Şimdi Ara

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN/HATAY (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
7
Favori
74.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: roc_20

"1 günün 2 günün önemli olmamalı, sonuçta 6 aylık bir sürece giriyoruz. 1-2 günü hesap eder psikolojiyle gidersek sonu gelmez." nobel ödülünü verdim gitti.

son bir kaç aydır forumlarda orda burda okurken hep bu muhabbetleri gördüyordum. hepde 1-2 günün hesabını yapan adam orada hiç çekilmez. neyseki aklı başında mantıklı düşünen mantıklı cevap veren biri.
    Kısmetse aynı bölüğe koğuşa düşeriz inşallah. :D

İnşallah, bakalım...

Ben her şeye rağmen son derece hevesli ve meraklı olarak gideceğim oraya. Millet sırf etrafa hava taslamak, zor aşamalardan geçtiğine inandırmak için döndüğünde ''Şöyle böyle oluyor, neler neler yapıyorlar ooffff.'' gibi söylentiler yayıyor etrafa.
    Tamam, askerlik zor bir vazife, çok da kolay değil, ama sen gelip de sonrakilerin hevesini kaçıracak, korkutacak şeyler yayarsan kendi insanına haksızlık etmiş olursun.

Ben bu ayın 17-20'si mevzusunu abimin facebook'undan oradaki grupta da sordum, zaten millet genelde 18'inde teslim olacakmış... Hatta 18'i çok kalabalık olur diye 17'sine almayı bile düşündüm. :)

• piyanist2014 P kullanıcısına yanıt
    Askeriyede çalışan bir komşum var ona sordum hiçbir şey olmaz dedi. Sadece erken katıldığında kalırmışız. Sorun yok yani erken gitmekte.
  • Bizden sonra ne kadar değişti bilmiyorum şimdi yeni binaları falan açmışlardır.Size 1-2 tavsiye verebilirim en geç saat 10 11 gibi teslim olun sabah yoksa işiniz çok geç biter.Taburlarda en önde asla durmayın ,gönüllü istediklerinde çıkmayın özellikle kamara için.Yazısı güzel olanları sorarlar etüd için bu bi tercih ben gitmedim sürekli askerlerin defteri vs ile uğraşıyosun bu seferde.
    Ben yanımda küçük bi çanta götürmüştüm ona bile pişman oldum.Bi traş bıçağı bide köpük alıp gitseymişim 10 numara olacakmış ,çıkışta zor taşıdım
  • Boşverin arkadaşlar çoğu kişi aynı durumda zaten, 18 ine bilet alıp silüste teslim tarihi 20 si yazıyor..Gidelim ve görevimiz neyse yapalım gün hesabı yapmayalım şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Themenone

Askeriyede çalışan bir komşum var ona sordum hiçbir şey olmaz dedi. Sadece erken katıldığında kalırmışız. Sorun yok yani erken gitmekte.

Anladım.
    Zaten mantıken de, herkes aynı gün yemin edeceği için, teslim olurken 1-2 gün erken gitmenin erken terhiste işe yaramayacağı belli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Bizden sonra ne kadar değişti bilmiyorum şimdi yeni binaları falan açmışlardır.Size 1-2 tavsiye verebilirim en geç saat 10 11 gibi teslim olun sabah yoksa işiniz çok geç biter.Taburlarda en önde asla durmayın ,gönüllü istediklerinde çıkmayın özellikle kamara için.Yazısı güzel olanları sorarlar etüd için bu bi tercih ben gitmedim sürekli askerlerin defteri vs ile uğraşıyosun bu seferde.
    Ben yanımda küçük bi çanta götürmüştüm ona bile pişman oldum.Bi traş bıçağı bide köpük alıp gitseymişim 10 numara olacakmış ,çıkışta zor taşıdım

Yani bu etüt mevzusunda yazılar klavyeden değil de, elden kalemle yazılıyor öyle mi?
    Benim el yazım kainatın en kötü yazısıdır, hiç bulaşmayayım öyleyse!

• Selam tertipler

Bende izmirden gidiyorum sülus 17-20
    Ben uçağı 19 una aldım.
    Varmı izmirden 19 da gidicekler
  • az kaldı 8 gün...
  • Şimdiki aklım olsa Alaya ilk girerdim hem yemin töreninde ödül veriyolar hemde birçok işini (melbusat alımı, kart alımı vs.) sıra beklemeden hallediyosun. Celp numaran 1 olur herşey senden başlar işini halledip yatarsın. Yanınızda sadece traş takımı ve tırnak makası götürmeniz yeterli olur. En önemli şeylerden biri telefon kartı( gitmeden 5 6 tane alın 4 tl lik takıp aramalı olanlardan şifreli olanlar zaman kaybı) ve dudak ruju havasındanmıdır suyundanmıdır nedir dudaklar çatlıyo. Ayakkabı kutusundan poponuzun altına göre karton yırtın cebinizde taşıyın. İlk 3 günden sonra zaman nasıl geçti anlamıycaksınız bile kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayın 4 5 tane kafa dengi bulun onlarla takılın. Talim öğretmenlerinize kızmayın onlarda emir kulu. Sakın etütçü(yazısı güzel olanları soruyolarsa etütcü arıyolardır) revirci(sağlıkla ilgili işte çalışan doruyolarsa) bavulcu olmayın bence çaycı olmak en iyisi eğitimlerden kaçmak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Akbas

Şimdiki aklım olsa Alaya ilk girerdim hem yemin töreninde ödül veriyolar hemde birçok işini (melbusat alımı, kart alımı vs.) sıra beklemeden hallediyosun. Celp numaran 1 olur herşey senden başlar işini halledip yatarsın. Yanınızda sadece traş takımı ve tırnak makası götürmeniz yeterli olur. En önemli şeylerden biri telefon kartı( gitmeden 5 6 tane alın 4 tl lik takıp aramalı olanlardan şifreli olanlar zaman kaybı) ve dudak ruju havasındanmıdır suyundanmıdır nedir dudaklar çatlıyo. Ayakkabı kutusundan poponuzun altına göre karton yırtın cebinizde taşıyın. İlk 3 günden sonra zaman nasıl geçti anlamıycaksınız bile kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayın 4 5 tane kafa dengi bulun onlarla takılın. Talim öğretmenlerinize kızmayın onlarda emir kulu. Sakın etütçü(yazısı güzel olanları soruyolarsa etütcü arıyolardır) revirci(sağlıkla ilgili işte çalışan doruyolarsa) bavulcu olmayın bence çaycı olmak en iyisi eğitimlerden kaçmak için.

Eğitimlerde koşu var m?
    Çok koşturuyorlar mı üstat?

25 gün durdum iskenderunda 1 kere bile koşmadım. Eğitim dediğim 1 hafta ordu jimnastiği hareketleri

• quote:

25 gün durdum iskenderunda 1 kere bile koşmadım. Eğitim dediğim 1 hafta ordu jimnastiği hareketleri

Başkaları da aynısını demişti, ama şimdi daha da rahatladım emin oldum, oh!
    Benim de sol dizimde ciddi şekilde yırtık var, menisküs, o yüzden koşu yapamıyorum, zorlanıyorum koşarken.
    İyi o zaman...

Haftaya perşembe yolcuyuz.
    Birçok kişi türlü türlü şeyler yazıyor, ama senin özellikle ''Olmazsa olmaz!'' diyebileceğin birkaç şey var mı?

Mesela, büyükçe bir omuz çantası götürmek yeterli olur mu, orada da çanta veriyorlar mı?
    Tıraş gereçleri, tırnak makası, şampuan sabun, terlik, el feneri, bot için tabanlık... Bunları kesin götürmemiz gerek değil mi?
    Havluyu falan oradan veriyorlarmış sanırım.
    Bir de, 2-3 takım iç çamaşırı yeter galiba, orada çok ucuz satılıyormuş kantinde dediklerine göre...

• El fenerine gerek yok diğerleri sana kalmış dudak nemlendirici götürün mutlaka. Normal sırt çantası götürün 2 ser tane iç çamaşırı koyun içine yeter. İlk gün anfilerde ayağında sorun olduğunu söyle. İçtimalarda çömel kalk yaptırırlarkende söyle muaf olursun. Talim öğretmenleri çömel kalk yapmaktan zevk alıyo

• quote:

El fenerine gerek yok diğerleri sana kalmış dudak nemlendirici götürün mutlaka. Normal sırt çantası götürün 2 ser tane iç çamaşırı koyun içine yeter. İlk gün anfilerde ayağında sorun olduğunu söyle. İçtimalarda çömel kalk yaptırırlarkende söyle muaf olursun. Talim öğretmenleri çömel kalk yapmaktan zevk alıyo

O zaman MR sonuç raporunu yanımda götüreyim, dizimde yırtık olduğunu gösteren.
    Madem öyle çömel kalk falan gibi zorlayıcı şeyler var.
    Sonucu gösteren rapor kağıdımı götüreyim, işe yarar sanırım değil mi?

İlk giriş yaptığımızda, kayıtlar alınırken o anfilerde soracaklar mı, yoksa direkt ben mi söyleyeceğim o tür bir sorunu?
    Sorucaklar yanında götür sonuçları sormazlarsada söylersin.

• quote:

Sorucaklar yanında götür sonuçları sormazlarsada söylersin.

Anladım.
    Çok sağ ol, verdiğin değerli bilgiler için.
    Çok önemli bir husus olursa, tekrar rahatsız ederiz. :)
    Yarın usta birliğime teslim oluyorum :) izmir foça

• quote:

Yarın usta birliğime teslim oluyorum :) izmir foça

Ooo hayırlı olsun.
    Demek yol arasında yazdın buralara. :)
    Ben de askerliği tamamı ile yapıp geldin sanmıştım.

İyi, verdiğin bilgiler daha da taze öyleyse. :)
    Hayırlısıyla gidip gelirsin inşallah...
  • Yok 28 kasımda bitti acemilik 1 hafta eğitim gördük şimdi usta birliğine

• quote:

Yok 28 kasımda bitti acemilik 1 hafta eğitim gördük şimdi usta birliğine

Vazifen nedir peki şimdi Foça'da?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.