Şimdi Ara

[İPTAL][REHBER] LG Optimus Black P970 - Root, Recovery Mod, Custom Rom Kurulumu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
4
Favori
26.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hiç bir yedek almadım (rehberim var) telefonu nova8 dan eski orjinal yazılıma nasıl getirebilirim anlattığınız gibi yaptım ama olmadı

not : telefonun orjinal rom olarak yedek almamaıştım bu gerekiyor muydu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t-miharbi -- 5 Eylül 2011; 9:44:17 >
  • Ben 10b rootladım üstadım. sonrada fabrika ayarlarına geri dön demek zorunda kaldım çünkü dahili hafızayı 0mb olarak görüyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pmdas

ben hiç bir yedek almadım (rehberim var) telefonu nova8 dan eski orjinal yazılıma nasıl getirebilirim anlattığınız gibi yaptım ama olmadı

not : telefonun orjinal rom olarak yedek almamaıştım bu gerekiyor muydu ?

Sitedeki diğer rehberden orijinal roma geçebilirsiniz. Ilk mesajda link var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyunique

quote:

Orijinalden alıntı: painkill

ben stock klavye ve smartshare uygulamasını kurdum terminalden. ikisi de belirdi olması gerektiği yerlerde doğrusu. bi reset atıp tekrar dene istersen.

ben wireless falan filanı kontrol etmek için quick settings kullanıyorum. ekran widget'i yok(sanırım) ama telefonun search tuşuna uzun basınca heryerden ulaşabiliyorsunuz. widget olayından çok daha efektif bence.http://www.appbrain.com/app/quick-settings/com.bwx.bequick

Sağolasın hepsini denedim rehber gerçekten harika hazırlanmış herşeyi tastamam :) Ama yetmiyor şimdide şu sayfadaki adımları izleyerekhttp://mobile.downloadatoz.com/tutorial/2630,how-to-flash-android-2-3-4-cyanogenmod-7-1-to-lg-optimus-black-p970.html,,,, cyanogenmod-7 kurmayı denedim ama bunu bir türlü yapamadım hata alıyorum. Sen incelediysen bi yardım lütfen :( hangisinde kalacağıma ondan sonra karar vermek istiyorum. Gerçi seviyorum uğraşmayı bu meretlerle kalacagım da muamma :D şimdiden teşekkürler..

O link fake olmalı. Cm7 daha Çıkmadı. Şimdilik tek seçenek nova.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zahrat

Ben 10b rootladım üstadım. sonrada fabrika ayarlarına geri dön demek zorunda kaldım çünkü dahili hafızayı 0mb olarak görüyordu

Önceki mesajlardaki sorunlar halloldu mu dostum?
  • 7. Sırasıyla :

adb push su /tmp/
    adb push superuser.apk /tmp/
    adb shell
    komutlarını girin. # işareti gelecek.

Ben buraya kadar ki işlemleri eksiksiz yapıyorum ancak # işareti çıkıyor demişsiniz bende direk dolar işaretine benzer bir işaret çıkıyıor ne yaptıysam olmadı. Bir açıklama yapabilir misiniz yapan arkadaşlar acaba nasıl yaptınız. Saygılar.
  • Arkadaş sanki yıl geçmiş son mesajın üzerinden. O kadar yaptım diyen adam var biri yazsın sevabına çok mu zor yani. Mecbur kalmasam sormam arkadaşlar. Lütfen yapan biri yazsın nasıl yaptığını. Saygılar.
  • temin yaptım ben de ilkten $ işareti çıktı ikinci denememde # işareti çıktı romu kurdum.
  • rom kurulumunu yaptım son iki gündür kullanıyorum gayet memnunum, ana menu go launcher la gayet sade ve kullanışlı, karşılaştığım tek sorun ekran kilit sesinin çalışmaması aktifleştirdiğim halde ses çıkmıyor kilit yaparken nasıl çözebiliriz bu sorunu önerisi olan varmı ?
  • Kurulum talimatları için çok teşekkürler. 5 yıl sonra WM den androide geçen biri olarak telefonla birbirimize mal gibi bakıyoruz. WM deki kullanışlı programların muadillerini bulabilirsem ne mutlu bana...
  • Arkadaşım nasıl yaptığını açık bir şekilde yazabilir misin çıldırmak üzereyim, olmuyor. Sürekli olarak $ işareti çıkıyor saatlerdir uğraşıyorum. Biri yazsın şunu nasıl yaptığını ya Allah rızası için
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaozkan

Arkadaşım nasıl yaptığını açık bir şekilde yazabilir misin çıldırmak üzereyim, olmuyor. Sürekli olarak $ işareti çıkıyor saatlerdir uğraşıyorum. Biri yazsın şunu nasıl yaptığını ya Allah rızası için

Nerde takıldığını yazarsan daha sağlıklı olur.
  • quote:

Arkadaşım nasıl yaptığını açık bir şekilde yazabilir misin çıldırmak üzereyim, olmuyor. Sürekli olarak $ işareti çıkıyor saatlerdir uğraşıyorum. Biri yazsın şunu nasıl yaptığını ya Allah rızası için

Canım arkadasım nerde takıldıgını yaz yada adımları tekrar bir kontrol et oyle bişey olması olanaksız bu yonergeleri izleyerek cok basit yaparsın.. Ama düşündüğüm sen bu superoneclick in actıgı cmd leri kapatmadan direkt oraya kodluyosun sanırım.. SUPERONECLİCK ile işleme baslayınca acılan cmd lerin hepsini kapat kendn manuel olarak ac ve ordan kodları yazmaya basla boylece sorunun kalmaz diye dusunuyorum.. başarılar :)
  • Arkadaşlar ben de root yapmak istiyorum denedim ama yapamıyorum birincisi şu bilgisayardaki işleri yapmaya başlamadan önce telefon bağlanacakmı bilgisayara daha onu anlayamadım ben neyse bağlamadan bakalım yapabilecek miyim diye ilk 5 adımı güzelce yaptım sonra windows tuşuna bastım ara yazan yere cmd. exe yazdım o kara ekran geldi ama sonra 6. basamakta tıkandım çünkü komutlardaki ters duran slash işaretini yapamadım komutları yazamadım off nasıl yazabilirim o komutları root olsun istiyorum çok temiz ve daha rahat çalışıyordu telefon ram olayı daha güzeldi keşke 10b de kalsaydım tek tık root vardı ne güzel yardım bekliyorum komutlar konusunda..

dosyayı C:\ sürücüsünde lgp970 klasörüne açtığınızı varsayarsak. cmd.exe 'de komut satırına sırasıyla;

c:
    cd\
    cd lgp970
    cd adb

7. Sırasıyla :

adb push su /tmp/
    adb shell

8. Şimdide aşağıdaki komutları tek tek girip enter a basın.

mount -o rw,remount -t ext3 /dev/block/mmcblk0p8 /system
    cat /tmp/su > /system/bin/su
    cat /tmp/superuser.apk > /system/app/Superuser.apk
    chown root.root /system/bin/su
    chmod 06755 /system/bin/su
    chown root.root /system/app/Superuser.apk
    chmod 0644 /system/app/Superuser.apk
    reboot
  • quote:

Orijinalden alıntı: brcsrdr

Arkadaşlar ben de root yapmak istiyorum denedim ama yapamıyorum birincisi şu bilgisayardaki işleri yapmaya başlamadan önce telefon bağlanacakmı bilgisayara daha onu anlayamadım ben neyse bağlamadan bakalım yapabilecek miyim diye ilk 5 adımı güzelce yaptım sonra windows tuşuna bastım ara yazan yere cmd. exe yazdım o kara ekran geldi ama sonra 6. basamakta tıkandım çünkü komutlardaki ters duran slash işaretini yapamadım komutları yazamadım off nasıl yazabilirim o komutları root olsun istiyorum çok temiz ve daha rahat çalışıyordu telefon ram olayı daha güzeldi keşke 10b de kalsaydım tek tık root vardı ne güzel yardım bekliyorum komutlar konusunda..

dosyayı C:\ sürücüsünde lgp970 klasörüne açtığınızı varsayarsak. cmd.exe 'de komut satırına sırasıyla;

c:
    cd\
    cd lgp970
    cd adb

7. Sırasıyla :

adb push su /tmp/
    adb shell

8. Şimdide aşağıdaki komutları tek tek girip enter a basın.

mount -o rw,remount -t ext3 /dev/block/mmcblk0p8 /system
    cat /tmp/su > /system/bin/su
    cat /tmp/superuser.apk > /system/app/Superuser.apk
    chown root.root /system/bin/su
    chmod 06755 /system/bin/su
    chown root.root /system/app/Superuser.apk
    chmod 0644 /system/app/Superuser.apk
    reboot

yazamıyorum demişsin ya.... Kopyala yapıştır yapmayı dene çok basit :D
  • arkadaşlar bu romu kurduktan sonra telefon bekleme modundayken sabahtan akşama %100'den %63'e düştü.

sizde de böyle birşey oldu mu ?

edit : fixleyip task killer kurduktan sonra sorun düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meku -- 11 Eylül 2011; 14:08:47 >
  • arkadaşlar 10c için root olma dosyalarını mega upload dan başka bir link verebilirmisiniz link açılıyor fakat indirmiyor
  • quote:

quote:

Canım arkadasım nerde takıldıgını yaz yada adımları tekrar bir kontrol et oyle bişey olması olanaksız bu yonergeleri izleyerek cok basit yaparsın.. Ama düşündüğüm sen bu superoneclick in actıgı cmd leri kapatmadan direkt oraya kodluyosun sanırım.. SUPERONECLİCK ile işleme baslayınca acılan cmd lerin hepsini kapat kendn manuel olarak ac ve ordan kodları yazmaya basla boylece sorunun kalmaz diye dusunuyorum.. başarılar :)

Valla dostum tüm işlemler tamam ancak # çıkıyor diyorlar ya, bende o işaret çıkmıyor, sürekli olarak dolar işaretine benzer bir işaret çıkıyor, o yüzden devame demiyorum işleme. Ne kadar denediysem olmadı. Tüm adımları tek tek tekrarladım defalarca. ekran görüntüsünü alıp yollarım istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sewger

arkadaşlar 10c için root olma dosyalarını mega upload dan başka bir link verebilirmisiniz link açılıyor fakat indirmiyor

Linkte sorun yok. Şimdi denedim. mega ve upload arasındaki çizgileri kaldırdın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 10 Eylül 2011; 14:45:56 >
  • quote:

quote:

quote:

Valla dostum tüm işlemler tamam ancak # çıkıyor diyorlar ya, bende o işaret çıkmıyor, sürekli olarak dolar işaretine benzer bir işaret çıkıyor, o yüzden devame demiyorum işleme. Ne kadar denediysem olmadı. Tüm adımları tek tek tekrarladım defalarca. ekran görüntüsünü alıp yollarım istersen.

adb klasörünün içinde değilsin büyük ihtimalle.
    Yani komutları vergiğin klasör adb olması gerekiyor.

Konut istminde şu şekilde görünecek (zipi çıkardığın klasör p970lg olduğunu varsayarsak) :

c:\p970lg\adb>
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.