Şimdi Ara

IPTV Yayınlarında Donma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
13.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Network ekibinden birisi aradı. Gayet güzel konuştuk. Statik ip deneyelim dedi. Ücret yansıtmıycam, bunu da elemiş oluruz ben sizi 2 gün sonra arıycam dedi, tamam dedim.

Ertesi gün oim'den başkası mesaj attı. Statik ip'nizi iptal ettim diye. Şaka gibi. Network'ten arkadaş aramadı.

Yani diyeceğim o ki, onu da size sormadan iptal edebilirler. Ayda 1 kere tanımlandığı için tekrar aktif de edemezsiniz.

İptv'ye neden throttleing uygularsın ki? Bariz işte. Örnekleri var. Çapraz iss'de ya da mobilde sorun yok. Neden yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 37 gün olmuş benden iptv server, firma ismi ve tracert istiyorlar. Çıldırıcam artık.

foxsports.com üzerinden izliyorum diyorum defalarca farklı tracertler gönderdim ne değişecek bir zahmet kendileri yapsınlar artık. Bu ne ya?

• Bende aynı problemden müzdaribim hızım normal yüksek ama ıptv izlerken sürekli donmalar oluyor bu arada ıptv yasaldır telif ihlalli kanalları izlemek yasaktır Turknet temsilcisi benimde problemim devam ediyor benimde probleminin çözülmesini istiyorum destekte yardımda bulunabilirsiniz sevinirim

• Sorunsuz izledim, hatta ıptv ve Twitch beraber açtım. 1 saat açık bıraktım sıfır sıkıntı oldu

• aykutbaran11 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, twitch yayınlarında sorun yaşıyorsanız bize tracert testi sonucunuwww.turk.net/oim sayfamızdan kayıt açarak iletebilirsiniz. Ancak iptv'deki sunucunun nerde olduğunu bilmiyoruz. Bu konuda tracert testi sonucu da alamıyoruz. Bu nedenle bu durumu network ekibimize iletemiyoruz.
  • Afazi kullanıcısına yanıt
    Keyifli kullanımlar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afazi

Sorunsuz izledim, hatta ıptv ve Twitch beraber açtım. 1 saat açık bıraktım sıfır sıkıntı oldu
    3 gün, en fazla bir hafta sonra görüşelim hocam :)
  • belki bu cumartesi-pazar izleyebilir ama bir sonraki haftalarda yine bandwidth throttling uygulayacaklardır..
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Bu bahane gerçekten güzel. Sunucuyu bilmiyoruz vs.

Hiçbir iss böyle testler istemez. Sorun varsa vardır.
    Sanki bugüne kadar attığım hangi testteki sorunu çözdünüz de bir de bunu istiyorsunuz?

Bunca insan toplanıp yalan da söylemez.

Diğer iss'lerde bu sorun olmuyorsa Server kaynaklı da değildir.
    Bunu da ekleyebilirim. Yani bandwidth throttleing var kısaca.

Zorlaştırmayıp çözseniz daha iyi değil olmaz mı?
    40 gündür test üstüne test istediniz.
    Rica ediyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 6 Mart 2020; 16:4:55 >
  • nutz kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arıza kaydınızın takibini arkadaşımla birlikte yapacağım. Tracert test sonucunuzu destek kaydınıza ekler misiniz?
    Taahhütünüz var mı yok mu bilemiyorum ama cayma bedeli çok değilse servis sağlayıcı değişikliği yap.Uğraşma düzelmez( ben 1 yıldan fazladır aynı dertteydim)
    Destek kaydında ekli birden çok tracert testi var.
    Bunun dışında, anlık tracert testinin faydasız olduğunu biliyoruz.

Ping değişimini izleyen, 2 saatlik Pingplotter programı dışında 10 saniye aralıklarla trace atılabilen bir Program önerisi varsa ordan devam edebiliriz.

Takdir edersiniz ki, o anlık ping vb bir sorun olmasa bile 10 dakika sonra 30 saniyeliğine olabilir, oluyor da. Özellikle de haftasonu

Bunları, bu darboğazları zaten sizin network ekibinizin görebilir olması lazım. Israrla rica ediyorum sizden. Talepkar olduğunuz kadar çözüm odaklı olmanızı dilerim.

Dünyanın canlı olarak yayın yapan en büyük spor kanallarının 'resmi' ve 'yasal' uygulamalarını haftasonu saat 20.00 ile 00.00 arasında test edebilirsiniz. Amerika, hollanda, almanya fark etmez. Sizin gelişmiş takip sistemlerinizin yanında benim anlık ping testim zaten anlamsız.

Bunu bize çok görmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nutz -- 7 Mart 2020; 16:22:5 >

• apollonm A kullanıcısına yanıt
    Selam,

Taahhütüm yok. Uğraşmaya değer olduğunu düşünüyorum.
    İşlerini biraz özenle yapmaları gerekiyor sadece.

Belk biraz özen, biraz da şeffaflık yeter.

Kişiye, kuruma özel uygulama istemiyorum.
    Sadece Paramın karşılığı.

• aynı dert bendede var süperbox kullanıyordum full paket 280 tl cik ama hakkını veriyordu hiç bir sıkıntı yaşamıyordum ama maddi özgürlüğüm kısıtlandığı için tekrardan turknete geçtim ama değişen hiç bir şey olmamış yapa gelmiş ama aynı sorunları devam ettiren bir firma olmuş
    Sizin durumunuzu anlıyorum ve size yardımcı olmak istiyorum. Ama network ekibimiz bunun için güncel tracert test sonucunuzu istiyor. Destek kaydınıza tracert test sonucunu eklemeniz durumunda ekibimiz ile birlikte kontrol ederek size bilgi vereceğiz.
  • serkante S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hizmetinizde yaşadığınız sorunları kontrol ederek size yardımcı olmak isterim.https://turk.net/online-islemler/ üzerinden destek kaydı oluşturarak kayıt numaranızı PM üzerinden benimle paylaşır mısınız?
    Onlarca defa aynı yöntemi denemiş, sonuç alamamış. Şimdi ne değişecek? Çalışanlarınız mı değişti? Farklı bir bölüme mi ileteceksiniz? Eski çalışanlarınızın sorun çözme kapasitesi mi arttı? Değişen nedir bunu açıklar mısınız?
    Attığım hangi güncel tracert testi ile ilgili sorunu çözdünüz?
    Bunu geçtim, bir kez daha altını çizeyim,

Anlık tracert testinde ping ve hız dalgalanmasını nasıl görecekler? Yapmayın lütfen artık.

Atp tennis, fox app'in trace ip'sini nereden bulayım?
    Sport +'a nasıl ping atayım?
    O anda sorun yok diyelim, 10 dakika sonra olursa?

Siz nasıl test edeceksiniz? Üyelik alıp premier lig maçı mı izleyeceksiniz?

Benim bahsetmek istediğimde bu. İptv'lerin tracert testini alıp sorun var mı? Yok mu? diye bunu sorgulayamıyoruz.
    E sorun var işte. Trace alamıyoruz diye sorun düzeltmemek niye? Madem öyle neyin trace'ini istiyorsunuz benden?

Ben yalnız da değilim. İsterseniz bunu yaşayan insanların şikayetlerini bir başlıkta da iletebilirim size

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.