Şimdi Ara

iptal (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cihaz elinizde patlatir gibi. Cihazin imeisini kotu telefona sirf giciklik olsun diye bi cakarsa, oturursunuz oylece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:29:50 >
  • ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:30:07 >
  • FORUM YÖNETİCİLERİNDEN RİCAM KONU KİLİTLENEBİLİR VEYA KALDIRILABİLİR.TEŞEKKÜRLER
  • cihazı verip telefonu geri alsaydın. Iphone un meraklısı çok. Kolayca satıp lg yi alırdın. Boşa stres yapmışsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

cihazı verip telefonu geri alsaydın. Iphone un meraklısı çok. Kolayca satıp lg yi alırdın. Boşa stres yapmışsın.
    .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:30:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

Burda herhangi bir mağduriyet olmadığı halde sanki dolandırılmış veya kazıklanmış gibi anlatılmış. Öncelikle telefonu satmaya veya takaslamaya gitmeden rehberi yedeklememişseniz bu karşı tarafın değil sizin suçunuzdur, kaldıki ister android ister ios olsun, rehberleri online olarak yedekleme imkanı sunarken, karşı tarafın bunu kullandığınızı varsayması gayet doğal. Sim kartın farklı olması, kimsenin suçu değil, imalatçının kullanmak istediği simkar yhuvası ile ilgili, her imalatçı nano sim kullanmak zorunda değil. Görerek kontrol ederek yapılan bir takasta madem kulaklık orjinal değil bu durumdan olan rahatsızlığınızı dile getirip takastan vazgeçebilirdiniz. Üstelik de bu kadar pişman olmuşsanız vede karşı tarafa 1 haftalık takastan vazgeçme opsiyonu sunmuşsanız ve karşı tarafta bunu kullanmak istediğinde kabul etmiyorsanız burada mağdur olan siz değilsiniz, mağdur eden sizsiniz. Bu yazı takas yaptığım kişi beni savcılığa vermiş, nasıl yırtarım anlamından başka birşey içermiyor tarafsız birinin gözünde...

kardeşim sana artı verecektim de artıya tıklayınca bilgisayar donuyor
    +1

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Valla hocam siz de pek haklı sayılmazsınız. Adama teli vermeden önce yedeğinizi alsaydınız adama "dur ben rehberi yedekliyim" dedikten sonra sanki zorla elinizden alıp teli mi sıfırladı? Muhtemelen son anda söylediniz çoktan sıfırla tuşuna basmıştı.

1 hafta tolerans tanımışsınız adam cihazı geri istemiş. Adama ne sen sim kartını kestirmişsin de uğraşmışsında.

Kulaklığı her şeyi test etseydiniz o zaman adamla birebir görüşüp cihazı ve yanındakileri test etme imkanınız vardı sanki internet üzeirnden almışsınız gibi sonrasında üzülmeyin.

Yasal durumu tam bilemiyorum ama faturası ile başvurur ve çalındı beyanını verirse sizi savcılık çağıracaktır veya polisler karakola alacaktır seni.

Baştan sona fail konu zaten bence geri verin hiç uğraşmayın kaldı ki adam telefonun içini açtırmış olabilir camını değiştirmiş olabilir vs vs. Nerden baksan zarar.

Geçmiş olsun.

Hazan arkadaşa katılıyorum.

Konuyu baştan aşağı okudum. Haklı bir yanınızı görmedim. Gördüğüm tek şey tecrübesizliğiniz.
    Rehberiniz takas değil olası bir sorun sonrasında telefona yeniden sistem yüklemek zorunda kaldığınızdada silinebilirdi.
    Telefonunuz iPhone, bu demek ki telefonunuzdaki tüm verileri iTunes da yedekleyebilirsiniz günlük. Kablo derdi bile olmadan Wireless üzerinden sürekli eşzamanlar kendini.
    Yada en azından Rehber yedek programları var birsürü onlara aktarabilirdiniz rehberinizi. Bunlar güvenlik tedbirdir. Sadece satış değil kendi ihtiyacınız içinde.
    Kural basittir.
    1- Takas yapacağın ürünü karşılıklı duruyorken detaylı bir şekilde inceleyeceksin. Test et ( Fatura garanti belgesi kablo vs eksikleri, hatalar sorunlar çizikler vs.) bunları yapsaydın eğer zamanında hiçbir problem yaşamazdın.
    2- Takas sırasında telefonuna güvendiğin için bir hafta sonra memnun olmazsan problem yaşarsan geri verebilirsin gibi bir cümlen var.
    2.1.- Her telefonuma güvenirim, her sattığım ürüne güvenirim. Çünkü çok hassas kullanırım, ama asla böyle birşey teklif etmem. Ben ürünü teslim ettikten sonra adam o ürünün birşeyini değiştirir imei kopyalar vs geri vermek ister niye uğraşayım ?
    Madem söz verdin sözü tutman gerekirdi.

Bu konuda tamamen haksız olan taraf sensin. Ama tecrübesizliğinden kaynaklanan durumu başkasına yükleme. Evet bu sana ders olur ama başkasını suçlama bunun için.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoDuR

FORUM YÖNETİCİLERİNDEN RİCAM KONU KİLİTLENEBİLİR VEYA KALDIRILABİLİR.TEŞEKKÜRLER

Milletin yeteri kadar kafasını ütüledin . Bence de kilitlensin.

• Boş muhabbetler, takas esnasında her şeyi kabul ettiniz mi kardeşim? Her şeyi görerek aldın mı? Bitti..

Bilmem kaç gündür ağlıyorsun haklıymış gibi. O kadar telefonu değiştirmek istiyorsan satardın, üstüne ekleyip sıfırını alırdın..

Onu da yapmamışın, konu içinde geçen kendince haklı olduğun yönleri cımbızla çekip, ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorsun..

• konu hakkında fikrimi yazacağım ama çok uzun cevap gelir diye korkuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.