Şimdi Ara

İşemci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir sistem topluyorum sistemin amacı oyun oynamak olcak.Şimdi olmasa bile 4 ay sonra sıvı soğutmaya geçilecek.

İşlemciler:

i5 2500k

i53570k

i7 2600k

i7 3770k

arkadaşlar bunlardan hangisini almalıyım.Açıkcası verdiğim fazladan 200tlnin bana getirisi olurmu ondan endişeleniyorum. soğutucu olarak 4 aylığına akasa venomvodoo kullanıcam.daha sonra sıvı soğutmaya geçicem.Sistemimde gtx680 olucak ancak gelecekte physx kartı ve bir adet daha 680 almayı düşünüyorum.

• tabikide i7 3770K
  • I7 3770K En gereksiz seçim olacaktır. I5 3570K veya I7 2600K mantıklıdır, boşu boşuna fazla para verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

tabikide i7 3770K

verdiğim farka değcekmi birde ısı problemleri var diye duymuştumda :)
  • I5 3570K

• quote:

Orijinalden alıntı: bthunv

quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

tabikide i7 3770K

verdiğim farka değcekmi birde ısı problemleri var diye duymuştumda :)

evet biraz ısı sorunu var ama su soğutmaya geçersen sıkıntı olmaz .eğer ısınmasın diyorsan stok fanlada 2500K alacan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

I7 3770K En gereksiz seçim olacaktır. I5 3570K veya I7 2600K mantıklıdır, boşu boşuna fazla para verme.

2xgtx680+ physx kartını ve ısınma sorunlarını düşünürsek hangisi yararlı olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Livermorium

I7 3770K En gereksiz seçim olacaktır. I5 3570K veya I7 2600K mantıklıdır, boşu boşuna fazla para verme.

2xgtx680+ physx kartını ve ısınma sorunlarını düşünürsek hangisi yararlı olur.

İkisinin ısınması arasında nasıl bi bağ kurdun anlamadım ama şunu söyliyim ;

3770K bariz bi şekilde yük altında 3570K'dan daha fazla ısınıyor.2600K Sandy Bridge (daha eski bir seri) olduğu için ikisi kadar ısınmıyor.Ivy Bridge yeni nesil olmasına ramen, lehimlemeden dolayı daha fazla ısınıyor.

3570K veya 2600K

• ben iksi arasındaki bağı ısınma olarak değilde sıkıntı yaşatma olarak kurdum :) ama çok teşekkür ederim
  • al 2700k keyfine bak , hem performans açısından kendisini kanıtlamış , hemde üstün kalitesi sayesinde 2600k yerine 2700k olmayı hak etmiş işlemci .
  • teşekkürler
  • iyviler ısınıyor gardaş sen 2500k al vergaz burgaz 5.5 - 6 Ghz yaparsın hiç ısınmaz develere hendek atlatırsın
  • i5 iyidir.i7 ye okadar para vermenin manası yok
  • herkese teşekküreler kararımı verdim 2600k alıyorum çünkü kolay bulucam 2700k ortalıkta yok :)
  • quote:

herkese teşekküreler kararımı verdim 2600k alıyorum çünkü kolay bulucam 2700k ortalıkta yok :)

en doğru seçimi yapmışsınız hayırlı olsun.
  • quote:

herkese teşekküreler kararımı verdim 2600k alıyorum çünkü kolay bulucam 2700k ortalıkta yok :)

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=91477

• quote:

En doğru seçimi yapmışsın zaten aralarında sadece ghz hızı farkı var (bildiğim kadarıyla)

Onada para verilmez zaten evde kendinde OC'leyebilirsin.

• oyun içinse 3570k iyidir, i7 çok aşırıya kaçar boşa para verme . Fakat ıvy bridge işlemciler TIM yüzünden çok ısınıyormuş . 2500k da alabilirsiniz .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.