Şimdi Ara

iptal

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:13:59 >

• Savcılıktan bir şey çıkmaz.
    Sözlü veya yazılı anlaşma yok ve bu durumda yine madur olan sizsiniz.

İşin ilginç yanı Apple iPhone 5c verilip LG G2 alınır mı mübarek. ?
  • Öncelikle çok geçmiş olsun hocam, kullandığınız üsluba bakılırsa bu olay biraz duygusal etkiler yaratmış sizde :) sonuna kadar haklısınız, bazı yerlerde gösterilen samimiyet her daim başa bela almaya, can sıkıntısına sebebiyet verebilir. Savcılıktan birşey çıkabileceğini zannetmiyorum eğer karşıdaki şahıs yalan şekilde bir atıfta bulunmadığı sürece, aksine siz ondan kutunuzu ve faturanızı alabilirsiniz böyle bir süreç yaşanırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erturrk -- 1 Aralık 2014; 15:25:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erturrk

Öncelikle çok geçmiş olsun hocam, kullandığınız üsluba bakılırsa bu olay biraz duygusal etkiler yaratmış sizde :) sonuna kadar haklısınız, bazı yerlerde gösterilen samimiyet her daim başa bela almaya, can sıkıntısına sebebiyet verebilir. Savcılıktan birşey çıkabileceğini zannetmiyorum eğer karşıdaki şahıs yalan şekilde bir atıfta bulunmadığı sürece, aksine siz ondan kutunuzu ve faturanızı alabilirsiniz böyle bir süreç yaşanırsa
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:14:32 >
  • Üşenmeden hepsini okudum. Elinizde konuşma kayıtları varsa sakın silmeyin, sizi kandırmaya çalışıyor muhtemelen. Geçmiş olsun, gerçekten iyi niyetli olmamak gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size iftira atarak yalan beyanda bulunamaz.. Cihaz değişimlerini kapalı ve büyük ihtimal güvenlik kamerası olan bir mekanda gerçekleştirdiniz, yani kayıtlar vardır.. Karşınızdaki kişi cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor, yüz yüze gelme olanağınız varsa cihazınızı geri alın ve iki çift özlü söz söyleyip ayrılın..
    Eğer size iftira attıysa ve yalan beyanda bulunduysa da karşı dava açın, hem maddi hemde manevi.. Dürüst kişiye art niyetle yaklaşmak nedir öğrenmiş olsun..

• BoDuR B kullanıcısına yanıt
    üsenmeden hepsini okudum bukadar nazik konusmaniz ve bukadar güvenmenizi takdir ediyorum...ama böyle davranan bir adama saniye durmam gider telefonunu geri verirdim alsin bir halta yaramaz Telefonunu kusura bakmayin ama böyle dandik bir Telefon icin bukadar muhatap bile olmazdim ayrica savcciya dilekce vericekmis arkadas bence saniye durmasin kossun okadar yazisma örneklerini ne yapacakmis daha sonra birde yalan ifade vermekten ceza alacak ayrica iftiradan siz dava acabilirsiniz.bence adam siz bukadar kibar oldugunuz icin üstünüze gelmesi normal bazenn agziniza ne gelirse sayacaksiniz. benim size tavsiyem gidin telefonunuzu geri alin almanyada yasiyorum burda Iphone 5C ikinci el 300 Eurodan asagi cok nadir buluyorsun ama Lg G2 serileri satilmiyor emin olki bosa dilinizi yormayin cagirin adami Telefonunuzu geri alin cok büyük kar edersiniz bu sekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Savcılıktan bir şey çıkmaz.
    Sözlü veya yazılı anlaşma yok ve bu durumda yine madur olan sizsiniz.

İşin ilginç yanı Apple iPhone 5c verilip LG G2 alınır mı mübarek. ?
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:15:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: godzilla34

üsenmeden hepsini okudum bukadar nazik konusmaniz ve bukadar güvenmenizi takdir ediyorum...ama böyle davranan bir adama saniye durmam gider telefonunu geri verirdim alsin bir halta yaramaz Telefonunu kusura bakmayin ama böyle dandik bir Telefon icin bukadar muhatap bile olmazdim ayrica savcciya dilekce vericekmis arkadas bence saniye durmasin kossun okadar yazisma örneklerini ne yapacakmis daha sonra birde yalan ifade vermekten ceza alacak ayrica iftiradan siz dava acabilirsiniz.bence adam siz bukadar kibar oldugunuz icin üstünüze gelmesi normal bazenn agziniza ne gelirse sayacaksiniz. benim size tavsiyem gidin telefonunuzu geri alin almanyada yasiyorum burda Iphone 5C ikinci el 300 Eurodan asagi cok nadir buluyorsun ama Lg G2 serileri satilmiyor emin olki bosa dilinizi yormayin cagirin adami Telefonunuzu geri alin cok büyük kar edersiniz bu sekilde
    .....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:15:26 >

• Hiç birşey olmaz kardeş.Ama 5cni geri al lg g2 nedir ?

• BoDuR B kullanıcısına yanıt
    emin olunki o savciliga gidemeyecegi icin bakicak o ise yaramadi buseferde tehdit etmeye basliycak bu sekilde bir sürec sizi bekliyor adim gibi eminim cünkü cok kibar konusmaniz ona güclü oldugunu hissttiriyor bence biraz üslubunuzu sertlestirin derim nacizane fikrim budur
  • quote:

Orijinalden alıntı: godzilla34

emin olunki o savciliga gidemeyecegi icin bakicak o ise yaramadi buseferde tehdit etmeye basliycak bu sekilde bir sürec sizi bekliyor adim gibi eminim cünkü cok kibar konusmaniz ona güclü oldugunu hissttiriyor bence biraz üslubunuzu sertlestirin derim nacizane fikrim budur
    .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:15:54 >
  • ''sabah savcı beye faturayı ve adresini bildirdim.'' Cümlesi hiç inandırıcı değil. Gitse bile bir şey çıkacağını sanmıyorum. Kim neyi ispatlayabilir ki?
    Ben sizin yerinizde olsam ne olursa olsun iade ederim cihazını kurtulurum. Uğraşamam böyle çingene tiplerle.
    Böyle bir işe hiç girmemeliydiniz tabi ama olan olmuş artık...

Bu arada mesajınızı baştan sona okudum ve bir cümle dikkatimi çekti;

"Açıkçası ''herşeyde bir hayır var'' derler ya herşeyde demekki bir hayır yokmuş;"

Derleryadediğiniz cümle bir Ayetten alıntıdır.

Başınıza gelen bu olayda ki hayır; bundan sonra böyle riskli bir işe girmemeniz, belki bu olay sayesinde ileride daha büyük bir kayıp yaşamamanız için size ders olmuş olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

''sabah savcı beye faturayı ve adresini bildirdim.'' Cümlesi hiç inandırıcı değil. Gitse bile bir şey çıkacağını sanmıyorum. Kim neyi ispatlayabilir ki?
    Ben sizin yerinizde olsam ne olursa olsun iade ederim cihazını kurtulurum. Uğraşamam böyle çingene tiplerle.

"Açıkçası ''herşeyde bir hayır var'' derler ya herşeyde demekki bir hayır yokmuş;"

Başınıza gelen bu olayda ki hayır; bundan sonra böyle riskli bir işe girmemeniz, belki bu olay sayesinde ileride daha büyük bir kayıp yaşamamanız için size ders olmuş olabilir mi acaba?
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 6 Mayıs 2015; 13:16:19 >

• adamla buluşun bir kafede geri alın telefonunuzu onada telefonunuzu verin kurtulun.tabi yanınızda başka masada bir arkadaşınız falan olsun.sıkıntı olmasın.
  • Valla hocam siz de pek haklı sayılmazsınız. Adama teli vermeden önce yedeğinizi alsaydınız adama "dur ben rehberi yedekliyim" dedikten sonra sanki zorla elinizden alıp teli mi sıfırladı? Muhtemelen son anda söylediniz çoktan sıfırla tuşuna basmıştı.

1 hafta tolerans tanımışsınız adam cihazı geri istemiş. Adama ne sen sim kartını kestirmişsin de uğraşmışsında.

Kulaklığı her şeyi test etseydiniz o zaman adamla birebir görüşüp cihazı ve yanındakileri test etme imkanınız vardı sanki internet üzeirnden almışsınız gibi sonrasında üzülmeyin.

Yasal durumu tam bilemiyorum ama faturası ile başvurur ve çalındı beyanını verirse sizi savcılık çağıracaktır veya polisler karakola alacaktır seni.

Baştan sona fail konu zaten bence geri verin hiç uğraşmayın kaldı ki adam telefonun içini açtırmış olabilir camını değiştirmiş olabilir vs vs. Nerden baksan zarar.

Geçmiş olsun.

• 5c kenarda dursun 2.el g2 alırsıniz 750-800 e ne gerek var iphone daki ses kalitesi hoparlör veya ahize sesi yok g2 de, fotoğraf odaklanması problemli, düzgün bir Güncelleme yok, kullanılır o ayrı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

''sabah savcı beye faturayı ve adresini bildirdim.'' Cümlesi hiç inandırıcı değil. Gitse bile bir şey çıkacağını sanmıyorum. Kim neyi ispatlayabilir ki?

Her "şeyde" değil her "şerde" bir hayır vardır olarak kullanımı doğrudur.

Bakara suresinin 216. ayetinin tefsirinde geçer.

Konu sahibine;

Sizin adınıza üzüldüm. Talihisiz bir durum yaşamışsınız. iPhone'unuzu geri alırsanız da sıkıntı yaşama ihtimaliniz var. Cihaza ne yaptı ne etti bilemezsiniz. Maalesef hayattaki bazı olumsuzlukları duyarak ya da görerek değil yaşayarak öğrenmek gerekiyor. Ama canınızı sıkmayın. Hangi durum içinize sinecek ve rahat hissedecekseniz onu yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Burda herhangi bir mağduriyet olmadığı halde sanki dolandırılmış veya kazıklanmış gibi anlatılmış. Öncelikle telefonu satmaya veya takaslamaya gitmeden rehberi yedeklememişseniz bu karşı tarafın değil sizin suçunuzdur, kaldıki ister android ister ios olsun, rehberleri online olarak yedekleme imkanı sunarken, karşı tarafın bunu kullandığınızı varsayması gayet doğal. Sim kartın farklı olması, kimsenin suçu değil, imalatçının kullanmak istediği simkar yhuvası ile ilgili, her imalatçı nano sim kullanmak zorunda değil. Görerek kontrol ederek yapılan bir takasta madem kulaklık orjinal değil bu durumdan olan rahatsızlığınızı dile getirip takastan vazgeçebilirdiniz. Üstelik de bu kadar pişman olmuşsanız vede karşı tarafa 1 haftalık takastan vazgeçme opsiyonu sunmuşsanız ve karşı tarafta bunu kullanmak istediğinde kabul etmiyorsanız burada mağdur olan siz değilsiniz, mağdur eden sizsiniz. Bu yazı takas yaptığım kişi beni savcılığa vermiş, nasıl yırtarım anlamından başka birşey içermiyor tarafsız birinin gözünde...

• Yuzde seksen siz haksizsiniz.. 1 hafta kullanma sureci vermissiniz. Adam begenmemis ve degisdirmek istemis.. Satis aninda kulakligi inceleyebilirdiniz. Satmadan numaranizin yedegini alabilirdiniz.. Yani siz haksizsiniz...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.