Şimdi Ara

ısınmada en etkili yöntem hangisi;yağlı radyatör mü,infrared mi,duvar tipi ısıtıcı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık 18 m2 odayı ısıtmayı düşünüyorum..bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

• En ucuz ısınma yöntemi diye merak eden arkadaşlar içinde ufak bir deneme yaptım dün.Elektrik sarfiyat hesabını falan bilmem.Deneyim şu şekilde.Evdeki bütün cihazlar kapalıyken sadece klima çalışır vaziyette, elektrik sayacının 1 dakikada attığı tur 6..1400 watlık ufonun 1 dakikada sayaca attırdığı tur 9.Birde evde ufacık fanlı bir kumtel ısıtıcı var.En son onu deneyeyim dedim, saat fırıldak oldu:) Kısaca fikir verebildiysem ne mutlu..
    Bu arada klimam 11,000 BTU daikin inverter.
  • Elektrik ile ısıtmada verim ve konfor için sıralama yaparsak Inverter klima> Düz klima > Konvektörlü ısıtıcı > Yağlı radyatör > Fanlı ısıtıcı > Quartz soba (Ufo)
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Elektrik ile ısıtmada verim ve konfor için sıralama yaparsak Inverter klima> Düz klima > Konvektörlü ısıtıcı > Yağlı radyatör > Fanlı ısıtıcı > Quartz soba (Ufo)

Hocam merhaba, aşağıda linkini verdiğim ürün 1000-2000 watt duvar tipi ısıtıcının özellikleri aşağıdaki gibidir, ne dersiniz? Çok elektrik tüketimim olur mu?

Ürün Özellikleri

• Sıcak hava üfleyen bölümdeki açılır-kapanır kapaklar sayesinde salınım fonksiyonuna sahiptir.
    • Fan: Var
    • Termostat: Yok ( termostat olsa iyi olurdu )
    • 1000-2000 W
    • 2 kademeli ısı ayarı
    • Salınım fonksiyonu
    • 7,5 saat zaman ayarı
    • Uzaktan kumanda
    • Aşırı ısınma emniyeti
    • Led ekran

https://www.evidea.com/blyss-s-0305r-duvar-tipi-led-2000w/p/107659?refKey=oVhpOniSh
     ısınmada en etkili yöntem hangisi;yağlı radyatör mü,infrared mi,duvar tipi ısıtıcı mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.