Şimdi Ara

Irobat Queen Q1 Akıllı Temizlik Robotu Kullanıcılar Klubü (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
418
Cevap
63
Favori
34.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki dostum, sen nasıl diyorsan öyle olsun.

Madem konuyu açtın, ben atlamışım demekki, hangi arkadaşa manyetik şerit aldırtmışsam bana hatırlatsın lütfen. Derhal zararını karşılayayım. 2005 yılından beri bu işi yapıyorum, kimsenin hakkı kalmasın bende.

Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fırçalar hakkında:

Bazı robotların kutusundan iki farklı fırça çıkıyor: hem kılları hem de plastik/kauçuk kanatları olan kombo fırçalar ve sadece plastik/kauçuk kanatları olan dövücü fırçalar

Genel anlamı ile kombo fırçaları evin tamamında kullanabilirsiniz. Bu fırçalar halılara denk geldiğinde kıl kısımları ile halı havlarının arasına girerek özellikle saçları daha iyi toplayacaktır. Daha sessiz dönerler ancak kılların sürtünmesi yüzünden biraz daha fazla yorarlar makineyi - ki halı üzerinde robotun yorulması da normaldir zaten.

Plastik/kauçuk kanatlı fırçalar ise evinizde halı yok ise kullanıma daha uygundur. Zemini hafifçe titretip parke aralarındaki tozları vs havalandırmaya da yardımcı olurlar.

Daha gürültülü çalışırlar çünkü bir anlamda zemini döverek çalışırlar- zaten orijinal ismi “beater brush” şeklindedir.

Bilgilerinize sunarım.

• Bu cihazı fabrika ayarlarına döndürmenin bir yolu var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nesl-i Fatihan kullanıcısına yanıt
    Auto clean tuşuna 10 saniye kadar basınız, nir adet beep sesi verecek ve kendini resetleyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Fırçalar hakkında:

Bazı robotların kutusundan iki farklı fırça çıkıyor: hem kılları hem de plastik/kauçuk kanatları olan kombo fırçalar ve sadece plastik/kauçuk kanatları olan dövücü fırçalar

Genel anlamı ile kombo fırçaları evin tamamında kullanabilirsiniz. Bu fırçalar halılara denk geldiğinde kıl kısımları ile halı havlarının arasına girerek özellikle saçları daha iyi toplayacaktır. Daha sessiz dönerler ancak kılların sürtünmesi yüzünden biraz daha fazla yorarlar makineyi - ki halı üzerinde robotun yorulması da normaldir zaten.

Plastik/kauçuk kanatlı fırçalar ise evinizde halı yok ise kullanıma daha uygundur. Zemini hafifçe titretip parke aralarındaki tozları vs havalandırmaya da yardımcı olurlar.

Daha gürültülü çalışırlar çünkü bir anlamda zemini döverek çalışırlar- zaten orijinal ismi “beater brush” şeklindedir.

Bilgilerinize sunarım.
    Kombo fırça çok mantıklı.. Benimkinden sadece sert fırçalı çıktı halı için olan. Dediğiniz komboyu nereden alabiliriz ?

• tsfirtina kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Forumun başlarında bir üyemiz yedek parçalarını bulmuştu sanırım AliExpress’ten. Bir göz atın derim, orada vardı.
    Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
  • quote:

Auto clean tuşuna 10 saniye kadar basınız, nir adet beep sesi verecek ve kendini resetleyecektir.
    Teşekkürler henüz deneyemedim. Sonucu bildiririm.

Hocam senin verdigin aydinlatici bilgileri takip ediyorum.Baskalarina kizipda bilgilerini bizden esirgeme saygilar..

Fabrika ayarlarına neden donmek istediniz?bizimde donmemiz gerekiyorsa bilgimiz olsun luften..

• Merhaba,

Yok yahu, bilgi paylaştıkça çoğalır.
    Kimseye bi kızgınlığım yok, burası hepimizin.
    Bi tane densiz hiçbirimizin huzurunu kaçıramaz, paylaşımlarımızı engelleyemez.

Saygılarımla

• quote:

Merhaba,

Yok yahu, bilgi paylaştıkça çoğalır.
    Kimseye bi kızgınlığım yok, burası hepimizin.
    Bi tane densiz hiçbirimizin huzurunu kaçıramaz, paylaşımlarımızı engelleyemez.

Saygılarımla
    Burada atıp tutup kaynak göstermeden insanların algılarını kanalize eden, bilmediği konuda biliyormuş gibi davranıp bir de yokmuş gibi davranan densizin önde gidenidir. Bir ürünü kötüleyip, forumunda yardım ediyormuş gibi yazandır densiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7E2A7C465

Fabrika ayarlarına neden donmek istediniz?bizimde donmemiz gerekiyorsa bilgimiz olsun luften..
    Cihaz bir yerlere dolaşıp takılı kaldıktan sonra kısa kısa hareketlerle çalışmaya başladı. Anlaşılan bu cihazın kronik sorunu gibi görünüyor. Başlıktan bir arkadaşın tavsiyesi ile kumandadan çalıştırdığımda biraz daha düzgün hareket ediyor. Fakat ilk başlardaki hareket prensibine geri dönmedi gibi geliyor. Bu yüzden fabrika ayarlarına dönmek istedim.
    Peki fab.ayarlara döndünuz bi faydası yarari oldumu?

• Değerli forum üyeleri,

Elimde 3 adet tamamen yenilenmiş ve tüm mekanik aksamı değiştirilmiş/elden geçirilmiş Roomba R581 robot var. Üst kapakları ve tamponları da tamamen yeni, üzeri etiketli olarak yenilendi, yani kozmetik olarak da hiç sorunu yok.
    Her birinde hiç kullanılmamış 2 adet sanal kule, bir adet uzaktan kumanda, fırça temizleme aleti ve sıfır batarya mevcut ancak adaptörleri yok. Adaptörler Amazon'da 13 USD, komple duvar ünitesi isterseniz de 39 USD, Türkiye'ye gönderiliyor.

R581 modeli haftanın her gününe ayrı programlanabilen, R500/600 serisinin en dayanıklı ve uzun ömürlü modelidir, tabii çift fırça sistemi ile donatılmıştır. Ben ayrıca vakum fanlarını yeni nesil 3 kat güçlü olan fan ile değiştirdim. Bu güçlendirilmiş haliyle bile 100 dakika çalışmaktadır. Günümüzdeki model muadili Roomba 616 ile 671 arasıdır.

Mevcut robot projeme kaynak sağlamak amacı ile bu robotları bir sene garantili olarak tanesini 1200 TLden satışa çıkardım. İlginenen dostlarımız olursa forumu meşgul etmemek adına özelden yazmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla

Ben almıştım hocam olan oldu çekmecede yatıyor sıkıntı yok. İade edebilirdim, ben uğraşmadım.

• Bi heves aldık ama pek kullanılmıyor, almak isteyen olursa özel mesaj atabilir.

• quote:

Değerli forum üyeleri,

Elimde 3 adet tamamen yenilenmiş ve tüm mekanik aksamı değiştirilmiş/elden geçirilmiş Roomba R581 robot var. Üst kapakları ve tamponları da tamamen yeni, üzeri etiketli olarak yenilendi, yani kozmetik olarak da hiç sorunu yok.
    Her birinde hiç kullanılmamış 2 adet sanal kule, bir adet uzaktan kumanda, fırça temizleme aleti ve sıfır batarya mevcut ancak adaptörleri yok. Adaptörler Amazon'da 13 USD, komple duvar ünitesi isterseniz de 39 USD, Türkiye'ye gönderiliyor.

R581 modeli haftanın her gününe ayrı programlanabilen, R500/600 serisinin en dayanıklı ve uzun ömürlü modelidir, tabii çift fırça sistemi ile donatılmıştır. Ben ayrıca vakum fanlarını yeni nesil 3 kat güçlü olan fan ile değiştirdim. Bu güçlendirilmiş haliyle bile 100 dakika çalışmaktadır. Günümüzdeki model muadili Roomba 616 ile 671 arasıdır.

Mevcut robot projeme kaynak sağlamak amacı ile bu robotları bir sene garantili olarak tanesini 1200 TLden satışa çıkardım. İlginenen dostlarımız olursa forumu meşgul etmemek adına özelden yazmalarını rica ediyorum.

Saygılarımla
    Günaydın hocam, cihazı sıkıntısız kullandım ama bugun yeşil ısık yanıyor temizlik tuşuna basıyorum 30.40 sn çalısıp kırmızı ısık yakıp duruyor cihaz, sizce sorun ne olabilir.

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ya batarya sorunu ya da ana fırça sıkışması olabilir
    Ağırlıklı olarak batarya diye düşünüyorum.

• quote:

Merhaba
    Ya batarya sorunu ya da ana fırça sıkışması olabilir
    Ağırlıklı olarak batarya diye düşünüyorum.
    Düzenli kullanıyorum, neden yaparki birden bire, batarya ise nasıl çözeriz hocam

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.