Şimdi Ara

Işınlanma Sizce Olabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence olur.Quantum fiziginde herhangi bir maddenin atom ve elektronlari belli bir duzen icinde parcalanirsa,baska bir yerde tekrar olusturulabilir.Ayrica benim sahsi fikrimce , Einstein in e=mc2 teorisiyle , herhangi bir maddeyi isik hizinin karesi ile dondurmeyi basarabilirsek,enerjinin donusumunden faydalanip baska bir yerde yeniden olusturulabilir diye dusunuyorum.Siz ne dusunuyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence ışınlanma olmaz ama insanların uzaktaki şeylerle etkileşime geçebileceği bir teknoloji geliştirilebilir. Örneğin uzaktaki sentetik bir klonunu kontrol edebilir, ona giden beyin dalgalarını sana gönderebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Bence ışınlanma olmaz ama insanların uzaktaki şeylerle etkileşime geçebileceği bir teknoloji geliştirilebilir. Örneğin uzaktaki sentetik bir klonunu kontrol edebilir, ona giden beyin dalgalarını sana gönderebilir.

Aynı şey benim de aklıma geldi ancak şöyle olur dünyayı o robotun gözleriyle görürüz.Ayrıca neden olmayacağını düşünüyorsunuz ?
  • Tüm o molekülleri parçalayıp başka yerde yeniden kusursuz bir şekilde oluşturmak biraz imkansız gibi geliyor.
  • quote:

Tüm o molekülleri parçalayıp başka yerde yeniden kusursuz bir şekilde oluşturmak biraz imkansız gibi geliyor.

Enerji dönüşümünden faydalanmak gerekiyor burda.E = m c2 den , burda maddeyi enerjiye dönüştüreceğiz ve başka yerde aynı frekans ta yeniden birleştireceğiz :)
  • O zaman karşımıza bir bilinmezlik çıkıyor. Kişiyi enerjiye çevirdiğinizde organizma olarak ölmüş olacak. Başka yerde aynı kişiyi aynı özellikleriyle, aynı düşünce yapısı, aynı hisler, aynı beyin olarak canlandırsanız bile bu gerçekten enerjiye dönüştürülmeden önceki kişi mi olacak? Yoksa o ölüp yerine yaşayan başka bir ikizini mi getirmiş olacağız? İmkansız olmasının bir yanı da bu işte. Bunu kimse istemeyecektir. Her ne kadar aynı özelliklerimizle tekrar meydana gelecek olsak bile şu an ki biz olmayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 7 Nisan 2016; 1:03:33 >
  • Wormhole teoride olabilir. Cok ucuk teoriler de olsa.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O zaman karşımıza bir bilinmezlik çıkıyor. Kişiyi enerjiye çevirdiğinizde organizma olarak ölmüş olacak. Başka yerde aynı kişiyi aynı özellikleriyle, aynı düşünce yapısı, aynı hisler, aynı beyin olarak canlandırsanız bile bu gerçekten enerjiye dönüştürülmeden önceki kişi mi olacak? Yoksa o ölüp yerine yaşayan başka bir ikizini mi getirmiş olacağız? İmkansız olmasının bir yanı da bu işte. Bunu kimse istemeyecektir. Her ne kadar aynı özelliklerimizle tekrar meydana gelecek olsak bile şu an ki biz olmayacağız.

Mantikli o zaman kara delik olusturalim

• Kara delik ne işimize yarayacak? Solucan deliği demek istediniz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 7 Nisan 2016; 16:37:39 >
  • Pardon hocam karisiyor bazen

• Bence de imkansıza yakın kuantum fiziğinde parçacıkların konumlarını bile kesin bilemezken bu durum karmaşık bir hal alır. heisenberg belirsizlik ilkesi bunu söyler. Bir parçacığın momentumu ve konumu aynı anda tam doğrulukla ölçülemez (momentum değişimi = kütle değişimi x hız değişimi).

Daha çok ilerleme katetmek lazım.
  • Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    parcacigin konumunu kesin olarak bilebiliriz, bunu yaptigimizda momentumu hakkinda hicbir sey bilemeyiz. Quantum Entanglement i incelemenizi oneririm, cunku parcacik isinlamasinda(qubit isinlamasi) onemli uygulamalar mevcut.
  • Benim görüşüm de olamayacağı yönünde.Onun yerine ultra hızlı hareket edebilme teknolojisi geliştirilebilir fakat ışık hızına ulaşılamaz.Einstein'in verileri bu yönde zaten.Işık hızına hiçbir madde ulaşamaz, ulaşırsa ortada madde olmaz tamamen enerji formunda olman gerekir.
  • Şuna bi göz at ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyman55

Şuna bi göz at ;)

http://www.elektrikport.com/universite/bilimde-son-nokta-kuantum-isinlanma-%5Bozel-haber%5D/8660#ad-image-0 Çok teşekkür ederim :)

• ne demek :)
  • Eğer bir insanın ışınlanmasından bahsediyorsanız belirsizlik ilkesi buna engel oluyor. Milyarlarca parçacığın o anki tüm bilgisini aynı anda ölçerek farklı bir yerde tıpatıp yeniden birleştirmek gerekiyor. Bunu yaparken en küçük hata payı bile kabul edilemez.
  • Işık hızı kavramı biraz goreceli. En azından biz ulaşamıyoruz.

Belki de ulaşıyoruz.

Işık bizim ustumuze düşünce golgemiz oluşuyor. Bu gölge aslında ağrlıksız ancak bize göre ağırlıksız olması golgenin bize nispetle oluşması karşısında kutlesinin olmadığı anlamına gelmez.

Şimdi ışık hızı kavramı bize ne yaparsa yapsın golgeyi yaşlandırmaz acıktırmaz zaman unsuru golgede oluşmaz. Biz olunce golgemiz yok olur. Ancak 2.tekil şahıs gozunde o kişi ışık hızı kavramıyla bilir ki biz olu de olsak golgemiz oluşacaktır.

Olu olan kişi için ise ışık kapandığında mekan kararır yani kişi kendi golgesine, kendi kara deliğinin ufkuna düşer. Bence kişi olum halini yaşayarak kendi golgesine ışınlanmış olabilir.

Negatif ya da pozitif bir ağırlığı olmayan golgenin ışık kavramından ayrılması sağlanırsa kişi ışınlanabilir diye de duşunebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Işık hızı kavramı biraz goreceli. En azından biz ulaşamıyoruz.

Belki de ulaşıyoruz.

Işık bizim ustumuze düşünce golgemiz oluşuyor. Bu gölge aslında ağrlıksız ancak bize göre ağırlıksız olması golgenin bize nispetle oluşması karşısında kutlesinin olmadığı anlamına gelmez.

Şimdi ışık hızı kavramı bize ne yaparsa yapsın golgeyi yaşlandırmaz acıktırmaz zaman unsuru golgede oluşmaz. Biz olunce golgemiz yok olur. Ancak 2.tekil şahıs gozunde o kişi ışık hızı kavramıyla bilir ki biz olu de olsak golgemiz oluşacaktır.

Olu olan kişi için ise ışık kapandığında mekan kararır yani kişi kendi golgesine, kendi kara deliğinin ufkuna düşer. Bence kişi olum halini yaşayarak kendi golgesine ışınlanmış olabilir.

Negatif ya da pozitif bir ağırlığı olmayan golgenin ışık kavramından ayrılması sağlanırsa kişi ışınlanabilir diye de duşunebiliriz.

İsinlanabilir bana gore de

• Kuantum dolanikligi kullanarak belirsizlik ilkesinin etrafindan dolasildi ve parcacik isinlanmasi yapildi zaten. Ama suan icin cok atomlu maddelerin isinlanmasina cok var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.