Şimdi Ara

İşin Uzmanları Buraya | İşlemci Seçimi | Fanboylar Uzak Dursun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle ufak bir uyarı yapayım. Bu konu Fanboylara yönelik bir konu değildir. O yüzden konuda kavga çıkartacak ve sırf bir firmayı sevdiği için yere göğe sırdıramayıp aklımızı karıştıracaklar varsa; şimdiden bu konudan uzak dursun. Ciddi konudur, anlayışınız için teşekkürler.

Her neyse, arkadaşlar. Bir ay sonra, yeni bir bilgisayar toplayacağım. Şimdiden alacağım sistemi ufak ufak belirlemek istiyorum. Bunu yapmak için, ilk önce işlemcilere şöyle bir göz attım. Fakat o kadar çok işlemci var ki, hangisini alacağımı şaşırdım.

Hemen belirteyim, O.C. işinden çok anlamam. İleride O.C. elbette yaparım fakat yapacağım O.C. çok düşük seviyelerde olacaktır. Ayrıca bilgisayarı tamamen oyun amaçlı kullanacağım ve bütün gün açık olacak. Bütçem ise, iki milyar civarıdır.

Her neyse... Sizden istediğim tek şey, işlemci tavsiyesi yapmanız. Benim şuana kadar bulduğum iki işlemci var. Hangisi daha iyidir? Şayet 'şu kadar daha para ver, bu çok daha iyi' diye düşünüyorsanız, onu da yazın; elbette.

Bulduğum iki işlemci; Intel Core i5 4670K vs AMD Fx 8320

Tekrardan herkese teşekkürler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICARUS -- 19 Temmuz 2013; 4:06:11 >

• ICARUS kullanıcısına yanıt
    Sadece oyun amaçlıysa AMD alınıp kalan para, SSD veya ekran kartına verilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZFT

Sadece oyun amaçlıysa AMD alınıp kalan para, SSD veya ekran kartına verilebilir.

Sadece oyun amaçlı kullancağım tabii ki, fakat başlangıçta SSD almayı düşünmüyorum. Nedeni ise, oldukça basit. Anakart, CPU, GPU ve Kasa gibi şeyleri bir kaç yılda bir alırım. Bu yüzden tüm paramı bunlara yatırıp, uzunca bir süre yeni bir şey almamayı düşünüyorum. SSD ise, biraz bekleyebilir

Bu arada, size göre AMD FX 8320'nin ne gibi bir avantajı var?
    Geleceğe dönük olarak, hangisini tercih edersiniz? (En önemli sorum bu)

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICARUS -- 19 Temmuz 2013; 4:21:44 >
  • 8 çekirdek aktifken benzer sonuçlar verirler.şuanki oyunlarda i5 ile ayar düşürüp 120-130 fpslere çıkabilirsin.fx te 70-80 üstüne çıkamassan.gpu usage düşer.oyunlardaki fark tam olarak bu.kısacası ikiside yeterli.riske girmeyim ilerde daha ağır oyunlar çıkıp 8 çekirdek desteklemezse darboğaz oluşturursa dersen 4670k al.ama ben güveniyorum 8 çekirdek destekler dersen 8320 al.arkadaşın dediği gibi ssd alırsın.birinde 8 çekirdek gücü 4 çekirdeğe konulmuş.bu bir avantajdır.ama gereksiz bir avantaj gibi şuan için.sonuçta şuan 100+ fps görüp ne yapıcaksın.kullanım alanına göre sen karar ver.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ICARUS kullanıcısına yanıt
    Bence siz tam bütçenizi belirtin ona göre sistem önerlirinde bulunulur.
  • fx8350 kullanan biri olarak söylüyorum, çok memnunum stok 4.0ghz'de bile hayli hayli yetiyor. ama bütçem yeterliyse kesinlikle i7 tercih edilmeli. (tabi sadece işlemci satın alma bazında yorum yapıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsectKin

fx8350 kullanan biri olarak söylüyorum, çok memnunum stok 4.0ghz'de bile hayli hayli yetiyor. ama bütçem yeterliyse kesinlikle i7 tercih edilmeli. (tabi sadece işlemci satın alma bazında yorum yapıyorum)

fx3820 ile fx3850 arasında fark, çarpan artımı olarak söyleniyor.

böyle olunca da arada 50 pound luk fark , fx3820'yi daha cazip yapıyor.
  • cinobilly C kullanıcısına yanıt
    aynen :) fakat benim aldığım zamanda (mart ayında) vatan'da 8320 ile 8350 arasında 50 lira küsür fark vardı, sanırım 52 liraydı tam hatırlayamıyorum ama ben de dedim madem 50 lira alayım bari 8350yi diye.. şu anda fiyatlar artmış veya azalmış olabilir ama 50 liralık farka değer diye düşünmüştüm

edit: şimdi kontrol ettim vatan'da 75 liralık bir fark var. 1 pound = 2.90 lira, 50x2.90=145 lira yapıyor senin dediğine göre. 50 poundluk bir fark var dediydin? 75 lira yaklaşık 25 pound yapıyor. lütfen yanlış bilgilendirmeyelim arkadaşları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keepthismomentformyself -- 19 Temmuz 2013; 5:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsectKin

aynen :) fakat benim aldığım zamanda (mart ayında) vatan'da 8320 ile 8350 arasında 50 lira küsür fark vardı, sanırım 52 liraydı tam hatırlayamıyorum ama ben de dedim madem 50 lira alayım bari 8350yi diye.. şu anda fiyatlar artmış veya azalmış olabilir ama 50 liralık farka değer diye düşünmüştüm

edit: şimdi kontrol ettim vatan'da 75 liralık bir fark var. 1 pound = 2.90 lira, 50x2.90=145 lira yapıyor senin dediğine göre. 50 poundluk bir fark var dediydin? 75 lira yaklaşık 25 pound yapıyor. lütfen yanlış bilgilendirmeyelim arkadaşları.

http://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/all/cpus-amd/amd-fx-series-multi-core-socket-am3plus

ben buradan tercih ediyorum.

vatandaki fiyata göre

501 TL KDV DAHİL 8320

599 TL 8350

100 lira fark var arada.

TRde daha mantıklı alınması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinobilly -- 19 Temmuz 2013; 6:44:00 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.