Şimdi Ara

İŞLEMCİ + ANAKART KISIR DÖNGÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar toplayacağım sistemde herşey tamamdı aslında.İ5 6600K düşünüyordum yanınada Z170 Gaming Pro.Fakat ilk defa sistem topladığım için Klavye olsun Mouse Hoparlör elde var sıfır.Tabii dandik Klavye felanda almak istemiyorum.Sonra düşündüm Overclock hakkında hiç birşey bilmiyorum.İleride öğrenirim felan diye düşündüm ama Overclock yapmak için alacağım bir kartla ucu ucuna anca toplayabiliyorum PC'yi.İ5 6600 için önerebileceğiniz OYUN anakartı nedir ?

Vatan bilgisayara gittim ordaki elemanla yazdık çizdik felan zaten ellerinde 6600K yokmuş overclock yapmayacaksan 6600K alma dedi,tükettiği fazla güç ömrünü azda olsa azaltır ... felan filan.Sonra bu anakartı yazdık faturaya(Sistem Pazar günü toplanacak elimizde belge olması açısından) Anakart bu:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z170a-pro-intel-z170-soket-1151-ddr4-3400mhzoc-vgadvihdmi-anakart.html#genel-bakis Bu kart overclock kartı değilmi ? E biz 6600 seçtik ? Bu işte bir yanlışkmı var ? Yoksa 6600 overclock desteklememesine rağmen Overclock kartına takılabiliyormu ? Bu arada Z170 Gaming Pro istemiştim oda stokta yoktu bunu öneriyorum ben dedi.Şimdi 6600 için uygun fiyatlı hangi anakartı almalıyım ? Fiyat 500-550 TL arası olursa bütçede darboğaz yaşamayız.

Diğer bir konuda 6600 ile 6600K arasında devasa bir performans farkı olacakmı onu merak ediyorum ? Yani aralarında inanılmaz bir fiyat farkı yok yanlış hatırlamıyorsam 90 TL kadar.Bunu alıp overclock yapmamakta bir seçenek fakat anakartla beraber bütçeyi sıkıyor biraz.Ve için kötüsü zerre overclok deneyimim yok.
    http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6600K-vs-Intel-Core-i5-6600 Bu sitedede verilen puanlar aynı.Kafam karıştı biraz bu konuda uzun bir yazı oldu ama almışken iyi birşey almak istiyorum umarım yardımcı olursunuz.

• Alacağın ekran kartına ne kadar para yatıracaksin ona göre fark olurmu söylemelim z170 anakarta k serisi işlemci takılır fakat overclock yapmazsan aynı hızda çalışır bu sebeple puanların eşit olması çok normal
    r9 390 seviyesinde bir kart alırsa 6600 hatta 6500 alıp anakartta da z70 anakart alma daha uyguna alabilirsin gaming anakart diye birşey yoktur hepsi pazarlama hilesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Alacağın ekran kartına ne kadar para yatıracaksin ona göre fark olurmu söylemelim z170 anakarta k serisi işlemci takılır fakat overclock yapmazsan aynı hızda çalışır bu sebeple puanların eşit olması çok normal
    r9 390 seviyesinde bir kart alırsa 6600 hatta 6500 alıp anakartta da z70 anakart alma daha uyguna alabilirsin gaming anakart diye birşey yoktur hepsi pazarlama hilesi

MSİ GTX970 alacağım hocam. Peki siz ne önerirsiniz anakart olarak ? Benim bildiğim kadarıyla H VE B serisi oluyordu Overclock yapılmayacaksa.
  • JimmyCool1907 kullanıcısına yanıt
    Bence nitro 390 al 8 gb belleği ve tam direcx x12 ile daha alınası hemde daha ucuz ama iş fizik ağırlıklı oyunlar olduğunda biraz darboğaz olur ama direcx 12 ile rahatlayacaktir olay şu evet fark olur ama verdiğin paraya değmez anakart konusunda ben ucuzunu almaya çalışırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam marka fanboyu felan değilim ama AMD Gpu tabanlı bir sistem almayı düşünmüyorum.Manavgatta oturuyorum yakın bir ilçeden alacağım işlemciyi.Şimdi geriye bir tek anakart kaldı.Linkini verdiğim anakart yeterlimidir sizce ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.