Şimdi Ara

[İPTAL][REHBER] LG Optimus Black P970 - Root, Recovery Mod, Custom Rom Kurulumu. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
4
Favori
26.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MAS207

bi türlü 10c ye root yapamadım device not found diyor acaba cihaz bilgisayar bağlı iken usb depolama birimini açmı diyecegiz gerci öylede yaptım olmadı ama birde 4 adım demişsiniz biraz daha açarmısınız en son hangi yazı gelecek bende 2 satır sürüyo.

sen eksik sürücü yüklemişsin büyük ihtimalle.

program adım adım yapıyor işlemleri. ilk denemede 4. adımda takılıyor. bağlantı sorununu çözersen fark edeceksin hemen zaten.

depolama birimi kapalı olacak, usb hata ayıklama açık olacak. güvenilmeyen kaynaklardan kurulum da açık olacak.

http://www.megau pload.com/?f=VC3EBV1Z <<<<<==== şu pakedin içindeki driver klasöründeki tüm sürücüleri kur bence bi baştan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkill -- 24 Eylül 2011; 16:14:50 >

• 10A ile 10B yada 10C arasında fark varmı varsa yükleyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: painkill

quote:

bi türlü 10c ye root yapamadım device not found diyor acaba cihaz bilgisayar bağlı iken usb depolama birimini açmı diyecegiz gerci öylede yaptım olmadı ama birde 4 adım demişsiniz biraz daha açarmısınız en son hangi yazı gelecek bende 2 satır sürüyo.

program adım adım yapıyor işlemleri. ilk denemede 4. adımda takılıyor. bağlantı sorununu çözersen fark edeceksin hemen zaten.

depolama birimi kapalı olacak, usb hata ayıklama açık olacak. güvenilmeyen kaynaklardan kurulum da açık olacak.

http://www.megau pload.com/?f=VC3EBV1Z <<<<<==== şu pakedin içindeki driver klasöründeki tüm sürücüleri kur bence bi baştan.

kardeş slm dedigin gibi yaptım driverleri yükledim 1. aşamayı geçtim 4 adımdan sonra yanıt vermedi kapatıp tekrar açtım psneteur sekmesiyle yeniden çalıştırdım ama tele reset felan hiçbişey atmadı bende SRP yi program açıkken tekrar çalıştırdım ilk başta data transferi olacak gibi rakam çıkıyor ama sonra device not fount diyor bu esnandada telefonum 15-20 sanitye kilitli kalıp sonra kendine geliyor sistemim windows 7 64bit acaba sorun bundanmı windows enabler diye bişey buldum onuda on yaptım ama olmadı

şimdi en başa dönmek istiyorum

1. Telefonu açııken usb kablosuyla bilgisayara bağlıyorum usb depolama birimini açmıyorum
    2. zahmet edip verdiginiz driverleri kurdum
    3. telefondan ayarlar kısmına girip uygulamalardan usb hata ayıklamayı seçtim ayrıca bilinmiyen kaynaklarıda seçtim hatta sahte korumlara izin veride seçtim
    4.daha sonra 10croot klasöründen programı yönetici izni ile çalıştırdım autoda shell root yaptım 4. adımdan sonra uygulama yanıt vermedi
    5. uygulamayı kapatıp tekrar açtım bu sefer auto kısmını dediginiz gibi psneteur şeklinde yapıp tekrar çalıştırdım 2-3 adım sonra ok diyor ve kalıyor cihaz resat atmıyor
    6. eger olmazsa SRP yi çalıştırın demiştiniz onuda yaptım tel reset atmadı ama 15-20 saniyelik bir kilitlenme oluyor

birde bu işlem garantiyi bozuyormuş doğrumu şimdiden teşk.

• Herşeyi doğru yapmışsın arkadaşım. Büyük ihtimalle 64 bit sorun yaratıyor. Window enabler 'ın bu 64 bit sorunu ROM yüklenen çözdüğünü biliyorum da root işleminde nasıl çözülür bilmiyorum açıkçası.

Şimdiye kadar root var diye garantiden dönen telefon duymadım. Büyük ihtimalle herkes root u iptal edip veriyordur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkill -- 25 Eylül 2011; 11:27:14 >
  • win7 32 bit kullanıyorum herşey normal çalıştı bende
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: painkill

quote:

kardeş slm dedigin gibi yaptım driverleri yükledim 1. aşamayı geçtim 4 adımdan sonra yanıt vermedi kapatıp tekrar açtım psneteur sekmesiyle yeniden çalıştırdım ama tele reset felan hiçbişey atmadı bende SRP yi program açıkken tekrar çalıştırdım ilk başta data transferi olacak gibi rakam çıkıyor ama sonra device not fount diyor bu esnandada telefonum 15-20 sanitye kilitli kalıp sonra kendine geliyor sistemim windows 7 64bit acaba sorun bundanmı windows enabler diye bişey buldum onuda on yaptım ama olmadı

şimdi en başa dönmek istiyorum

1. Telefonu açııken usb kablosuyla bilgisayara bağlıyorum usb depolama birimini açmıyorum
    2. zahmet edip verdiginiz driverleri kurdum
    3. telefondan ayarlar kısmına girip uygulamalardan usb hata ayıklamayı seçtim ayrıca bilinmiyen kaynaklarıda seçtim hatta sahte korumlara izin veride seçtim
    4.daha sonra 10croot klasöründen programı yönetici izni ile çalıştırdım autoda shell root yaptım 4. adımdan sonra uygulama yanıt vermedi
    5. uygulamayı kapatıp tekrar açtım bu sefer auto kısmını dediginiz gibi psneteur şeklinde yapıp tekrar çalıştırdım 2-3 adım sonra ok diyor ve kalıyor cihaz resat atmıyor
    6. eger olmazsa SRP yi çalıştırın demiştiniz onuda yaptım tel reset atmadı ama 15-20 saniyelik bir kilitlenme oluyor

birde bu işlem garantiyi bozuyormuş doğrumu şimdiden teşk.

uzun bir alıntı olacak ama 64 bit w7'de ben de denedim bende de resetlenmedi cihaz, sadece ekranı yanıp söndü bir kaç kez.

• SuperOneClick v2.1.1.0
    Checking drivers...
    Killing ADB Server...

OK 0,05s

Starting ADB Server...
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *

OK 4,06s

Waiting for device...

OK 0,03s

Checking if rooted...
    True
    OK 0,15s

şöyle bir şey geliyor. Heralde root yapıyor ama root explorer ile açıp silmeye kalktığımda bu program sadece read only dir diyor ve silmiyor. bu durumu nasıl düzelticem :S
  • root explorerde herhangi bir dosyaya girince sağ üstte R/O varmı onua basıp R/W olarka değiştirdinizmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

root explorerde herhangi bir dosyaya girince sağ üstte R/O varmı onua basıp R/W olarka değiştirdinizmi.

/system/app üzerinde r/o var

nasıl değiştiricez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrykn -- 25 Eylül 2011; 17:02:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by3mR3

quote:

root explorerde herhangi bir dosyaya girince sağ üstte R/O varmı onua basıp R/W olarka değiştirdinizmi.

nasıl değiştiricez

onun üstüne basınca R/W olmuyomu
  • quote:

quote:

quote:

nasıl değiştiricez

onun üstüne basınca R/W olmuyomu

/system/app üzerinde mount R/W var ama basınca kabul etmiyor.
  • root olmamış gibi telefon bence sen superoneclicki sağ tılayıp yönetici olarak çalıştırıp birde öyle dene
  • quote:

root olmamış gibi telefon bence sen superoneclicki sağ tılayıp yönetici olarak çalıştırıp birde öyle dene

...
    ...
    ...
    Checking if rooted...
    True
    OK 0,19s

yazıyor. herhangi bir uyarı vermiyor.
  • quote:

quote:

root olmamış gibi telefon bence sen superoneclicki sağ tılayıp yönetici olarak çalıştırıp birde öyle dene

...
    ...
    ...
    Checking if rooted...
    True
    OK 0,19s

yazıyor. herhangi bir uyarı vermiyor.

10c kullansaydım soruna çözüm bulabilirdimde 10b deyim ben şuan birşey düşünemiyorum bu noktada
  • arkadaşlar yardımlarınız sayesinde çok şükür root yaptım kuru kafa çıktı teşekkürler

ama zaman....vs uygulamasına gidip kaldır diyorum bu uygulama kaldırılamaz diyor nasıl kaldırıyorsunuz
  • arkadaşlar yardımlarınız sayesinde çok şükür root yaptım kuru kafa çıktı teşekkürler unutmadan söyliyeyim sorum win 7 64 bit ben 32 bitde yapabildim

ama zaman....vs uygulamasına gidip kaldır diyorum bu uygulama kaldırılamaz diyor nasıl kaldırıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAS207 -- 25 Eylül 2011; 18:10:27 >
  • quote:

arkadaşlar yardımlarınız sayesinde çok şükür root yaptım kuru kafa çıktı teşekkürler unutmadan söyliyeyim sorum win 7 64 bit ben 32 bitde yapabildim

root explorer adlı uygulamayı yükle telefonuna ondan system/app klasörüne gir orda atıyorum hurriyet.apk ile hurriyet.odex var o ikisini sileceksin böylece uygulama silinmiş olacak.Fakat öncesinde sağ üstteki R/O yu tıkla W/R yap.
  • quote:

quote:

arkadaşlar yardımlarınız sayesinde çok şükür root yaptım kuru kafa çıktı teşekkürler unutmadan söyliyeyim sorum win 7 64 bit ben 32 bitde yapabildim

root explorer adlı uygulamayı yükle telefonuna ondan system/app klasörüne gir orda atıyorum hurriyet.apk ile hurriyet.odex var o ikisini sileceksin böylece uygulama silinmiş olacak.Fakat öncesinde sağ üstteki R/O yu tıkla W/R yap.

hay Allah razı olsun bu işte tamamdım yükledim arayayım bakıyım neredemiş şu gereksiz uygulamalar

•  [İPTAL][REHBER] LG Optimus Black P970 - Root, Recovery Mod, Custom Rom Kurulumu.

şu ekranda kalıyor anlamış değilim :S ne yapmam gerekiyor..
  • quote:

[İPTAL][REHBER] LG Optimus Black P970 - Root, Recovery Mod, Custom Rom Kurulumu.

şu ekranda kalıyor anlamış değilim :S ne yapmam gerekiyor..

merhaba ilk sayfadaki adımları uygulamadan önce superoneclick uygulamasına sağ tıklayıp özellikler diyin ikinci sekmede uyumluluk modunu xp sp2 ve alt tarafta yönetici olarak çalıştır seçeneklerini işaretleyin.sonra tekrar adımları baştan yapın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.