Şimdi Ara

Işık sızması normal mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
12.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Curimo

1000:1 yazıyor ama değil işte, ölçümlerde pik parlaklık değeri de kontrast değeri de söylenen kadar değil. Resmen yalan söylüyorlar. Hocam göz atın incelemelere.

Bu kadarda olmaz diye tahmin etmiştim ancak,800:1 de değildir sanırım,o kadarını göze alamazlar sanırım.1000:1 den ne kadar düşük çıkıyormuş hocam.Birde tepe parlaklığı 750 nite kadar çıkıyor dendi.

• Kontrastı gamer1 profilinde ekranın üst ve ortaları fena değilde sol ve sağ alt köşelerde bariz düşüş var

Işık sızması normal mi

Ekran ideal değer olan 6500 kelvine çok da uzak sayılmaz ekranın tepesi daha mavimsi duruyor,üst taraf biraz cold tarafa mavimtrağa kaçmış

Işık sızması normal mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 23 Ekim 2020; 4:6:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

1000:1 yazıyor ama değil işte, ölçümlerde pik parlaklık değeri de kontrast değeri de söylenen kadar değil. Resmen yalan söylüyorlar. Hocam göz atın incelemelere.

https://www.hepsiburada.com/lg-27gl650f-b-27-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-freesync-ips-monitor-pm-HB00000T4V8O

Hocam sizce bu monitör alınır mı? Şu an fiyatı 2100 tl uygun bir fiyat gibi duruyor o kalite için.

• darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    O değerler tipik değerler oluyor aynı 1ms demek gibi. Yani bir şekilde kontrat 1000:1 yapıyorlar ama o kontrast olduğunda renkler nasıl bilinmez. Yani yazan sayılara bakmamak lazım incelemelerdeki değerlere bakmak lazım. Bazı monitörlerde de daha yüksek olabiliyor yazan değerden. Lg nin bir yıl önceki 2k 144hz 1ms modelinin kontrastı 760:1 civarıydı. Bu arada ipslerdeki hdr gerçekten tırt hdr dır. Kontrast değeri hdr için çok önemlidir. Önümüzdeki yıllarda miniledli paneller gelecek işte hdr o zaman gerçek hdr olacak fakat 20k dan ucuz olmazlar. Piyasada var böyle monitörler fakat onlarda 20k dan fazla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • harunefetr kullanıcısına yanıt
    Güzel bir monitör. 27inc için full HD için büyük gelebilir sadece. Yakın mesafeden pikseller görebilirsiniz. Alacaksanız kesinlikle amazondan almanızı öneririm.

https://www.amazon.com.tr/dp/B087X7Z3NL/ref=cm_sw_r_u_apa_i_Hg0KFbFVJXZ25

• quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

O değerler tipik değerler oluyor aynı 1ms demek gibi. Yani bir şekilde kontrat 1000:1 yapıyorlar ama o kontrast olduğunda renkler nasıl bilinmez. Yani yazan sayılara bakmamak lazım incelemelerdeki değerlere bakmak lazım. Bazı monitörlerde de daha yüksek olabiliyor yazan değerden. Lg nin bir yıl önceki 2k 144hz 1ms modelinin kontrastı 760:1 civarıydı. Bu arada ipslerdeki hdr gerçekten tırt hdr dır. Kontrast değeri hdr için çok önemlidir. Önümüzdeki yıllarda miniledli paneller gelecek işte hdr o zaman gerçek hdr olacak fakat 20k dan ucuz olmazlar. Piyasada var böyle monitörler fakat onlarda 20k dan fazla.

Dediğiniz doğru hocam geçen seneki yani 2k 144hz olan model 800:1 kontrast oranı olarak satıldı.Bu model 1000:1.Şahsen ben şuan hdr monitör kullanıyorum,bu da hdr 600 ve de 0 ışık sızması var.Gn 950 b yide test ettim renkler falan

muazzam,zaten hdr olayı bambaşka boyuta taşıyor,renkleri mükemmel.Şahsen bu paraya ürün fazlasıyla hakkını veiyor.Dediğiniz gibi yeni modeller gelecek ama çok pahalı,ayrıca dolarda aldı başını gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 24 Ekim 2020; 2:13:43 >

• karaniler kullanıcısına yanıt
    Evet satın aldım. 24inç monitörlerden XG2405 ve 24G2U düşünüyordum bunu alayım dedim

• Değil kazıklanmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Güzel bir monitör. 27inc için full HD için büyük gelebilir sadece. Yakın mesafeden pikseller görebilirsiniz. Alacaksanız kesinlikle amazondan almanızı öneririm.

https://www.amazon.com.tr/dp/B087X7Z3NL/ref=cm_sw_r_u_apa_i_Hg0KFbFVJXZ25

Piksel miksel sorun olmaz ekrana cok yaklasıp dikkatle bakmazsan bir sey görmezsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenimAdimKerim -- 24 Ekim 2020; 1:26:28 >
  • Bende nereydese iade ettiğiniz monitörlerin hepsini deneyip iade ettim ekstra olarak XB271HU,S2716DG,LC32HG70 deneyip iade etmiştim, son olarak 32gk850g-b de karar kıldım renkleri kalibrasyondan sonra oldukça gerçekçi SVA lar gibi cırtlak veya pastel değil yine black uniformityde açık ara en iyi monitor buydu. Bu arada bende KD55X750H kullanıyorum dediğiniz gibi tüm monitörleri black uniformityde tokat delisi yapar.

• Işık sızması yok gibi bişey :D

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.