Şimdi Ara

İş görüşmesine çağrıldım.De factoya mı gitsem LTB ye mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

İş görüşmesine çağrıldım.De factoya mı gitsem LTB ye mi?

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2018)
Giriş
  • De factodan iş görüşmesine çağrıldım. LTB ye de başvurdum. İkisi de part time işler.
    İkisinde de sigorta yapıyorlar. İkisinde de ticket yemek kartı var. De facto mağazasında aylık prim hedefleri 12 ayda ancak 4 ayda tutturulabiliyormuş.Yani 8 ay hiç prim almayacağım.Part time maaş da 600 lira civarı falan diyordu çalışan elemanlardan biri.
    LTB nin maaşını sordum çalışanlardan birine asgarinin yarısını alırsın dedi.Ne kadar 600-700 falan mı olur dedim. 750-800 gibi bir para geçer eline dedi. Ticket ve sigortan da var dedi. Bir de mağazanın satışına göre prim alırsın dedi.
    LTB nin sevdiğim yönü bireysel satış yapabilme olanağımın olması.Bireysel satış yapmayı ben daha çok seviyorum. Hem daha ufak bir mağaza. Ama 2 gün sonra belli olacak beni çağırıp , çağırmamaları. Part time arıyorlar , saatlerim de uyuyor , İngilizcem de iyi seviye ve mağaza tecrübem de var.Geri dönme ihtimalleri yüksek.
    DH olarak sizin düşünceleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 22 Eylül 2016; 23:59:59 >

• ltb çalışanları bana hep sıcakkanlı işini severek yapan çalışanlar gibi gelmiştir. De Facto dahil diğer mağazalarda hep bıkmış hayata küsmüş tipler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: lezzetli çipetpett

ltb çalışanları bana hep sıcakkanlı işini severek yapan çalışanlar gibi gelmiştir. De Facto dahil diğer mağazalarda hep bıkmış hayata küsmüş tipler var

Gerçekten doğru , bunu ben de farkettim.
    Müşterilerle konuşmak , satış yapmak eğlenceli bence. Benim daha çok hoşuma gidiyor. Bundan olsa gerek. Bir de LTB mağazaları genelde ufak oluyor.De Facto kocaman mağaza ve müşterisi çok bol. Bu yüzden sürekli kat yapmak çalışanları çok yoruyordur.Bu da ayrı sebep.
    Söylediklerin doğru katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxkingdom -- 22 Eylül 2016; 23:22:46 >
  • Ltb

Çalışanlar daha mutlu gözüküyor

Bildiğim kadarıyla beleş kıyafet veriyorlar sonuçta biri ltb biri defacto

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de ltb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölümüne kat yapmak istiyorsan defacto ayrıca pazar günleri ya da tatil günleri robot gibi çalışman gerekir. Ama Ltb öyle değil müşteri profilleri de farklı eğer mağazacılıkta kariyer düşünüyorsan defacto, düşünmüyorsan daha rahat çalışma ortam ve şartları istiyorsan ltb bence de ltb bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

Ltb

Çalışanlar daha mutlu gözüküyor

Bildiğim kadarıyla beleş kıyafet veriyorlar sonuçta biri ltb biri defacto

Aynen bazı yerlerde bedava kıyafet verdikleri de oluyor.Bu açıdan da LTB daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hey I Dont Know

Türkiyedeki bir mağazada part time çalışacagın bir işte ingilizcenin ne avantajı var

İki tane elemen düşün, Tecrübesi , çalışacağı toplam saatler , eğitim düzeyi vs her şey aynı. Tek fark birinin iyi seviyede İngilizcesi var. Sen insan kaynakları olsan hangisini işe alırdın. Ben insan kaynakları olsam iyi seviyede İngilizce bileni alırdım.İstanbulda zaten turistler de mevcut.
  • 3 ay defacto'da çalıştım, mükkemmel bi iş yapısına sahipti. yönetim, işleyiş, çalışma anlayışı ve sistem harikaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

3 ay defacto'da çalıştım, mükkemmel bi iş yapısına sahipti. yönetim, işleyiş, çalışma anlayışı ve sistem harikaydı.

Part time mı full time mı çalıştın ?
  • Avmlerdeki iş ilanı olan tüm mağazalara gidip başvuru yapıyorum kimse dönüş yapmıyor bir sırrı filan mı var acaba bunun ?

• Part time çalıştım.

Furkistorm; her gün gidip benim başvurum ne oldu diye sorup kazımalısın, yöneticilerle yüz yüze görüşmelisin..

• Müşteri kitlesi açısından ltb çok daha iyi defacyota ne kadar pis sıudili varsa cimri pislik araplae ve cimri uygur türkleri dolouşuyor afganlar ve pakistanlılarda cabası sen en iyisi ltb git

• quote:

Part time çalıştım.

Furkistorm; her gün gidip benim başvurum ne oldu diye sorup kazımalısın, yöneticilerle yüz yüze görüşmelisin..

Ben iş görüşmesi mülakatına çağrıldım direk.
    Maaşlar nasıldı part time kardeş. Bana şu şekilde cevap verirsen çok memnun olurum.
    Net sabit maaş+ şu kadar agi + şu kadar prim= gibisinden. Benim mağazada agi de veriyorlarmış.900 den aşağı maaş çıkarsa çok düşük bence. İstanbul'da ev kiraları 1500 lira , bir yemek 15 lira , yol 15 lira günlük.
    Part time da az buz değil yani. 30-35 saat çalıştırıyorlar. Avrupada adamlar 30-35 saat çalışıp Türkiyedeki asgari ücretin 5 katını alıyorlar. Herkes aza kanaat getire getire bu paralarda çalışmak zorunda kalıyoruz bu ülkede.
    Sosyal hakları , yan hakları maaşı falan nasıldı sen part time çalışırken?

• Bayramda arefe gunu icin destek elemani olarak defacto daydim. Surekli ayakta durduk saat 10.30 dan gece 12 ye kadar sürekli kat yaptik Tavsiyem kesinlikle ltb.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

quote:

Part time çalıştım.

Ben iş görüşmesi mülakatına çağrıldım direk.
    Maaşlar nasıldı part time kardeş. Bana şu şekilde cevap verirsen çok memnun olurum.
    Net sabit maaş+ şu kadar agi + şu kadar prim= gibisinden. Benim mağazada agi de veriyorlarmış.900 den aşağı maaş çıkarsa çok düşük bence. İstanbul'da ev kiraları 1500 lira , bir yemek 15 lira , yol 15 lira günlük.
    Part time da az buz değil yani. 30-35 saat çalıştırıyorlar. Avrupada adamlar 30-35 saat çalışıp Türkiyedeki asgari ücretin 5 katını alıyorlar. Herkes aza kanaat getire getire bu paralarda çalışmak zorunda kalıyoruz bu ülkede.
    Sosyal hakları , yan hakları maaşı falan nasıldı sen part time çalışırken?

650 lira ayın 5'inde hesabıma yatardı, 166 lira ticket'ım yatardı, 120 lira'da ayın 15'inde primim yatardı.

Sosyal hak vesaire pek bilmiyorum.

• Ltb de-facto da çalıştım bence oraya sakın gitme çok fazla kalabalık ve dağınık oluyor ürün toplamaktan müşteri ile ilgilenemiyorsun. Ki zaten müşteriyi çok takmanıda istemiyorlar ürünler düzgün ve toplu olsun yeter. Birde az elemanla bütün gün mağazayı döndürmeye çalışıyor. Şartlar her yerde aynı ama ltb de kafan daha rahat olur.

• LTB tabii ki. De Facto pazar malı satıyor resmen. Müşterisi de ona göre oluyor.

• Fight Club kullanıcısına yanıt
    Saol kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fight Club

Bayramda arefe gunu icin destek elemani olarak defacto daydim. Surekli ayakta durduk saat 10.30 dan gece 12 ye kadar sürekli kat yaptik Tavsiyem kesinlikle ltb.

Sen çok çalışıyormuşsun :O Gerçekten merak ettim. 14 saat çalıştırıp kaç para veriyorlardı günlük. Sakın 50-60 lira deme.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.