Şimdi Ara

IPTV'de olmayan 'adil kullanım kotası' internette neden var? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
13
Favori
29.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya çözüm o kadar basit ki. Bu kadar kavga gürültü sırf AKK'nin düştüğü hızın bu zamanda resmen taş devrini yaşatan 3mbit olmasından kaynaklı. Şu 3mbit'i 8mbit yap, herkes rahat etsin. Basit. Eskiden, vdsl yokken herkes sınırsız 8mbit kullanıyodu (ben de dahil), bakır kablolar üzerinden. Ne hız düşüyodu ne de aşırı yüklenme falan filan yaşamadım ben. Gayet sorunsuz sınırsız 8mbit kullandım en az 3 sene. Sonra "yeni teknoloji" dediler koydular vdsl kutusunu binaya (koymaz olsalardı), geldi kotalar bilmemne. 3 mbiti 8 mbit yapsalar bu kadar şikayet olmayacak. Çözüm basit.
  • Çok sağolun.

@twilightened,

8 mbps şu an için bile pek yeterli sayılmaz. İnternetin bu gelişim hızını göz önünde bulundurduğumuzda zaten gelecek sene için hiç yeterli olmayacaktır.

Adil kullanım kotası kaldırılmadan yapılabilecek en adil şey hızın belli bir orana göre düşmesi ve bunun da bir alt limitinin olması. Bu oran %40 olabilir mesela, bu sayede 50 mbps internet hizmeti alan bir kullanıcının hızı 20 mbps'ye, aldığı internet hizmeti 25 mbps hızında olan bir kullanıcının hızı ise 10 mbps'ye düşer ve buna adil diyebiliriz. Ancak yine de ayın birinde yapılan kullanımın 30 güne etki etmesi çok anlamsız ve acımasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Çok sağolun.

@twilightened,

8 mbps şu an için bile pek yeterli sayılmaz. İnternetin bu gelişim hızını göz önünde bulundurduğumuzda zaten gelecek sene için hiç yeterli olmayacaktır.

Adil kullanım kotası kaldırılmadan yapılabilecek en adil şey hızın belli bir orana göre düşmesi ve bunun da bir alt limitinin olması. Bu oran %40 olabilir mesela, bu sayede 50 mbps internet hizmeti alan bir kullanıcının hızı 20 mbps'ye, aldığı internet hizmeti 25 mbps hızında olan bir kullanıcının hızı ise 10 mbps'ye düşer ve buna adil diyebiliriz. Ancak yine de ayın birinde yapılan kullanımın 30 güne etki etmesi çok anlamsız ve acımasız.

Şu devirde en düşük hız 25 mbit olması lazım resmen çağın gerisinden geliyoruz. 4k video 2 k videolar çıktı daha inanın 720 p izleyemiyorum.

• Sesimizi duyurmaya çalısıncada konuyu siliyolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKK kalksa 3-4 ay çatır çatır download yapılır. Sonra yavaş yavaş heves kalmaz, daha az download yapılır. Normal kullanıma devam edilir
  • Bu tekel oldukça hiçbir halt olmaz boşu boşuna bekleyelim
  • çünkü ip tv'de sizle ttnetin serverı dışında hiç bir bağlantı yapılmıyor, bildiğiniz ev içi network gibi birşey ve son derece ucuz.
    internet bağlantısında ise dünyanın tüm serverlarıyla bağlantı yapabilirsiniz. Bunun için ttnet yurtdışındaki internet sağlayıcılarıdan hat kiralamak zorunda.
    Bunu sınırsız yapmak demek katlanacak büyüklükte hat kiraları demek. ip tv'nin maliyeti internetten 100'lerce kat daha ucuz diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 9 Haziran 2015; 1:15:53 >
  • Akk ye hayır

• Bizde Tivibu var. Ancak akk de var. Aslında sanırsam AKN var genelde ttnet kullanmadığımız için akn li almış olsa gerek peder.

Demem o ki bazen aştığım oluyor yazın oyun falan indirirken fatura 2 katı falan geliyor belki ama tv hizmetinde herhangi bir azalma olmuyor.

Garip bir durum benimki :D

Edit: Fatura iki katına çıkıyormuş biraz sallamışım. İntenet ücreti değişmemmiş telefon ve televizyon ücretleri değişmiş doğal olarak. Kiralanan filmler ayrıca telefo tarifesi konuştukça öde kampanyası olduğu için normal. Ancak akk var. O bi kesin yani onu aklmızdan çıkarmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AhmtMlh -- 10 Haziran 2015; 19:25:41 >
  • Eğer akk sız paketlere yoğun talep varsa neden akk yi kaldırsınlar ki

• Ben kotayı 10. Gün aştım bari 600 gb falan olsaydı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kotayı 10. Gün aştım bari 600 gb falan olsaydı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen hocam akk yi kaldırsınlar ilk aylar herkes bir çok oyun indirir baya yüklenir ama bir kaç ay sonra bu artık ayda bir kaç oyun seyrine döner. Benim şuan yaz boyu 20 oyuna ihtiyacım var bir kısmını sayayım;

gta v 62 gb
    call of ad war.
    ac unity
    ac rogue
    dying light
    The witcher 3
    test drive u 2
    mortal kombat x
    project car
    far cry 4
    far cry 3
    the middle earth shadow ..

falan uzayıp gidiyor şuan aklıma gelmeyem esaslı oyunlarda var. Ben bunları 1 kere indireyim sonra ayda 2 oyun anca idririm yada indirmem . Çünkü bunlar bu sene çıkan biriken oyunlar. Evde laptop olsa aylık 3 oyuna denk gelirdi ama malum gta 1 aydan fazla kaplıyor.

Netim hiper sn de 3.5mb indirebiliyorum. yani dk de 210mb ,satte 12.6 gb hadi 10 gb olsun.5 saatte bitiyor akk.

Geçen modem ayarından kaldırayım dedim direk ortaya çıktı ttnet in foyası. Bi ayar yaptım torrenti açtım hala 300kb ile indiriyordu hızlanmamıştı. Annemim telefona direk mesaj geldi;

"Daha fazla indirme yapmak istiyorsanız akk sınırı yüksek olan diğer aboneliklerimizden birine geçin" (buna yakın bir şeydi)

• Benim merak ettiğim bir şey var, ayın 1 inde tüm Türkiye'de adil kullanım kotası sıfırlanıyor, e madem hatlar kaldırmaz deniyor o zaman ttnet aynı anda nasıl herkese sınırsız açabiliyor interneti ? mantıklı bir açıklamasını bilen birisi cevap yazarsa öğrenmiş oluruz.

ttnet bir de aral kök söktürüyor bize, kar etmek için yapmayacakları şey yok, organize olup birşeyler yapmak kesinlikle gerekli.
  • Senelerdir bekliyorum ne zaman düzelecek bu tarifler, bu sistem diye fakat değişen hiç bir şey yok.ADSL ile 128Kbps ile başladık geniş bant internet yoluna anca 3Mbps oldu.
  • bu akk yi türkiyede ilk vodafone cıkardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

ya bırak allah için ya bulgaristanla karşılaştırılamaz ama ttnet istese 50 mbiti 10 lirayada verir herkese ama iş öyle değil işte. tek amaç toplu kullanımı engellemek. türkiyede beleşçi zihniyet hakim olduğu için 50 kişilik mahalle tek yayından bağlanmasın diye yırtınıyor ttnet.bizim yazlıkta var mesela 100 kişilik site tek yayından bağlanıyor heryerde böyle olduğunu düşünürsek ttnet abonesi kalmaz adamların tek korkusu bu bu nedenle komik kota rakamları koyarak internetin paylaşılmasını engellemek.hala altyapı diyen cahiller var.ttnetin altyapısı bir çok ülkeyi cebinden çıkarır.

Koskoca kurumsal bir şirket(hatta ülkenin en büyük şirketlerinden biri) hizmet sağlayacak, bu hizmeti müşterilerinin nasıl kullandığını sorgulayacak; öyle mi? Örneğin, gidip ford mustang alacağım. Ford yetkilileri bana gelip bu arabaya kayınço binmeyecek yoksa arabanın lastiklerini patlatırız gibi bir yaptırımda bulunabilirler mi?
    TTnet olacak zımbırtı, tek bir şahsın himayesinde değil. Yani filmlerde gördüğümüz kötü patron tiplemesi gibi bir zat başında bulunmuyor. Yani senin bahsettiğin gibi kâr marjı düşecek, müşteri kaybedecek diye debelenecek bir oluşum değil TTnet.
    Altyapı konusuna gelirsek kesinlikle 3-4 yıl öncesine göre ilerleme kaydedildi, hepimiz bunun farkındayız. Ancak neden hâlâ kota uygulaması kaldırılmıyor? Cevap basit, Türk milleti cahilliği içinde benimsemiş bir toplum. AKK olacak saçmalığın anormal bir uygulama olduğunun farkına henüz varamadık ülkece. Ortada bir sorun yoksa çözüme de gerek yoktur. AKK kullanma bağımlılığına devam et canım Türkiyem.

• çok yararlı bi yazı olmuş teşekkürler
  • Kimse dememiş bu arka plandaki ttnet yazısı nedir ne amaça hizmet eder kimleri mağdur eder ve kimleri besler yapmayın burası dh interneti veren firma ttnet olunca haliyle ttnet bedava veriyor bunlarda reklamını yapıyor ama demiyorlarki bu hızlarla bu hizmet veren firmanın reklamını bile yapmammız lazım ama yok insanları enayi yerine koyuyorlar kaldır şu arka planı bak nasıl millet oradan uzaklaşacak size metro internet bize 3mbit bu hakmı adalet mi?
    sen 3mbitle 50gb oyunu tam olarak 2gün beklicen ama o sadece 10dk indirecek şimdi gelde kızma işte kapitalizm bu komnizme kızıyonuz birde orada herkez eşit
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.