Şimdi Ara

İPTV Gecikme Süresi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
411
Cevap
31
Favori
129.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tnncer

İçeriğin bit hızı yazan kısım galiba dediğiniz bazı yayınlarda ve sağlayıcılarda bu 8e kadar çıkıyor bazınlarda 3 e kadar en yüksek kaç olabilir ve en iyisi hangisidir acaba. Birde bu bit hızı yükseldikçe mi yoksa yayının kaliteside mi internet hızı daha fazla ihtiyaç duyuyor. Bazen bir kaç kişi internete yüklenince takılmalar oluyorda.

Bu şu an standart kalitede bir yayın. Ben 15k yayın veren gördüm en fazla stabil olarak. Ayrıca bit hızı yükselirse internet hattınıza yüklenme daha fazla olacaktır. Bu yüzden hız ve altyapı önemlidir. Mümkünse 8-10k bitrate yayınları izlerken diğer cihazlarınızın wifi bağlantısını kesmeye çalışın ufak da olsa yararı olacaktır. Ayrıca belirtmedim ama yüksek kalitedeki yayınları kesinlikle ama kesinlikle kablolu bağlantı yaparak izleyin. Kablosuz bağlantı ile iptv hiç sağlıklı değildir.( biraz kamu spotu gibi oldu ama )

• Merhabalar,

İptv ile ilgili bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadasların destegini bekliyorum. Simdiden teşekkürler

1. İptv yi pc ye kurdum vlc player ile seyrediyorum aldıgım yayın gayet iyi fullhd 1080 p çözünürlükte, yalnız pcyi tvye bagladıgımda aynı kaliteyi alamıyorum. Tvye bagladıgımda fps düsük gibi geldi, orjinal yayın kalitesini aramıyorum en azından pcdeki görüntü neden birebir hdmi kablo ile tvye yansımıyo

2. Orjinal uydu yayını gibi tvde görüntü almam için iptvli cihazı satın almam mı gerekiyor

3 sizce sorun tv demi pcdemi yoksa hdmi kabloda mı İnternetim demi? 24 mbit hızım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomad_41 -- 9 Eylül 2019; 16:23:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• quote:

Orijinalden alıntı: nomad_41

Merhabalar,

İptv ile ilgili bir kaç sorum olacak bilgisi olan arkadasların destegini bekliyorum. Simdiden teşekkürler

1. İptv yi pc ye kurdum vlc player ile seyrediyorum aldıgım yayın gayet iyi fullhd 1080 p çözünürlükte, yalnız pcyi tvye bagladıgımda aynı kaliteyi alamıyorum. Tvye bagladıgımda fps düsük gibi geldi, orjinal yayın kalitesini aramıyorum en azından pcdeki görüntü neden birebir hdmi kablo ile tvye yansımıyo

2. Orjinal uydu yayını gibi tvde görüntü almam için iptvli cihazı satın almam mı gerekiyor

3 sizce sorun tv demi pcdemi yoksa hdmi kabloda mı İnternetim demi? 24 mbit hızım
    Pc'yi Tv'ye bağlamak yerine smart tv kullanıyorsanız doğrudan tv üzerinden gerekli ayarları yaparak izleyin. Kablodan olabilir, TV kalitesinden olabilir. PC çözünürlüğün düşüktür, TV ye aktardığında TV ekrsni büyükse bozulma yapar haliyle. İzlediğim yayın 720p ise senin ekran 1080p ise o şekilde de bozulma olur. Birçok faktör var. Deneme yanılma yaparak bulacaksın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ulusal ve Spor kanallarını full hd ve 50fps veren bir yayıncı varsa denemek istiyorum
  • Telegram a gelin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telegram a gelin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nikefootball N kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim mesaj için peki cihaz alsam cihaz üzerinden izlesem görüntü düzelir mi

• nomad_41 N kullanıcısına yanıt
    Receiver kalitesine, IPTV yayın kalitesi ve TV kalitesine göre değişir tabi ama olabilecek en kaliteli yayını IPTV box ile alırsın.

• Ben bu iptv işinden pek anlamıyorum test yayınlarında gördüğüm kadarıyla 1080p olmasına rağmen görüntü kalitesi çok kötü olan yayınlar var bitrate 3 bin civarında oluyor hep. Uydu yayınları fll hdde kaç rate acaba. Birde yayın formatlarında en iyisi hangisi benim genelde gördüğüm h264 part 10 gibi şeyler yazıyor kaliteli bir yayıncı bulmak zor galiba.

• Çoğu iptv ci 25 fps mi yayın veriyor? Bitrate yüksek ama kare sayısı 25 mesela vlc playerdan bakınca.

• 50 Fps yayın verende var gerçek 4K görüntü verende var Direk uydudan yayın verende var çok gelişti İptv sektörü
  • Eskiden 2 dakikaydi gecikme süreleri ama şimdilerde 20-30 saniye gecikmeye kadar düştü. İnternette Stream yayınlar var futbol maçları falan nerdeyse televizyon ile aynı. Gelecekte uydu antenleri falan kalkar tamamen internet üzerinden TV olayına geçer sistemler herhalde.

• Çoğu standart yayıncının malum maç kanalı için verdiği yayın 1920 x 1080 h264 25 fps 3000 bitrate.

Bunun 1 tık üstü verdiği yayının kodlamasını h265 şeklinde yapandır. (Görüntü gözle görülür şekilde değişir.)

Bunun da artık üstü verdiği çözünürlük 3840 x 2160 h265 yayın 10-15k bitrate 25 fps yayın verir.

25 fps ile 50 fps arasında sadece akıcılık farkı vardır. Görüntüde canlılık, kalite etkisi yoktur. Ama yağ gibi akar farkı direk anlarsınız.

Ben yaklaşık 10-15k bitrate ile izledim bu 3 haftayı(25fps). Sanıyorum uydu alıcısı görüntüsü 15-20k civarı bişeydir maximum. Çünkü son hafta bir arkadaşım decoderini getirdi karşılaştırma fırsatı buldum. Aslında netlik aynı diyebilirim ama akıcılık en büyük fark. Kamera hareket ettiğindeki çimlerin kayması hep net kalmaması (fps farkı) uydu alıcısıyla iptv arasındaki temel büyük fark. Tabi bu kadar kaliteli yayını izleyebilmek için evinizde çok iyi internet altyapısı olması gerek fiber 35 mbit vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratakyuva

Çoğu standart yayıncının malum maç kanalı için verdiği yayın 1920 x 1080 h264 25 fps 3000 bitrate.

Bunun 1 tık üstü verdiği yayının kodlamasını h265 şeklinde yapandır. (Görüntü gözle görülür şekilde değişir.)

Bunun da artık üstü verdiği çözünürlük 3840 x 2160 h265 yayın 10-15k bitrate 25 fps yayın verir.

25 fps ile 50 fps arasında sadece akıcılık farkı vardır. Görüntüde canlılık, kalite etkisi yoktur. Ama yağ gibi akar farkı direk anlarsınız.

Ben yaklaşık 10-15k bitrate ile izledim bu 3 haftayı(25fps). Sanıyorum uydu alıcısı görüntüsü 15-20k civarı bişeydir maximum. Çünkü son hafta bir arkadaşım decoderini getirdi karşılaştırma fırsatı buldum. Aslında netlik aynı diyebilirim ama akıcılık en büyük fark. Kamera hareket ettiğindeki çimlerin kayması hep net kalmaması (fps farkı) uydu alıcısıyla iptv arasındaki temel büyük fark. Tabi bu kadar kaliteli yayını izleyebilmek için evinizde çok iyi internet altyapısı olması gerek fiber 35 mbit vs.
    evet o akıcılık sıkıntı

mesela top bir köşeden diğer köşeye doğru havalandığında böyle dona dona gidiyor gibi gözükür, çimlerde dediğiniz gibi aynı şekil.

ve çok yakın çekimde arka planda ki şeylerde fark oluşuyor iptv vs uydu yayınında.

• Demek ki maçlarda kaleci topa vurunca ne ara orta sahaya geldi bu top diyordum fps 25 olmasındaymış 50 fps veren yayıncı yok hep 25 :/

Birde şunu merak ediyorum bitrate hızı giriş bit hızı mı içeriğin bit hızı mı önemli olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnncer -- 15 Eylül 2019; 16:45:15 >
  • şu zamana kadar 3-5 tane firma değiştirdim ya sürekli dondu ya da patladılar. şuan kullandığım sunucu iyi gibi en azından donma vs yok. tavsiye edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnncer

Demek ki maçlarda kaleci topa vurunca ne ara orta sahaya geldi bu top diyordum fps 25 olmasındaymış 50 fps veren yayıncı yok hep 25 :/

Birde şunu merak ediyorum bitrate hızı giriş bit hızı mı içeriğin bit hızı mı önemli olan.
    50 fps benim kullandigim.

• ''İçeriğin bit hızı'' senin bakman gereken yer hocam. Uydu yayını max 15k bitrate değerine çıkar ortalama 8-9-10k birate aralığında dolanır. Önemli olan yayıncının encoder ayarını iyi yapması. Encoder ayarını tutturan bi yayıncı 5k bitrate ile yayın çıksın cam gibi gözükür.
  • İzlediğim maç yayınlarda uzak kameraya geçince görüntü çok kötü oluyor ama yakınlaşınca düzgün bir görüntü var kaliteli yayıncı lazım anlaşılan yavaş yavaş donma sorunları ortadan kalkıyor görüntüyüde düzeltirler heralde.

@bladecarter; izlediğin her yayında mı öyle yoksa spor kanallarında mı geçerli birde kaç bitrate oluyor yayınlar
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.