meşgul ettiğini görebilirsiniz ve sonucuda buraya yazarsınız yardımcı olabiliriz o program hakkında...
  • http://www.imageupload.org/?d=DEC9F2DD1

http://www.imageupload.org/?d=6B8888391

http://www.imageupload.org/?d=94C6CD1F1

Şu anda okadar çok uğraştım ki bunu buraya yollayabilmek için laptoptan.. Normalde herşey stabile duruyor ama accayip kasıyor bilgisayar..

• görünürde birşey yok lakin Tüm Kullanıcıların İşlemlerini Göster seçeneğini işaretleyip tekrar listeyi buraya upload ederseniz belki bir çözüm yolu bulabiliriz. sistem aşırı kaynak tüketiyor olabilir. şuan sistemi kasan herhangi bir uygulama yok maalesef.

edit : CPUID HWMonitor uygulamasını indirip işlemci sıcaklığını ve fan dönüş hızını görebilirsiniz. bu uygulamanında resmini çekip upload ederseniz çok daha iyi olur. en azından donanımsal bir sorun olup olmadıgını anlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesasd -- 12 Haziran 2011; 13:34:19 >
  •  İşlemci aşırı dengesiz çalışıyor CPU %100 !!!

dediklerinizi yaptım bu arada tek tek teşekkür ederim ilgilendiğiniz için ama şu son önerdiğiniz program maalesef hiçbir bilgi göstermiyor speedfan'ıda denedim o da göstermiyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Tüm işlemcimi "sistem boşta işlemi" harcıyor anlayamadım gitti...

• Sistem bosta demek sistem bosta demektir. yani islemcinin kullanilmadigi anlamina gelir..
  • çalıştır a ms config yazarak başlangıç sekmesi altındaki herşeyi kapatıp bi denermisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafikerdem

Arkadaşlar benim laptobumda artık işlem yapamaz hale geldim. Yani ne oldu durduk yere ben anlam veremiyorum işlemci %100 çalışıyor... Bilgisayar ilk açıldığında 15 dk kadar hep %100 çalışıyor hiç dokunmuyorum bilgisayar boştayken yine %100 ama bir süre sonra %2'lere düşüyor.. Fareyi oynattığım anda %100lere yükseliyor tekrardan... Avast kurdum tarattım, nod32 kurdum tarattım, ad aware kurdum tarattım, F-Secure kurdum tarattım yok en fazla 1-2 tane buluyorlar oda alakası alakasız şeyler...

Hocam aslında hata en ustte. Viruslu makineye antivirus kurulmaz. Sonucta uzantisi exe olan dosyaya wormlar da viruslerde yapisabiliyor. siz istediginiz kadar ugrasin onu duzeltmeniz yedekleri baska bir diske alarak diski tamamen bolumlerini silip sonra tekrar olusturarak kurtulabileceginizi bilin.
    Birde makineniz guncel mi? yani tum guncellemeler office , autocad , netcad , windows, vb cihazlarin guncellemeleri tam mi? bunlari internete acik hale getirmisseniz bunlar kendi guncellemelerini kendileri alan programlar. bu yuzdende yapiyor olabilir.

• ben ilgili sıcaklık değerlerini öğrenmede ısrarcıyım. zira benimde başıma geldi dona dona işlem yapıyordum. problem işlemcinin ısınmasından kaynaklıydı. bir şekilde işlemciyi söküp termal macun kullanıp ve tozunu temizleyip sorunu gidermiştim. CPUID herhangi bir işlemci değerini göstermiyor çok entersan. bios ayarlarından işlemci ve sistemin sıcaklığını öğrenmeyi biliyorsanız eğer bu değerleri paylaşmanızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesasd -- 13 Haziran 2011; 0:56:28 >
  • Kardeşim eğer laptop unun garantisi doldu ise sağlam tanıdığın bi bilgisayarcıya git işlemci macununu yenilet derim sana neden mi ? Ben gta 4 oynarken aynı sorunla karşılaştım işlemci sona vuruyordu ısısını soylemıyorum bıle 130 gordum... Macunu değiştirdım temızledım bu arada oyun acıldıktan 2 dk sonra laptop kapanıyordu artık oyunumu oynuyor ve işlemcimin ısısını 70 max da gorerek mutlu oluyorum tavsiyemdir işlemcını temızle macunu yenıle
  • quote:

Orijinalden alıntı: master\eRa

Kardeşim eğer laptop unun garantisi doldu ise sağlam tanıdığın bi bilgisayarcıya git işlemci macununu yenilet derim sana neden mi ? Ben gta 4 oynarken aynı sorunla karşılaştım işlemci sona vuruyordu ısısını soylemıyorum bıle 130 gordum... Macunu değiştirdım temızledım bu arada oyun acıldıktan 2 dk sonra laptop kapanıyordu artık oyunumu oynuyor ve işlemcimin ısısını 70 max da gorerek mutlu oluyorum tavsiyemdir işlemcını temızle macunu yenıle

Hocam cevap yazmaya biraz gec kalmamismisin 3 yil onceki konuya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arka planda çalışan bir program sistemini bozuyor mesala eset antivirüs bendede ara ara hdd 100 de 100 oluyor işlemci 60 lara fırlıyordu eset kaldırdım yeniden kurdun düzeldi görev yöneticisinde idm uttorent deamon tools hepsini kapat ada olsa düzelir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.