Şimdi Ara

İş yeri şubelerinde şubenin mi yoksa ana şirketin mi vergi levhası asılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İş yeri şubelerinde şubenin mi yoksa ana şirketin mi vergi levhası asılır?Diyelim 10 şubeniz var.Her şubenin ayrı vergi levhası mı asılır yoksa ana şirketin vergi levhası mı asılır?

• İkiside aynı şey, tek farkı adres kısmında şube nin adresi yazar. Zaten her şube açtığınızda o şube için vergi levhası tasdik ettirmeniz gerek.
  • yani o şubenin kazancı mı yazar o vergi levhasında yoksa tüm şubelerin kazancı mı yazar onu öğrenmek istiyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lobye -- 9 Ekim 2008; 9:32:28 >
  • Şubelerin vergi levhasının oluşu demek gelir yönünden beyanda bulunmaları gerektiğini gösterir.Bu durumda onların vergi levhasında bulunan matrah onların kendi faaliyetlerinden elde ettikleri gelirin göstergesidir.
  • Vergi levhasında ki rakam tektir. O da şube ve merkez işyerinin toplam geliri demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmmO

Vergi levhasında ki rakam tektir. O da şube ve merkez işyerinin toplam geliri demektir.

Şimdi biriniz farklı diğeriniz farklı diyor?gerçek nedir?

Bir de sormak istediğim şu.Acıbadem'de Burger king var.2 tane var.Biri carefour'da diğeri cadde üzerinde.ikisi de aynı şirket üzerine kayıtlı.tursan diye bir şirket.acıbadem caddedeki vergi levhası 7.000.000ytl göstermiş yıllık kazancı.carefour'daki şubedeki 150.000ytl göstermiş.

1-Yani şube'nin kazancını mı gösteriyor o vergi levhası?Tüm şubelerin kazancını mı gösteriyor?Eğer ana şirketin kazancını gösteriyorsa neden iki şubenin kazancları farklı.
    2-Burger king gibi fast food yerleri yılda 7.000.000ytl para kazanabilir mi?Ben hesapladım günde 20.000ytl kasa mı yapıyorlar?Çok karlı bir iş mi sizce?
    3-Diğer şube neden çok düşük göstermiş?Halbuki diğer carefour'daki şube daha yoğun kasa sayısı daha fazla.

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.