Şimdi Ara

iptal (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:16:49 >
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:17:07 >
  • Hocam isterseniz sabaha kadar yazin yada sabaha kadar yazmayin. Bastan beri hatali olan sizsiniz yogurdu bosuna uflemeyin.

Bir tek fatura gondermeme konusun hak verebilirdim ama onda da hatali sizsiniz bu devirde faturasiz 2.el tel mi alinir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Hocam isterseniz sabaha kadar yazin yada sabaha kadar yazmayin. Bastan beri hatali olan sizsiniz yogurdu bosuna uflemeyin.

Bir tek fatura gondermeme konusun hak verebilirdim ama onda da hatali sizsiniz bu devirde faturasiz 2.el tel mi alinir
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:17:28 >
  • Artık satıcıyı değil alıcıyı da seçmemiz gerekiyor. Yoksa tabiri caizse paramızla/malımızla rezil oluyoruz. Yazık geldiğimiz bu hale. Ben artık trafikte başkalarının deli saçması hatalarını tolere edip kazadan beladan kaçınmak için normalin 10 katı kadar çaba harcamak istemiyorum yahu. Başkaları nasıl ve neden minimum çaba harcıyor, veya hiç harcamıyor da ben sırf hem kendimin hem onların zarar görmemesi için ekstradan kazadan kaçınma yükümlülüğümü üzerime alıyorum? Gerizekalı mıyım ben?
    Neyse konu bana çok benzer geldi, bu yüzden yazmak istedim. Afedersiniz düz yolda yürürken bilmemne yapılmamak için de aynı özeni göstermeli, kendimizden başka bir Allah'ın kuluna güvenmemeli ve şüpheci yaklaşmalıyız.

O kişi savcılığa şikayette bulunabilir, karakol veya savcı sizi ifadeye çağırabilir.
    KONUŞMALARINIZ DURUYORSA HIÇBIR PROBLEM YOK. Sahibinden mesajlarının çıktısını alırsınız öyle gidersiniz olmadı ifadeye çağırılırsanız. Anlatırsınız durumu. Burada anlattığınız gibi anlatmanıza gerek yok. Takas talep ettim, kabul etti, eksiklikleri gidereceğim dedi gidermedi, üzerine bir de telefonunu geri istedi, veremem diyince de şikayet edeceğim dedi. Takas tarafların hür iradesiyle gerçekleşti, bu kişinin telefonuma zarar vermediğini, içinden parça çalmadığını veya değiştirmediğini, veya imei'sini klonlayıp klonlamadığını bilebilme durumum yok, bu nedenlerle geri almadım tabiki. Dersiniz olur biter.
    Sizi hırsızlık iddiası ile şikayet ederse ve bu bilgiler ışığında şikayeti kabul görmezse size karşı "suç uydurma suçu" işlemiş olur ve siz de bunu şikayet edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:17:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Artık satıcıyı değil alıcıyı da seçmemiz gerekiyor. Yoksa tabiri caizse paramızla/malımızla rezil oluyoruz. Yazık geldiğimiz bu hale. Ben artık trafikte başkalarının deli saçması hatalarını tolere edip kazadan beladan kaçınmak için normalin 10 katı kadar çaba harcamak istemiyorum yahu. Başkaları nasıl ve neden minimum çaba harcıyor, veya hiç harcamıyor da ben sırf hem kendimin hem onların zarar görmemesi için ekstradan kazadan kaçınma yükümlülüğümü üzerime alıyorum? Gerizekalı mıyım ben?
    Neyse konu bana çok benzer geldi, bu yüzden yazmak istedim. Afedersiniz düz yolda yürürken bilmemne yapılmamak için de aynı özeni göstermeli, kendimizden başka bir Allah'ın kuluna güvenmemeli ve şüpheci yaklaşmalıyız.

O kişi savcılığa şikayette bulunabilir, karakol veya savcı sizi ifadeye çağırabilir.
    KONUŞMALARINIZ DURUYORSA HIÇBIR PROBLEM YOK. Sahibinden mesajlarının çıktısını alırsınız öyle gidersiniz olmadı ifadeye çağırılırsanız. Anlatırsınız durumu. Burada anlattığınız gibi anlatmanıza gerek yok. Takas talep ettim, kabul etti, eksiklikleri gidereceğim dedi gidermedi, üzerine bir de telefonunu geri istedi, veremem diyince de şikayet edeceğim dedi. Takas tarafların hür iradesiyle gerçekleşti, bu kişinin telefonuma zarar vermediğini, içinden parça çalmadığını veya değiştirmediğini, veya imei'sini klonlayıp klonlamadığını bilebilme durumum yok, bu nedenlerle geri almadım tabiki. Dersiniz olur biter.
    Sizi hırsızlık iddiası ile şikayet ederse ve bu bilgiler ışığında şikayeti kabul görmezse size karşı "suç uydurma suçu" işlemiş olur ve siz de bunu şikayet edebilirsiniz.
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:18:10 >

• ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:18:28 >
  • Öncelikle geçmiş olsun. Düşüncelerinizin büyük kısmında özellikle de insanlara güvenme konusunda sizi kendime benzettim. Ancak maalesef ki gereğinden fazla güvendiğinizi düşünüyorum. Şahsın rehberinizi yedeklemenize izin vermeden sıfırlaması anında vazgeçmeliydiniz. Tabi şunu da söylemek isterim, o aşamaya geldikten sonra ben vazgeçtim arkadaş diyebilir miydim bilemiyorum. Karşınızdaki kişinin güveninizi suistimal ettiği ortada ve takas ettiğiniz telefonu iade almamanız konusunda sizi destekliyorum. Bundan sonra benzer bir durumda insani ve maddi değerler arasındaki dengeyi de kurmanızı tavsiye ederim.

Dava konusuna gelince tam olarak güvende olduğunuzu söyleyemem. Suç duyurusu kovuşturma aşamasına geçerse aldığınız telefon karşılığında bedelini ya da telefonunuzu verdiğinizi ispat etmeniz gerekecek. Tanık beyanı veya güvenlik kamerası kayıtlarıyla bunu yapmanız mümkün ancak aksi halde karşınızdaki kişinin elinde bulunan fatura yazılı senet niteliğinde ve çok kıymetli bir delil kendisi açısından. Bu konuyu daha kesin bilgiler verebilecek biriyle mümkünse bir avukatla görüşmenizi tavsiye ederim.

İkinci el telefon alışverişlerinde iki tarafın da imza ve kimlik bilgileriyle ve telefonun en azında IMEI'si ile sözleşme yapılması taraftarıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoDuR

Şahıstan gelen son mesaj; Savcıya şikayette bulunmamış sadece telefonunu istemiş. :) Trajikomik bir hal almaya başladı durum.Bundan sonraki safha ne merak etmeye başladım.

ilk mesajının tamamını okudum. komik olan bu adamın seni tehdit etmesini ciddiye alıp bu kadar yazmanız. sana attığı mesajlar mailler kanıttır. ve son olarak o sim kartını senin telefona taktıysa numara ve imei eşleşmiştir. o seni savcılığa verirse savcıya bunları ösyle ve sen şikayetçi ol. yani demem o ki senin elin onun elinden güçlü. o yüzden blöfünü gör ve all-in çek 😜

• Btk yı arayıp telefonumu çaldırdım kaybettim filan derse imei numarası kullanılmaz olur sizde faturada yok dava açma riskine karşı o buluştuğunuz kafede video görüntü filan var ise kafeden isteyin yazışmalarınızı ssilmeyin sakın tehditte etmeyin bırakın o sizi etsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinss

Öncelikle geçmiş olsun. Düşüncelerinizin büyük kısmında özellikle de insanlara güvenme konusunda sizi kendime benzettim. Ancak maalesef ki gereğinden fazla güvendiğinizi düşünüyorum. Şahsın rehberinizi yedeklemenize izin vermeden sıfırlaması anında vazgeçmeliydiniz. Tabi şunu da söylemek isterim, o aşamaya geldikten sonra ben vazgeçtim arkadaş diyebilir miydim bilemiyorum. Karşınızdaki kişinin güveninizi suistimal ettiği ortada ve takas ettiğiniz telefonu iade almamanız konusunda sizi destekliyorum. Bundan sonra benzer bir durumda insani ve maddi değerler arasındaki dengeyi de kurmanızı tavsiye ederim.

Dava konusuna gelince tam olarak güvende olduğunuzu söyleyemem. Suç duyurusu kovuşturma aşamasına geçerse aldığınız telefon karşılığında bedelini ya da telefonunuzu verdiğinizi ispat etmeniz gerekecek. Tanık beyanı veya güvenlik kamerası kayıtlarıyla bunu yapmanız mümkün ancak aksi halde karşınızdaki kişinin elinde bulunan fatura yazılı senet niteliğinde ve çok kıymetli bir delil kendisi açısından. Bu konuyu daha kesin bilgiler verebilecek biriyle mümkünse bir avukatla görüşmenizi tavsiye ederim.

İkinci el telefon alışverişlerinde iki tarafın da imza ve kimlik bilgileriyle ve telefonun en azında IMEI'si ile sözleşme yapılması taraftarıyım.
    ................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:19:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: krach55

Btk yı arayıp telefonumu çaldırdım kaybettim filan derse imei numarası kullanılmaz olur sizde faturada yok dava açma riskine karşı o buluştuğunuz kafede video görüntü filan var ise kafeden isteyin yazışmalarınızı ssilmeyin sakın tehditte etmeyin bırakın o sizi etsin.
    .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:19:28 >
  • Kardes enaz o adam kadar sende haksizsin.. Bulusma aninda kabul etmeyebilirdin. Kutusunu veya garanti belgesini aradim köyde ama bulamadim dese o sahis? Yok kardesim ben almiyorum diyebilirdiniz.. Evet insan gibi davranmanizi suistimal etmis orda hak veriyorum size.. Ama size demis geri degiselim diye neden kabul etmiyorsunuz? Cunki işgillendiniz. Acaba telefonumun icinden neler degistirdi neler yapti.. Diye.. Onuda yapamiyorsunuz. Siz verin savciliga madem hakli goruyorsunuz kendinizi?

• Geçmiş olsun hocam Allah kimsenin başına vermesin devir kötü artık
  • ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:19:51 >
  • Böyle saçma konularla insanların zamanını harcamayın. Madem o kadar rahatsızsınız avukat'a başvurun. Kendinizi boşuna paralamayın

• Ya bilader adam zorla elinden telefonu çekip rehberinini sıfırladı? Önceden yedek alsaydın anlaşmışsınızdır adamda sıfırlıyorum demiştir kabul etmişsindir sıfırlamıştır. Sana sormadan sıfırladı deme çocuk yok burda. Kulaklık sahte çıktı diyorsun. Hadi kutusu olsa deriz kutunun içinde bakmışsındır dikkat etmeyip almışsındır. Ama kutuda yok adam eline vermiş kulaklıgı sahte oldugunu o an anlamadınmı? Adam faceden istek yolladı şok geçirdim nedir kardeşim ahahhaha dalgamı geçiyosun anlamadımki, bide adama 1 hafta süre veriyosun adam telefonunu istiyor sanki bi suçu varmış gibi gelip kendini haklı çıkarmaya çalışıyosun. Bırak kardeşim bu işleri adamı magdur etmişsin mahkemeye vermiş seni bu işten nasıl yırtarım hesabı fikir almaya çalışıyosun

• Eleman evinden aldiracak seni demedi deme

• Ben de iyi niyetle konu sahibine bu işten çıkarması gereken dersi söyleyeyim. Bir daha tutamayacağınız sözler vermeyin. Karşı tarafa 1 hafta cayma hakkı vermişsiniz sonuçta. .

Bazen insan kibar ve nazik olma adına bu tür durumlar içine girebiliyor. Oysa alışveriş, sınırları kesin olarak çizilmesi gereken bir alan. Yine, bazı mesajlarda dini ifadeler geçtiği için söylüyorum, dinimizde alışverişin tüm aşamaları yazılı ve karşılıklı onaylı olarak kayıt altına alınmalı ve bu kayıtlar saklanmalıdır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.