Şimdi Ara

İşe Alımlarda Dönen Torpiller

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Mezun oldum olalı birsürü yere iş başvurusu yaptım tabi birçoğunda elim boş döndüm. Elim boş dönmemin en büyük sebebi tabiki de torpilim olmaması idi. Son 6 yıldır edindiğim tecrübelerime göre bir işe girip giremeyeceğiniz alına kişi sayısı ve torpil seviyeniz ile orantılıdır. Aşşağıdaki yazdıklarım kamu alımları için geçerlidir.

  1 İŞE ALINAN PERSONEL SAYISI 1-10 ARASINDA İSE
  Eğer alımdan ilandan sonra haberiniz olduysa hiç boşuna uğraşmayın bu işe alınacak kişiler daha ilan verilmeden zaten belli olmuştur. Bu ilanların şartlarında özellikle belirli bir kişide olabilecek özelliklere yer verilir yok ossurmadan büyük tuvaletini yapabilen vs vs.

  2 İŞE ALINAN PERSONEL SAYISI 11-25 ARASINDA İSE

  İşe alınacak kişilerin yarısı zaten daha ilan verilmeden bellidir. Diğer yarısı içinse müsteşar/genel müdür seviyesinde bir torpiliniz olması gerekir aksi taktirde bu işe alınmanız zordur


  3- İŞE ALINAN PERSONEL SAYISI 26-50 ARASI İSE
  İşe 50 kişi alınacaksa bunların 10 tanesi daha ilan verilmeden 10 tanesi müsteşar/genel müdür torpili ile 15-20 si ise kurumların şube müdürü, bölge müdürü ve bazı siyasi partilerin il-ilçe başkanlıkları ile zaten belli olmuştur. 10-15 kadar kişi ise bileğinin hakkı ile bu işe yerleşir.

  4 İŞE ALINACAK PERSONEL SAYISI 50 DAN FAZLA İSE
  İşe alınacak kişilerin en yarısı yukarıda saydığım yerlerden torpilli olup diğer yarısı ise bileğinin hakkı ile kazanmıştır • malesef haklisin

  Allah sonumuzu hayir etsin

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Babam zamanında yaşadığı bir olayı heo gözü yaşlı anlattir.

  Gel zaman git zaman babam memurluk icin zamanında sınava girer.

  Der oglum biz tarla da calişirdik,fındık toplardik ama calışirdim.hem de bu zaman gibi degil.bir kitabim ve bir kalemim var düşün artık.

  Neyse babam sınavlara girer. Cok yüksek bir puan alır.o zamanlar da evlenmiş cidden annem ve babam çok mutlu olurlar.her şey yoluna girdi derler.

  Sonra babamı ankaraya çagirirlar mulakat var derler.

  O zaman babam sefilik cektiginden sadece yol parasi ve yemek parasini dedemden alır.

  Babam çikar yola.der zaten derece yapmişim beni işe alacaklar.oh miss.

  Neyse ankaraya variri varmaz mülkatin oldugu yere gider.saatlerce mülakati bekler.

  Sonra babam bu kısmı çok acikli anlatır.  Der oglum bir adamla içeri girdik. Ben derece yapmişim ama adam daha dereceye girmemiş.

  Der bize sorular sordular.ben hepsini cevapladim o adam ise hicbirini cevaplamadi.

  Eee baba derken babam der serefsizler o adami aldi.

  Dedim peki neden ve halen sormaya devam ederim.

  -oğlum bu ülke de her zaman devlwt babanin bir tanıdığının yalağı olsan torpille işe girersn.bizim gibi garibanlar ise öyle hic birşey yapmaz.

  Dedim ya peki sonra.

  Dedi para yoktu ben de. gece sabahlayabilecegim otel için para bile düsün yok o ankara sogugun da.gidecek yerim de.

  TREN GARIN DA BANKTA YATMIŞ O ANKARA SOGUGUN DA.

  Ne zaman anlatsa ağlarım.

  Neyse hakketigi meslegine kavuştu zor da olsa.  Siz siz olun torpil yapmayın.

  Ahlaklı olun.

  Görün la fakir fukaranın hakkını da.
  Kimsenin ekmeğine engel olmayın.
  Şerefli şekilde yaşayalım ki, benim babam gibi hakkaden insanlar arkadan saydırmasın bize  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brohakkındırxd -- 6 Ekim 2017; 19:13:5 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İşkurdan mesaj geldi 20 kişi işe alınacakmış 3 ay maaşları işkur ödüyor. 3 ay sonra işe devam edip edilmeyeceyi belirleniyor. 15 kişi gerekli forumlara referans olarak aynı kişinin ismini yazdı. İnsan kaynakları ile çok samimidiler önceden tanıştıkları anlaşılıyordu.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • https://eksisozluk.com/entry/64196989

  bir kamu kurumunda taşeron işçi olarak çalışıyorum başıma gelen ilginç bir olayı anlatayım .
  işyerindeki herkes kendini işe kimin soktuğundan bahsederken bana sordukları zaman torpilim yok cevabını alınca inanmıyorlardı. kimin aracılığı ile işe girdiğimi ısrarla soruyorlardı ve bende ısrarla torpilim olmadığını onlara anlatmaya çalışırken şeflerimden birisi geçen günlerde beni bir kenara çekip. "sen kim bu işe soktu bana güvenebilirsin beden laf çıkmaz şube müdürümü tanıyorsun o mu soktu seni işe" dedi ben yine herzamanki gibi yok diyince bu sefer vites büyütüp "il müdürünümü taıyorsun " dedi. ben yine ısrarla yok dedikte oda ısrarla vites büyütüp sırasıyla müşteşar, milletvekili, bakan hatta cumhurbaşkanından topilli olup olmadığımı sordu yine ısırala yok diyincede bana "oğlum burada çalışan 150 kişinin 149 u torpille girmiş bi senmi torpilin olmadan girdin" cevabını verdi.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.