Şimdi Ara

iPod'un 20. yılına özel yeni iPod Touch geliyor: İşte olası tasarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPod'un 20. yılına özel yeni iPod Touch geliyor: İşte olası tasarım

Mayıs 2019'dan bu yana derin bir sessizliğe bürünen iPod Touch, iPod ailesinin 20. yıldönümüne özel sonbaharda yenilenebilir.

Ayrıca Bkz.Apple, ücretli podcast abonelikleri için yeni ortaklık programını duyurdu

iPhone 12 ve iPad Air benzeri tasarımla gelecek

iPod Touch ile ilgili iddiaların sahibi Steve Moser, yaklaşmakta olan iPod Touch 8'in olası tasarımını gösteren render görsellerini de paylaştı.

Paylaşılan görseller yeni iPod Touch'ın iPhone 12 ve iPad Air'i harmanlayan bir tasarımla geleceğini gösteriyor. Görüntüler ayrıca geçmiş modellerde olduğu gibi 8. nesil iPod Touch'ın da tek arka kameraya sahip olabileceğini ortaya koyuyor. 

Ön tarafta ise kalın çerçeveler ve bir adet kamera lensi dikkat çekerken, home tuşunun olmaması da 2021 iPod Touch'ın kimlik doğrulama için tıpkı yeni iPad Air'de olduğu gibi güç tuşuna entegre edilmiş bir parmak izi tarayıcısına sahip olabileceği izlenimi oluşturuyor.

Kaynak:https://twitter.com/SteveMoser/status/1395804814211272708

• Sim kart yok haliyle. E bu da ipod'un asil amaci olan muzik erisilebilirligini buyuk olcude kisitliyor. Tamam premium uyeliklerle c.disi icin dinleme yapiliyor da gunumuz muziginin cogu c.ici icerige dayali. Pubg gibi oyunlar icin falan deseniz ekran yetersiz gelir. Onun disinda pek kullanim senaryosu gelmiyor aklima.

Ulkemizde vergilerden dolayi iphone alamayan, ipad de almak istemeyen azinlik bir kitleye hitap eder ama genelde soz sahibi olacagini sanmiyorum.

Eskiden ilah gibi cihazdi hey gidi gunler...
    Aferin odyofil lossless flac'ci kardes bizim aklimiza hic gelmedi zaten. Hatta ozellikle dedim en en en en en iyi muzik aleti ipoddur diye sen o sebeple yazdin bunlari sanirim.
    iOS ne alaka? Android olsa dedigini yapamayacak mi?
    Ben komple kisitlar mi demisim buyuk olcude kisitlar mi demisim? Muzik platformlarindan bahsetmisim zaten telefonlarda da ayni platformlar varken ek olarak bu is icin ipod alan kitle kisitlanir demisim.
    Al sen V30'la mi dinliyosun ek FiiO amfi mi kullaniyorsun napiyorsan cevapladigin mesajin bunlarla alakasi ne?
    Bayiliyorsunuz cahilliginizle ahkam kesmeye.
    ipod/iphone/veya herhangi bir android cihaz + muzik servisleri + bluetooth kulakliklar = gunumuz kullanicilarinin %90'i.
    Apple bu gruba mi cihaz tasarlar yoksa referans kulaklikla kayipsiz ses kasmak isteyenlere mi? Olay bu kadar basit, detaya inmeye gerek yok.
    Müzik erişilebilirliğini neden kısıtlasın? SIM ile ne alakası var? Sonuçta üzerindeki işletim sistemi iOS. Mağazadan Spotify, Deezer gibi uygulamaları indirip kullanabilir.

Ha onu da geçtim gerçekten müzik dinlemek isteyen biri böyle çer çöplere zaten para vermez. Benzer fiyatlardaki iBasso, FiiO, HiBy gibi çözümlere bakar. Bunları geçtim şu an hiçbir iPod Touch V30’un yanından dahi geçemez. Ki V30 giriş-orta seviye müzik çalarlarla rahatlıkla kapışabilecek bir telefon.
    Cahil sizin gibilere denir. Ha bir de kelime oyunlarına girmişsin. Neymiş büyük ölçüde kısıtlarmış. Öyle demedim böyle dedim ayakları. Geç o ayakları sen. Neyi kısıtlayacak? Bu kadar saçmalanamazdı. Günümüz kullanıcılarının %90’ı kablosuz kulaklık kullanmıyor. Sokakta gördüğüm her 10 kişiden hala 6-7’si kablolu kulaklıkları kullanıyor. Yani yarıdan fazlasıdır. Kalkmış bir de %90 diyor. Atış serbest nasıl olsa.
    Yine aynı kelime oyunu. Sokaktan örnek verince dünyayı kastettim ayağına girmişsin. Dünyada da durum aynı. Yakın bir zamanda geçebilir. Ki potansiyel var. Ama yüzde 90’a ulaştığını iddia etmek bilinçsizliğinin göstergesi. Bak bakalım dünyadaki kullanıcıların %90’ı kablosuz mu kullanıyor. Atış serbest olunca iyice uçtun. Hala dünyadaki kullanıcıların büyük kısmı kablolu kulaklık kullanıyor. Büyük ölçüde nereye kısıtlıyor? Koskoca Apple bunu düşünemedi ama sen düşündün. Harcanıyorsun buralarda. Yazık sana.
  • Kör edici tasarım Ekran Gövde oranı yok 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gbness -- 22 Mayıs 2021; 16:49:21 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sim kart yok haliyle. E bu da ipod'un asil amaci olan muzik erisilebilirligini buyuk olcude kisitliyor. Tamam premium uyeliklerle c.disi icin dinleme yapiliyor da gunumuz muziginin cogu c.ici icerige dayali. Pubg gibi oyunlar icin falan deseniz ekran yetersiz gelir. Onun disinda pek kullanim senaryosu gelmiyor aklima.

Ulkemizde vergilerden dolayi iphone alamayan, ipad de almak istemeyen azinlik bir kitleye hitap eder ama genelde soz sahibi olacagini sanmiyorum.

Eskiden ilah gibi cihazdi hey gidi gunler...

• iPod'un 20. yılına özel yeni iPod Touch geliyor: İşte olası tasarım 

Milletin cebinde telefon varken kim alır böyle saçma bir aleti? Cezbedici hiç bir özelliği yok.

• Yeni iPod Touch çıkarsa alırım, A15 işlemciyle, güzel bir kamera ile gelirse neden olmasın.

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt
    Müzik erişilebilirliğini neden kısıtlasın? SIM ile ne alakası var? Sonuçta üzerindeki işletim sistemi iOS. Mağazadan Spotify, Deezer gibi uygulamaları indirip kullanabilir.

Ha onu da geçtim gerçekten müzik dinlemek isteyen biri böyle çer çöplere zaten para vermez. Benzer fiyatlardaki iBasso, FiiO, HiBy gibi çözümlere bakar. Bunları geçtim şu an hiçbir iPod Touch V30’un yanından dahi geçemez. Ki V30 giriş-orta seviye müzik çalarlarla rahatlıkla kapışabilecek bir telefon.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e sim olsa güzel olur

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Aferin odyofil lossless flac'ci kardes bizim aklimiza hic gelmedi zaten. Hatta ozellikle dedim en en en en en iyi muzik aleti ipoddur diye sen o sebeple yazdin bunlari sanirim.
    iOS ne alaka? Android olsa dedigini yapamayacak mi?
    Ben komple kisitlar mi demisim buyuk olcude kisitlar mi demisim? Muzik platformlarindan bahsetmisim zaten telefonlarda da ayni platformlar varken ek olarak bu is icin ipod alan kitle kisitlanir demisim.
    Al sen V30'la mi dinliyosun ek FiiO amfi mi kullaniyorsun napiyorsan cevapladigin mesajin bunlarla alakasi ne?
    Bayiliyorsunuz cahilliginizle ahkam kesmeye.
    ipod/iphone/veya herhangi bir android cihaz + muzik servisleri + bluetooth kulakliklar = gunumuz kullanicilarinin %90'i.
    Apple bu gruba mi cihaz tasarlar yoksa referans kulaklikla kayipsiz ses kasmak isteyenlere mi? Olay bu kadar basit, detaya inmeye gerek yok.

Cahil sizin gibilere denir. Ha bir de kelime oyunlarına girmişsin. Neymiş büyük ölçüde kısıtlarmış. Öyle demedim böyle dedim ayakları. Geç o ayakları sen. Neyi kısıtlayacak? Bu kadar saçmalanamazdı. Günümüz kullanıcılarının %90’ı kablosuz kulaklık kullanmıyor. Sokakta gördüğüm her 10 kişiden hala 6-7’si kablolu kulaklıkları kullanıyor. Yani yarıdan fazlasıdır. Kalkmış bir de %90 diyor. Atış serbest nasıl olsa.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    quote:

Sim kart yok haliyle. E bu da ipod'un asil amaci olan muzik erisilebilirligini buyuk olcude kisitliyor. Tamam premium uyeliklerle c.disi icin dinleme yapiliyor da gunumuz muziginin cogu c.ici icerige dayali.

Yazık... Okuman da yok herhalde. Al bak cevapladığın ilk mesaj editlenmemiş şekilde duruyor. Kelime oyunu var mı yok mu kendin gör.
    Senin sokakta gördüğün insanların kablosuz kulaklık alacak parası mı var da genellemeye dahil edeyim? Kaldı ki bizde de aşırı yaygın sayılır, herkesin kulakta tws. Dünyayı Türkiye'den ibaret sanmak da garipmiş. Adam 20 dolara tws alıyor geçiyor. Şimdi onları da kötülersin V30, FiiO vb varken kablosuz kulaklıkla düşük bitrate Spoti'den müzik mi dinlenir diye. Buyur keyfini gör

Yine aynı kelime oyunu. Sokaktan örnek verince dünyayı kastettim ayağına girmişsin. Dünyada da durum aynı. Yakın bir zamanda geçebilir. Ki potansiyel var. Ama yüzde 90’a ulaştığını iddia etmek bilinçsizliğinin göstergesi. Bak bakalım dünyadaki kullanıcıların %90’ı kablosuz mu kullanıyor. Atış serbest olunca iyice uçtun. Hala dünyadaki kullanıcıların büyük kısmı kablolu kulaklık kullanıyor. Büyük ölçüde nereye kısıtlıyor? Koskoca Apple bunu düşünemedi ama sen düşündün. Harcanıyorsun buralarda. Yazık sana.

• iPod'lara bayılırım, iPod 4G'ye de sahibim. Eğer cihaz bu tasarımla çıkarsa ve pahalı olursa almam.

Edit: Şunu da hatırlatayım, telefonu yeterli gelmeyen ama telefonlara çok para vermek istemeyip uzun ömürlü bir Apple (hala iPod'u kullanıyorum) kullanmak isteyen biri için ideal cihaz olur. Tabletler kullanışlı olsa da cebe sığmıyor ne de olsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denile -- 22 Mayıs 2021; 19:26:53 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Apple kayıpsız müzik hizmetine başlayacak önümüzdeki ay, büyük ihtimalle bunun lansmanında onunla birlikte gelen özellikleri tanıtacaklar. Belki birlikte yeni earpodslar bile gelebilir. Çok müzik dinleyen ve ses kalitesine nispeten önem verenler için güzel bir ürün. Fiyat uygun olursa ve hafızadan yüne kısmayacaklarsa (max 2900₺ ve 128GB) alınır bence.

• 3.5mm giriş var mı?
    Yok değil mi?
    O zaman bizımle değılsın , 8 plus kullandım bi ara , müzik dinlemek için ayrı aparat taşımak zulüm olmuştu , neyseki sattım kurtuldum , ayrı aparat olmasına rağmen , ses çıkış gücü iyiydi onu es geçmeyelim

• Eyerki iPhone 12 mini deki ekranla gelcekse olur lcd ekran bi halt olmaz tek kamera gelirsede olmaz xr yi almamızın sebebi tek kamera tek kamera 2021 çok yittici

• iPod Classic beklerdim üzdün Apple :(

• Bende tasarımını sevdim yok kenarsız yok çentikli yok delikli ekran yok %99 ekran telefon tasarımı biraz kenarlı olmalı elle tutulduğunda kenarlara değiyor yan tutuyorsun oyun oynarken sıkıntılı oluyor birde düşerşe yandan hemen çatlıyor böylesi daha dayanıklı bu çentik tasarım çıktı çıkalı sevemedim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.