Şimdi Ara

Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
63
Favori
34.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim robotun çekiş gücü az geldi bana sizinde zayıf mı çekişi bazı kırıntıları almıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapılması gereken bi ayar varmı

• |SteeL| kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Reel emiş gücü 1000Pa civarında. Robot süpürgelerin önemli bir kısmı fırçaların söküp havalandırdığı kirleri hazneye taşımak için fanın ürettiği hava akışını kullanır, iRobat da bu tip bir yapıya sahip.
    herhangi bir ayarı yoktur ancak filtrenizi sık sık temizleyiniz.

Saygılarımla,
  • Arkadaşlar yedek parça sıkıntısı yapmayın google ye bizimkinin rus versiyonu olan "iboto smart x610g aqua" için yedek parça yazınca hepsi çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen geçen bi migrosta etiketin altinda yaziyodu 1000 emis gucu diye. Fircanin ic kisminda bu emis kismi galiba. Yoksa oyle normal supurgeler gibi direk emen bi kisim yok yuzeyde. 3-5 binliklerde bile ayni sistem ama guclusu var diye biliyorum.

• 200 m2 4+1 evde koridorun tam ortasında rastgele modda açıyorum, takılacağı şeyleri ortadan kaldırarak nasıl oluyor bilmiyorum ama her odaya giriyor ve hatta 2 kere giriyor 1 saate yakın dolaşıyor şarjı bittiğinde de istasyona dönüyor. 5 kere denedim hepsi aynı şekilde. Temizlenmiş ev olmasına rağmen İlk ikisinde hazne tamamen dolup diğer 3 kerede azalarak devam etti. Saçlar orta fırçada kalıyor onu temizlemek gerekiyor.
    Daha silmesini denemedim parkelerim sudan çabuk etkileniyor ıslak bırakma durumu hakkında bilgi verecekler olursa aydınlanalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurafx

200 m2 4+1 evde koridorun tam ortasında rastgele modda açıyorum, takılacağı şeyleri ortadan kaldırarak nasıl oluyor bilmiyorum ama her odaya giriyor ve hatta 2 kere giriyor 1 saate yakın dolaşıyor şarjı bittiğinde de istasyona dönüyor. 5 kere denedim hepsi aynı şekilde. Temizlenmiş ev olmasına rağmen İlk ikisinde hazne tamamen dolup diğer 3 kerede azalarak devam etti. Saçlar orta fırçada kalıyor onu temizlemek gerekiyor.
    Daha silmesini denemedim parkelerim sudan çabuk etkileniyor ıslak bırakma durumu hakkında bilgi verecekler olursa aydınlanalım.
    Aynı şekilde katılıyorum yazdıklarınıza. Baya işe yarıyor. Beklentimin çok üstünde açıkçası. Herhangi bir yere takılmazsa bütün evi dolaşıyor. Bir odaya giriyor biraz dolaşıyor sonra bir kaç saniye duruyor bazen devam ediyor aynı odada bazen odadan çıkıyor başka yere gidiyor. Bana mı denk geldi bilmiyorum kapı eşiklerine geldiği zaman hep sola dönerek devam ediyor dolayısıyla bir sonraki odaya gidiyor bir müddet sonra. Şarjı tam takip edemedim ama tahminim 3 saate yakın gidiyor. Takılmadığı sürece engellerin etrafından falan dolanıp temizliğe devam ediyor hatta birkaç defa takıldığında çeşitli manevralar ile kendi kendine kurtulduğunu da gördüm. Toz toplama haznesi küçük çabuk doluyor (genelde bütün cihazlarda küçük sanırım) ve boşaltıp tekrar takmak gerekiyor. Sürekli çalıştığında evde fazla pislik olmayacağından bu kadar çabuk dolmaz diye düşünüyorum. Silme özelliği de kullanışlı. Alttaki moba üstteki hazneden su gidiyor ve süpürme modlarındaki gibi dolaşarak yüzeysel olarak siliyor. Aşırı bir su bırakmıyor. Fayans üzerinde yapmış olduğum silme videosu aşağıda. Bu arada Hepsirobot kullanıcı isimli arkadaşa verdiği bilgiler için teşekkürler.https://youtu.be/IP8YjYhV3To
  • Arkadaşlar benim cihaz habire ünite altındaki kablolara dolanıp sıkışıyor. Gitmesini istemediğimiz yere çekebileceğimiz manyetik bant kullanan oldu mu?

Piyasada var ama hep marka isimleri ile olduğundan sensörleri algılamaz diye parayı çöp etmeyelim.
    Şu haliyle sinirimi bozuyor.

• qeep kullanıcısına yanıt
    Merhaba

3mm kalınlığı geçmeyen ve en az 15mm genişliğindeki herhangi bir şerit mıknatısı kullanabilirsiniz. Tüm robotlarda kulanılan hall effect sensor aynıdır, onlar da manyetik bant ayırmazlar. Bir tarafına çok güçlü olmayan bir çift taraflı bant yapıştırısanız robot zeminde hareket ettirmez, rahat edersiniz.

Örnek olarak şu linke bakabilirsiniz ama piyasada çok var:https://www.miknatisteknik.com/esnek-kaucuk-serit-miknatislar.html

Saygılarımla
  • arkadaşlar benim cihazda bir problem oldu karışık modda karşısına engel çıkmadan 60 cm kadar gidip başka yöne dönüyor aynı yerde 60 cm lik üçgen çizip duruyor. ilk aldığımda böyle değildi ne olmuş olabilir? fabrika ayarına getirme gibi bir seçenek var mı?
  • gomek G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sanki spot temizlik modu uygulaması yapıyor gibi.
    Bataryasını çıkartıp bir kaç dakika bekletiniz, sonra yeniden takıp çalıştırınız. Reset işlemini en basit bu şekilde yapabilirsiniz.
    saygılarımla,
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bataryayı çıkarmak için vidaları sökmek gerekiyor sanki. Bu işlem garantiden çıkarmaz cihazı değil mi? Garantiye göndermeyi düşünüyorum da. Videosunu çektim aslında yükleyebilirsem buraya iyi olacak aslında.
    O bölgede garantiyi bozacak bir katman oldupunu sanmıyorum ancak üzeri bantlı veya boyalı olan vidalar var ise onları açmamanızı öneririm.
    Garantiye göndermeniz aklınızdaki soru işaretlerini giderecektir tabii ki.
    Saygılarımla
    https://www.youtube.com/watch?v=dkHFV38C3H8&feature=youtu.be

Hocam teşekkürler. Videoyu youtube'a ekledim bir bakabilir misiniz? O dediğiniz modda değil kendi kendine bir engel görmüş gibi geri dönüyor. Sensör arızası gibi geldi bana. Auto modda da saçmalıyor aynı alanda temizliyor.
    Dönme sertliği ve açısına baktığımda sanki düşme sensörü arızası gibime geldi. Eğer aynı sorunu halı olmayan sert bir zeminde de tekrarlıyorsa cihazın alt tarafındaki düşme sensörlerinin temiz olduğundan emin olun.
    Buradan ötesi teknik servis konusudur, garanti devreye girecektir, öneride bulunmayayım.
    Kolay gelsin

teşekkürler hocam. sert zeminde de aynı sorun var. sensörleri de temizlediğim halde bu şekilde. pil çıkarıp takmayı deneyeceğim o da olmazsa garantiye gönderirim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gomek

teşekkürler hocam. sert zeminde de aynı sorun var. sensörleri de temizlediğim halde bu şekilde. pil çıkarıp takmayı deneyeceğim o da olmazsa garantiye gönderirim artık.
    Bence icini acmayin. Direk garantiye yollayin. Zaten dandik bir ithalatci. Bahane arar garanti disi birakmak icin.

• incitmeli kullanıcısına yanıt
    hocam açtım valla öyle anlaşılacak bir mekanizma yok kılavuzunda da çıkartabilirsiniz diyo. pilini çıkarttım taktım gene de düzelmedi. bakalım tatilden sonra kargolayacağım whatsapptan yazdım hemen cevapladılar ilgililer gibi.
    Hocam geçen benimki de böyle oldu. Hazinesini temizledim sensörünü temizledim. Bir de elle Manuel modda sağ sol yapıp ondan sonra denedim eski haline döndü

• Yalnız arkadaşlar ilk günki gibi temizlemiyor sanki yerde ufanmış parçalar çok kalıyor. Aynı durum sizde de var mı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.